bugün

başlığa bir diğer yönden bakmak istiyorum;
atatürk size göre iyidir ya da değildir konu bu değil. konu bunun nasıl öğretildiği; kişi kim olursa olsun devlet eğer eğitimde denetleyici ise, atatürkü de, yodayı da, shaq i de öğretirken tarafsız olmalıdır. doğruları ve yanlışlarıyla, dolayısıyla her yönüyle öğretmelidir. bunun sonucunda sevip sevmemeye karar vermek kişinin kararı olmalıdır.
nihayetinde devletin görevi atatürkü sevdirmek değil, tanıtmak olmalı. *
çok büyük bir yanılgılar döngüsüne girdiğini farkına varamamakla eşdeğer durum.
atatürkün iyi bir önder olduğunu sanmak aptallıktır. zira atatürk çoğu önder gibi(günümüzit için tayyeapi örnek verebiliriz) koyunlarını güden bir çobandan fazlasıdır. koyunlara çoban olma kolaylığını seçmeyen bir lider olmuştur atatürk. güdülmeye alışmış koyunlar topluluğunu koyun olmaktan caydırmak için çabalamıştır hep.
tüm dünyanın nasıl bir büyük bir önder olduğunu anlayıp saygı duyduğu kişiyi kendi öz vatandaşının kötülemesi ne acı. Bu kafayla devam et, ekmek "yeyip" su içtiğini sanıyosun da elbet bi gün anlayacaksın o yediğinin ekmek olmadığını.
(bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)
sarhoş kafayla kurduğu ülkeyi abdestli yönetemiyorlar ama.

insanlar, atatürk'ü kişisel olarak sevmiyor olabilirsiniz. bunun için size kimse bir şey söyleyemez. bu kişisel bir konudur, fakat önderliği tartışılamaz. atatürk'e saygı duymak zorundasınız, zorundayız. öyle ki yoktan bir devlet var etmiştir ki bütün o sevgiyle bakılan devrimciler (mao, castro...vs) atatürk'ün yaptığının devrimden daha öte bir şey olduğunu söyleyerek saygı duymuş ve de örnek almışlardır. -çok klişe bir lafla bitiriyorum- elin adamları bile onun en büyük örnek olduğunu kabul ediyorken sen, adının ahmet/ayşe olmasını sağlayan ve de ninenin kim olduğunu biliyor olmanı sağlayan kişiyi kenara itmeye kalkmak terbiyesizliktir. tamam, şu anki başbakana hayran olabilirsiniz ama atatürk'le karşılayamzsınız, kıyaslayamazsınız. kıyaslanacak bir durumda olsaydı bu halde olmazdık zaten. o yüzden gerçekten düşünmeye çalışarak ve de başkasından duyduklarınızla değil de gerçek kaynaklardan okuyup öğrenerek bir karşılaştırma yapın ya da en düz haliyle azıcık mantıklı düşünün cümlelerinizi kurarken.
sadece; iplerini koparan, onların yerine kendi elleriyle zincir takan bir kuklanın tersini iddia edebileceği düşüncedir.
zira Mustafa Kemal Atatürk, iyi bir önderdir.
kimi insan atatürkçülük yapar kimi insan milliyetçilik kimisi cumhuriyetçilik. ben üçünüde yapan biri değilim. benim için önemli olan liderler değil, devletin bekası, milletin menfaatidir.
rte'yi iyi bir önder sanan mal beyanıdır. ve bu yazar ülkede savaş çıkınca kaçacak ilk kişiyi önder olarak görür.
ataturk'un gelmis gecmis en buyuk onder oldugunu kendine yedirememek.
Abi bi dakika ben başlıktan ziyade Recep Tayip'e ulu önder diyen kafasını anlayamadığım yazar söylemine takıldım. Tayyip evde mi oturuyormuş? iyi aile çocuğu muymuş? Sigara ve alkolü de yasaklamışmış? E bu adam insanların ölümüne seyirci kalan savaş çığırtkanı adam değil mi? Çok iyimiş lan.
Sanmıyorum biliyorum denilmesi gereken konudur. Atatürk dünyanın görüp görebileceği en üst düzey devlet adamıdır. Bu iddia değil bizzat dünya ülkelerinin görüşü. Recep tayyip erdoğan ise fakir halkların, genelde kafası az çalışan kitleye hitap eden ucuz kahramandır.
Atatürk'ün iyi bir önder olduğunu düşünmek kişiye özel bir durumdur. Yani, aile yaşantısı ile iyi liderlik arasında bağlantı kurmanın gerekli olmadığı durumdur. Zira Netenyahu' da alkol ve sigara kullanmamaktadır ayrıca iki çocuğu bir de karısı vardır. Bu durumda masum insanların katili Netenyahu'nun da iyi bir önder olduğunu sanan kuklaların olması acıklı bir durumdur. Biraz bilgi lütfen.
http://upload.wikimedia.o...ITH_HIS_WIFE_AND_SONS.jpg
Bence Tamamen Haklı Bir Şey Tüm Ülkeler Adına Sevilen Bir Önder Onun Gibi Bir insan Bir daha Bulunmaz Böyle Bir Konu Sanmak Değil Gerçekten Büyük Bir Önder O Bizim Önderimiz, Atatürk' ümüz.
Askeri hayatı savaşlar içinde geçen bir insan ile hayatını rahatça geçinen iki insanın mantıksız karşılaştırılması. Atatürk milletini rahata erdirmeden kendisi ve ailesi rahata ermemiştir. Oysa ki RTE ile ilgili böyle bir duruma rast geldiğimizi düşünmüyorum. 100 metre koşsa kendini güvenliklerine taşıtacak bir insanla cepheler arasında tepeden tepeye koşan bir insan kıyaslanamaz. işte bu yüzden Atatürk Ulu Önder işte bu yüzden iyi bir önder sanılmıyor iyi bir önder olarak biliniyor.
hayata dair kabullenmesi zor gerçekler
kukla olmadığı için maşa yanlılarınca önder değildir. evet.
evet arkadaşlar; bizler de sizler gibi halk içerisinden birer bireyleriz; bizlerde ekmek yeyip su içiyoruz, hoş ben bazen günü kola içerek geçiririm fakat bunun konumuzla alakası yok.

gelelim konumuza; atatürk belki de iyi değil çok iyi bir önderdir, belki de çok kötü bir önderdir. burada denilmek istenen neden iyi bir önder olduğunu sanıyoruz?

örneğin bana kalırsa ulu önder recep tayyip erdoğan içki ve sigara gibi kötü alışkanlıkları olmadığı ve düzgün bir aile yaşantısı olduğundan dolayı çok iyi bir önder.

atatürk sigara ve çok içki içiyordu diye kötü demiyorum fakat sırf bu alışkanlıklarından ötürü benim için kötü olsa ne olacak diyorum.

hayat bir görece ise, sevmek göreceli bir kavram ise ulu önder tayyip erdoğanı sevmek görecelerin en güzelidir...