bugün

dini nıkahın bir belgesi mi varki yaptırılmadıgı ispat edilebilsin..

%100 dındar bır mumin dini nikah yaptırdıgını ne ile ispat ettirecek ?

atatürk pek tabii dini nikah yaptırarak evlenmiştir..
Atatürkle de ne uğraşıldı arkadaş. size giren çıkan nedir ey yobaz kesim ? uzayıp gidiniz daha çok sinir bozmayınız. din sizin gibi göze sokularak yaşanmaz. hala öğrenemediniz başkasının dininin sorgulanmasının en büyük günahların başında geldiğini. hayretler olsun kuşlar uçsun.
(o dönemde müslüman evlenmelerinde bütün nikahlar şimdi "imam nikahı" diye adlandırılan şekilde kıyılıyor olduğundan) yanlış bilgidir. hatta silah arkadaşı olan ve nikahta bulunan paşaların kendisine nikahın neşeli ortamında "paşam mehiri de ucuza getirdiniz" gibi latifelerle takıldığı rivayet edilir.
bilinemeyecek olaydir. adama zamanin muftusu musun lan derler.
(bkz: pompei muftusu)
dini nikaha gerek görmediğindendir.
her akşam cayır cayır nikahsız zikişen ülkem gençlerinin söz konusu mustafa kemal olunca sorun ettikleri durum. kaldı ki bizi ilgilendirmez. allah ile kul arasına girilmez.
yanlis onerme,ataturk dini nikah yaptirdigi gibi seriat kanunlarina gorede bosanmisdir.
sözlükte bilgiye dayanmadan yapılan tartışmaların bir örneği dahadır. atatürk'ün latife hanım ile nikahı izmir'de kadı tarafından kıyılmıştır. 10 dirhem gümüş mehir tespit edilmiştir. atatürk'ün nikah şahitliğini fevzi çakmak ile kazım karabekir yapmıştır.

(bkz: kadı)
(bkz: mehir)
o zamanlar dini nikah yaptırmadan evlenmek , pek bi hoş karşılanmadığı için, yanlış olması kuvvetle muhtemel bir iddiadır.

mustafa kemal´in eşi, eşinin akrabaları arasında o zamanlar dini nikah kıymadan evlenmek büyük dedikodu konusu olacağından, ben dini nikahsız evlendiklerini sanmıyorum.

ama öyle olmuşsa, türkiye devletinde dini nikah olmadan evlenmiş insan sayısı çok, paşa´da onlardan birisi demektir.
bacınızı mı aldı da, bu kadar irdeliyorsunuz hibineler dedirten hede.
yalan beyandır. ama doğru olsaydı bile hak verirdim. padişahlarımız kendinden çocuk sahibi olanlara bile bunu yapmazken Atatürk'ten neden beklerler acaba?
(bkz: eee yani bize ne adamın özel hayatından)
Kimseyi ilgilendirmeyen sorunsalımsıdır.