bugün

yalan haberdir. attan düşmüştür fakat köstekli saati kırılmıştır.
Cepheden hızla uzaklasirken yaşanmistir.
birileri tarafında uydurulan, eşek sikenlerin ortaya attığı yalandır. atatürk'ün taşşağına kurban olun siz.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
gazi ünvanını haketmesine vesile olmuştur.
Kaynak Rabia nin götü.
Ruh hastası deli kadir hocaları palavra sıkıyor bunlar da inanıyor. Ulan allah aşkına bul kaynak sildircem hesabı gideceğim allah aşkına bul belgeleri bilmem neleri bul ki buranın sikik bir yer olduğunu düşünüyorum böyle palavralarla.
her gün üzerinde olduğu, asker olduğu için kullandığı attan düşmesi sonucu başına gelmiş talihsiz durum. ha gerçekten olduysa tabi.

bir de hayatı boyunca at görmeyip ilk defa gördüğü sütçü beygirine binmek isterken düşenler var ve aradığım mizah tam da o.
doktorların ısrarına ''ölüm tehlikesine'' rağmen cepheye ordusunun başına geçmiştir.
Ulan belge diye verdiği sayfaya bak amk belgelerle tarihmis. Siktir lan oradan sayfa düpedüz mustafa kemal atatürk düşmanı. Yok Atatürk'ü neden reddediyoruz yok yaptığımız giybet mi? Ulan başlıklara bak.
Yıllarca adam gibi tarihçiler bunu bilmedi belgelerletarih.com olaya el koymuş. Yeminle salak herif bunlar ya.
Belgelerletarih ne amk?! Sayfaya bak!

Edit: ulan sarhosmus ondan düşmüş de bilemem ne. Ya ben ne diyeyim size ya. E madem savaşta olmuş bu adam savaşa giderken mi içiyor? He sarhoş olup o yüzden zafer kanıyor. Lan azcık beyin olsun ya. Şerefsiz herifler.
evet atatürk sakarya savaşı esnasında cephe gerisinde attan düşmüş ve bir kaburgasını kırmıştır. düşmesinin sebei de muhtemelen eğerin kayışının gevşek bağlanması ve çok atı çok hızlı sürmesiydi. sarhoş bir başkomutan eğer teftiş yapmak isterse yanındaki teğmen bile olsa durdurur o adamı zira askerin moralini etkileyecek bir olaydır ki atatürk'ün yanında böyle bir durumda ona mani olabilecek yüksek rütbeli ve yakın arkadaşı olan subaylar vardır. ayrıca son olarak atatürk bir yatırılabilir bir tren koltuğuna veya bir şezlonga uzanıp cephe karargahına geri dönmüştür.
Yanılmıyorsam şu çılgın Türkler adli kitapta da söz edilen olay.
Komiktir.
adi yalancıların uydurmasıdır.at düşse bile benim atam havada kalır siz ne diyorsunuz?hem vedatla bir güreşirdi ki benim atam,baş pehlivan yanında halt etmiş.
Atam atam sen kalk da ben düşem diyerek üzüldügüm durum.
savaşta gerçekleşmiş olağan hadisedir. biri memleketi kurtarma yolunda yaşamış diğeri ise neyse amk.
atatürkün ata bindiği kadar baban... neyse bu ataturk kompleksini aşmanız için ölmeyi beklemeniz şart oldu. cocukken resimlerle marşlarla aşılanan atatürk sevgisi ölene kadar cebinizdeki paradan sokaklardaki heykellere kadr acı ve rahatsızlık veriyor. soda içmekte fayda var a gülüm
Orospu çocukları gidin defolun kurucusuna kufrettiginiz ülkede yaşama hakkınız yok.
olmayan şeydir. ama dünya liderinizin attan düştüğü herkesin bildiği bir gerçektir.
Yobazların uydurduğu bir yalandır. Bunlar atatürkle aynı zamanda yaşadaydı atatürk annemizi sikti diye lekelemeye çalışan piçlerden başka kimseler olmazdı.
hayatı at sırtında geçmiş bir liderin başına gelebilecek olaydır. zira tayyibin dediği gibi "bizim ecdadımız hayatını at sırtında geçirmiştir." kendisi her ne kadar atın sırtında lunapark rodeosu misali 15 saniye kalabilmiş olsa da.

atatürk filan neyse de, neden hiç bir akp'li reza bey hakkında konuşmuyor? ben fikirlerini çok merak ediyorum açıkçası.
Gazi ünvanını almasına sebep olmuştur. Açık ve net.
Kırıkkalede ne savaşı yapıldı ki savaşırken attan düşsün?
Gezinti yaparken düşüp gazi ünvanını zorla alması olmasın.
atamızın başına gelen talihsiz olay. evet.
20 seneyi aşkın bir süre asker olup bilfiil savaş sanatı icra eden biri için gayet normal olan şey.
bir değil, birçok kez düşmüştür hatta.
ama her yiğit gibi düştüğü yerden kalkmıştır.
bir asker için harp sahasında attan düşmek gayet normaldir, bu o'nun kahramanlığına ve muzaffer kişiliğine halel getirmez.

şu da bonus olsun;
görsel
Yobazların akt (atatürkü karalama timi ) tarafından fazla mesai yapılarak ortaya atılan sıçımdırık iddiadır. E nede olsa içlerinde patladı padişahlarının kestaneyi çizdirmesi..

görsel