bugün

Çetin şartlarda geçen hayatı+sağlığa dikkat etmemek.
Savaştan savaşa koştu.
ülkesi için hayatını hiçe sayması ve çok çalışması.

not: bu arada başlık sahibi (bkz: para bellumtr) sözlüğe hayırlı uğurlu olmayacak, belli. kendisinin soyunacağı rol daha başından aşikar.

bitmediniz ya, ona yanıyorum.
Kısa yaşamına dev bir yaşam sığdırmıştır.

Bir ömre ağır gelecek kadar cephelerde bulunmuş, ağır sorumluluklar almış, hep düşünmüş ve kendini de yıpratmıştır.

Ama dünyaya silinmeyecek bir iz bırakmıştır. Uzun bir ömür yaşasaydı bugün yaşadığımız birçok problemi hiç yaşamazdık.
önem arzetmeyen sebeptir. Biz önümüze bakacağız . kıps.
(bkz: Allah sevdiği kullarını yanına erken alırmış)
eşek yüküyle alkol ve sigara içmesi. hiç spor yapmaması.
Sirozdan gitti rahmetli. ismetin yediği b.kların da etkisi vardır tabi.
(bkz: kahır)
Atam gerçekten iyi bile yaşamış. Aynı hayatı ben yaşasaydın 45 yaşına gelmeden vefat ederdim.
Millet günümüzde stresten 25 yaşında kalp krizinden falan gidiyor farkında mısınız? Savaşın Otasında değil, üstünde bir ülkenin sorumluluğu yokken, yıkılan bir imparatorluğu düşünmek zorunda değilken, halkının kadınlarının düşman askeri tarafından tecavüze uğradığı gerçeğini düşünmek zorunda değilken, anasını yıllarca görememiş değilken, gözünün önünde 15 yaşında çocuklar makinalıyla biçilmemişken, düşünmek zorunda olduğu bir halk yokken millet alkolik oluyor, stresen ölüyor falan. Bir düşünün kaç yürek dayanır bunlara? Ve daha nicelerine.
Trablusgarb savaşında k. Afrikadan kaptığı siroz virüsü.