bugün

Kemalikler günden güne kafayı iyice sıyırıyorlar. bundan 5 yıl sonra Atatürk'ün dna dizilimini ortaya koymazlarsa ben de bişey bilmiyorum. en geç 10 sene sonra da labaratuvarda yeni bir Atatürk yapıp ona taparlar.
atatürk düşmanı barzolar yine kudurmaya başlamışlar bile bakıyorum da, eksilere abanmaya başlamışlar, kendi adamlarını artılamaya başlamışlar.
ilginç tesadüfler bütünüdür.
Çorumlu o zaman.
Niye kestin lan edip yükselin adını. Onun şablonunu paylaşmışsın.

Bir kürtçüyle anılmak istemedin mi teorisyen. Aynısınız olm korkma. El küfrü milletün vahide.
Cenk Koray bununla ilgili bir kitap yazmıştı.okumustum.edip Yükselinde Kur'an daki 19 mucizesi ile bir kitabı var.
Atatürk ün, en güzel tesadüfü türk milletine lider olmasıdır. Eğer bu tesadüf olmasaydı, diğer gerici, yobaz arap ülkelerinden bi farkımız kalmazdı. Ne mutlu türküm diyene..
Rahmetli Cenk Koray'ın Kur'an - islamiyet , Atatürk ve 19 Mucizesi isimli bir kitabı vardı. O da bu konuya fazla takmıştı.
Caner Taslaman Hoca'nın "Neden Müslüman'ım" isimli kitabından:

Ateşe bekçi olarak sadece melekleri atadık. Onların sayısını (19’u) da inkarcılar için bir fitne kıldık. Ta
ki; kendilerine kitap verilenler kesin bir bilgiyle inansın,
inananların da inancı artsın…
Bu ayetlerde 19’un “fitne kılınması” ve “inanç arttırması”
gibi özelliklerine dikkat çekilmesindeki ilginçliği fark edip de
19 sayısı üzerine çalışanlardan birçok ilginç veriye ulaşanlar
olduğu gibi birçok uçuk kaçık iddia ortaya atanlar da olmuştur. Ayrıca bu konuyla ilgili sorunlu olup hala çözülmemiş
konular mevcuttur. Örneğin bu sayıyla ilgili birçok iddianın
yapıldığı hurufu mukattaa harfleri (surelerin başlangıcında
geçen harfler) ile ilgili birçok iddia oldukça tartışmalıdır. Bu
kitapta tartışmalı bu alana girilmemiştir. Fakat 19 açısından
Kuran incelendiğinde tartışmalı olmayan bazı ilginç veriler
de mevcut. Örneğin Kuran’ın 114 suresi vardır ve en büyük
asal çarpanı 19 olan 114, 19’un 6 katıdır. Surelerin başlarında
geçen ve Kuran’da özel yeri olan Besmele (Bismillahirrahmanirrahim) 19 harflidir. Kuran’da 114 adet Besmele vardır; bir tek 9. surenin başında Besmele geçmez, bu sureden
Kuran’ın Korunmuşluğu ve Matematiksel Ölçü 413
itibaren 19 sure sonraki 27. surenin 30. ayetinde (27+30=57 de 19’un 3 katıdır) Besmele geçer ve 114’e tamamlanır. Ayrıca Kuran’da 30 tane tam sayı geçer ve bunların toplamı olan
162.146; 19’un 8534 katıdır. Kuran’da geçen 8 tane kesirli
sayıyla beraber Kuran’da 38 tane farklı sayı geçmektedir ve
38; 19’un 2 katıdır. Tartışmalı olmayan bunlara benzer verilerin mevcudiyetiyle beraber, dikkat çektiğim gibi, bu konuyla
ilgili çözülememiş ve tartışmalı hususların varlığından dolayı
19 konusunu bu kitapta ele almadım. Fakat Kuran’da “çifte
ve teke” dikkat çekildiği gibi 19’a da ilginç bir şekilde dikkat çekildiğini bir kenara yazalım.
Ayne kitaptan:

Tek bir Kitap’ı inceliyoruz ve evren, Dünya, canlılar, tarih
hakkında olağanüstü açıklamalar yapan, Allah’la bağ kurdurmak gibi çok önemli bir fonksiyonu icra eden, hayata anlam veren, tarihte çok önemli fonksiyonlar üstlenmiş bu Kitap’ta
çok iyi korunduğunu gösteren matematiksel sistemlere de
rastlıyoruz. Üstelik her türlü itiraza kapıları kapatacak şekilde bu Kitap’ta, 1400 yıl kadar önce, “Andolsun çifte ve teke” ifadesi de yer alarak korunma mekanizmalarından birine de işaret edilmiş. Dünyada hangi kitapta böyle bir özellik gösterilebilir? Allah’la hiçbir kitabın yapmadığı ölçüde
bağ kurduran Kitap, aynı zamanda başka kitaplarda olmayan
olağanüstü özelliklere sahipse, bunlar bu Kitap’ın Allah’tan
olduğuna inanmamız için yeterli değil midir?