bugün

ne tam laik bir adamım ne de deli atatürkçüyüm. kimine göre kürt milliyetçisiyim kimine göre hümanist kimine göre de bölücü.

çok enteresan bir ülkede yaşıyoruz gençler. suni gündemler imparatorluğuyuz vesselam. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın memleketiyiz. çok fenayız çok.

türban, başörtüsü, çarşaf, eşarp...

ne derseniz deyin adına ama ülkenin onlarca yılını aldı bu sorun. askerin kendince ülke koruma fantezileri içinde yuvarlanıp durdu. simge diyen de oldu gelenek diyen de.

bu ülkede türbana en fazla karşı çıkan iki kurum var biri chp diğeri ordu. ikiside türban olduğu için cumhuriyet balosuna katılmadı. siz başka nedenlerin arkasına sığınmaya çalışsanızda gerçek bu. resepsiyona katılmamanın tek gerekçesi türban!

şimdi bakalım; birinin kurucusu atatürk diğerininde başkomutanı.

sadece onların değil bu ülkenin kurucusu bu adam. ülkeyi baştan başa değiştirmiştir. laiklikten tut, cumhuriyetten tut şapkaya kadar. ne giyip ne giymeyeceğimizi, ne içip ne içmeyeceğimizi, kaç kadınla sevişip sevişmeyeceğimizi bile belirlemiş. bu ülkeyi ister beğenin ister beğenmeyin baştan yaratmış.

gerektiğinde umut vermiş gerektiğinde kolpadan da olsa gurur.

bu memleketin bekası için dersim isyanını "bastırmış"!!

ama karışmadığı nadir şeylerde var. bunlardan biri de başörtüsü!!!!!

mustafa kemal'in onlarca konu hakkında sözünü bulabilirsiniz ama başörtüsü ve çarşaf hakkında tek bir kelime bulamazsınız. bunları giyip-takanları ne gericilikle itham etmiş ne de çağdışılıkla.

hiçbir laf etmemiş kadının mahremine. saygı duymuş.

peki mustafa kemal böyle davranmışken asker ve chp siz kim oluyorsunuz da kendinizde bu haddi buluyorsunuz?

chp kadın kolları siz ne halt yiyorsunuzki bu insanlarn mahremiyetine hakaret edip çarşaf ve başörtüsü yakıyorsunuz.

nerede sizin atatürkçülüğünüz?

kadına hakaret etmek mi atatürkçülük oluyor?

bu kendini bilmezlik nereden kaynaklanıyor çok merak ediyorum......
atatürk'ü seviyorum seviyorum diye gezenler, daha sevdiğiniz bir kişinin arkasından gitmesini bile beceremiyorsunuz.
kadının kadını ezmesine sebep başörtüsüdür. ne kadar enteresan değil mi değerli izleyiciler, erkekleri geçtim hadi, bir kadının hakkını bir başka kadın çeşitli argümanlar geliştirerek haksız yaklaşımına haklılık kılıfı uydurarak gasp ediyor, gasp edilmesine göz yumuyor.
güncel Önemli Başlıklar