bugün

sorgulama yetisini kullanmaktan çekinen, basmakalıp düşünmekten kurtulamayan, kemalist burjuvazinin son temsilcilerindendir. bu kişi o kadar basmakalıptır ki sırf atatürk'ü sevmediğimden dolayı beni akp ya da hükümet cenahından sanacaktır. halbuki bilmez ki gerçek sol, atatürk görüşlerini asla kabul etmez.
kemalist burjuvazi türk egemenliğini ve milliyetçi, faşist, asimilatör tavrı ile solun tam karşısında, şovenist, oportünist yapısı tipik bir sağ tutumdur. işte böyle bir ideolojiyi, solcuyum diyen ama hükümdarlarının diktasını savunan kişiler aslında sol ile alakası olmayan kişilerdir.
iddia ediyorum ki birçok minik burjuva entry okumadan -aklınca- ayar verecektir. onların bu tutumundan o kadar emin ki bazı 'ayar' entrylerinin cevapları benim yazımın içinde mevcut. yafta, saldırı ve kusma yöntemleri artık hep aynı.
birazcık da tanrının dediklerine kulak verse cennetin kapılarını kendisine açacak olan insandır.
milli pedobear, hüseyin üzmez'în deyimiyle "allahu ekber yat da geber!" tayfasından yani hiç bir konuda fikir beyan edemeyen, dogmalara ve hurafelere sarılan sefil cemaatçilerden daha evla insanlardır.
atatürk'ün yaveri dir. kibar bir insan olan mustafa kemal bazen emretmeyip rica eder, fakat yaveri bunu emir sayar...

ayrıca kemalizm pragmatist bir düşüncedir. basmakalıp emirler değil değişim ve uyum, gelişen çağda ileriye gitmek içi mücadele vardır. tabi bizim durumumuzda ilk amaç çağı yakalamak gibi görünüyor...

bazı kişiler mustafa kemal'in millet doktrin'ini beğenmeyebilir, fakat bu insanların kürtçlük yapmalırını iki yüzlülük sayarım. bunlar kendilerinin iddia ettiği gibi solcu değil sağın en ucunda faşist çizgide yer alan insanlardır.
bu zamana kadar ülkeye en fazla yardımı dokunan her zaman doğru kararlar verme çabasında olan zeki bir insan kendisi. kabul ediyorum. fakat bu konuyu saptırıp tapmaya kadar götüren kişileri esefle kınamışımdır hep. bazı insanlar olayı saptırarak kendi çıkarlarına iş yaptıklarını sanar. biz bu zamana kadar çok dönekle karşılaştık .
En azından ne dediyse, ne yaptıysa bir ömür arkasında durmuş bir adamı lider bellemişiz.

Vantilatör gibi dönenleri değil...
“Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin” diyen bir lideri anlayamamış insandır. Yine de Hocalarının, reislerinin ağzından çıkanı Allah kelamı gibi gören dalyaraklarca eleştirilmesi komiktir.

Siz kimsiniz amına koyayım, size mi kaldı insanları eleştirmek?
eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin sözü atatürk e ait değildir o söylememiştir.
Höyt Siz kimsiniz awk.
görsel
Orospu evladı değilseniz, tespit ettigin yanlışını söylersiniz, sonra bu yanlışın hala takip edildiğini. Bizde bunu söyleyenin annesi umum evinde 20nci yılını doldurmamış deriz.