bugün

din dersi müfredattan kaldırılsın diye yırtınan alevilere sanki bu günleri o zamanda görüp söylemiş hissi uyandıran ayardır.

''dinsiz toplum düşünülemeyeceği gibi din eğitimi vermeyen okul da düşünülemez'' *
yarı alevi olmamdan ötürü alevileri her ne kadar sevmesem de söylemek istediğim bir şey var. aleviler din dersi kaldırılsın istemiyorlar saptırılıyor bu konu.

aleviler sadece hanefi mezhebine yönelik eğitimin kalkmasını istiyorlar.

yani alevilere yönelik eğitimde verilmeli kendilerine göre. eğer verilmiyorsa din dersi kaldırılmalı.

nitekim atatürk sağ olsaydı adım gibi eminim ki şu anda görülen din derslerinin içeriği bu şekilde olmazdı. olayları saptırarak bazı kesimleri hedef göstermenin kimseye yararı yoktur. nokta.com.
atatürk'ün ileri görüşlü olmasının belkide en ufak kanıtı, atatürk'ün ne kadar büyük insan olduğunun da ayrı kanıtı.
http://galeri.uludagsozlu...lerine-verdi%C4%9Fi-ayar/
(bkz: götünden atatürk sözü uyduran it evladı)
ne zaman nerede söylendiğini merak ettiğim sözdür.

zira şimdiye değin hiç karşılaşmadım böyle bir laf ile.
atatürk'ün dinsiz olduğunu sananlar çok büyük gaflet içindedir. *
" insanların mücadelelerinde en kuvvetli istihkam (barikat), iman dolu göğüsleridir."(cemal kutay, ne buldu, ne bıraktı, yaşar eğitim ve kültür vakfı, izmir, tarihsiz, s. 175)"ey millet! allah birdir. şanı büyüktür. allah'ın selameti, sevgisi ve hayrı üzerinize olsun. peygamber efendimiz hazretleri, cenab-ı hak tarafından insanlara dini hakikatleri duyurmaya memur ve elçi olmuştur. koyduğu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki, kur'andaki anlamı açık olan ayetlerdir. insanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. en mükemmel dindir. çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor." (seyfettin turhan, atatürk’te konular ansiklopedisi, yapı kredi yayınları, istanbul, şubat 1995, s.1
"bizim devlet idaresindeki ana programımız, chp programıdır. bunun kapsadığı prensipler, idarede ve siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır. fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.”

dağılabilirsiniz.

olmayan ayardır.