bugün

atatürk ateist ti . ama bu kanıya düşünerek kanaat getirerek ulaşmıştır. bazıları gibi düşünmeden sorgulamadan anne baba dininin esiri olmamıştır.

okumuştur. 14.000 kitabı vardı. düşünmüştür. kanaat getirmiştir.

ateist ve ya dinsiz olması değerinden saygınlığından hiçbir şey kaybettirmez .
of bıkmadınız usanmadınız ULU ÖNDER'e bok atmaktan ATATÜRK Düşmanları sizlere ismail yeka dan ALLAH BELANI VERSiN parçasını armağan ediyorum
(bkz: ismail yk-allah belanı versin)
atatürk'ün devrine göre davrandığını bilmeyenler için bulunmayan ihtimaldir. atatürk bursa'da cuma namazı kıldırıp hutbe vermiş, işler rahata kavuşunda "gökten indiği sanılan hurafelere karnımız tok" demiştir.

itiraz edeceklere kanıt getirin diyorum, işte bursa nutku, işte bahsettiğim konuşma..
ne olursa olsun bazı konular vardır hakkında facebooktan bişeyler öğrenirsin bazı konular vardır hakkında youtubedan bişeyler öğrenirsin ama ciddi konularda, bahsettiğin lider londra'daki madame tussauds müzesi`nde en iyi lider olarak geçiyor. özendiğiniz avrupalılar söylemiş bunu. böyle kişiler hakkında öğrenebileceğin şeyler kitaplardan ansiklopedilerden olmalıdır. konuyla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isteyen arkadaşlara
(bkz: sinan meydan)
(bkz: atatürk ile allah arasında)
kimseyi zerre ilgilendirmeyendir.
velev ki ateisttir. kime ne dir.
dinsiz kalmış bir milletin asla ve asla bi bok olamıyacağını söyleyen bir insanın ateist olma ihtimali düşüktür.
olasılık dahilidir.

olsa bile kime nedir? bizi ilgilendiren dini midir?

insanın dinini seçmesi veya bir dini seçmemesi kendi seçimidir. seçimini yaptıktan sonra da herkese b.k yemek düşer.

kısacası bunu tartışanların niyetinden şüphe ederim ben. atatürk'ten nefret etmek için bir sebep arıyorsanız başka bir sebep bulunuz, veya uydurunuz.
olması neyi değiştirir ki? yapacağını yaptı ve gitti neyi değiştircek kestiremedim. üzerinden siyaset yapıcaksanız karnımız tok almıyalım sağ olun.
(bkz: rte nin müslüman olma ihtimali)
(bkz: başıma bir iş gelmeyecekse ateisttir)
(bkz: atetürk)
geçtim ihtimali, söz konusu dahi değildir.

(bkz: atatürk ün balıkesir hutbesi)
--spoiler--

Ey Millet! Allah birdir. Şanı büyüktür. Allah'ın selameti, atıfeti ve hayrı üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri tebliğe, memur ve Resul olmuştur.

--spoiler--

kısaca, la ilahe illallah muhammeden resulullah.

edit: atatürk ün müslüman olmasını istemeyen ergen genç rahatsız.
(bkz: atatürk ün deist olma ihtimali)
bir süredir sözlük yazarlarını meşgul eden hede.
ayrıca yanlış önermedir. hem doğru olsa nolcak ? o hala bizi kurtaran büyük önder atatürk.
(bkz: atatürk ün deist olma ihtimali)*
ya arkadaş hiç yemeyin birbirinizi "ama bak nutukta muhammed için ne cici şeyler yazmış!! sonra bak balıkesir hutbesinde neler demiş! yok yok dini bütün adam" diye..

adam o dönem kalkmış asırlardır ortaçağ zihniyetiyle yönetilen heriflerle devrim yapmaya çalışıyo.. yani şimdi atatürk kalkıp "efendiler, bu vatanı yeniden kurucaz söz veriyorum bana destek verin. ama allah kitap yapmayın karşımda" deseydi; sorarım size kaç kişi atatürk ü ciddiye alıp da destek olacaktı???..
ya adam bilmem kaç yüz senedir dinle bilmem neyle yönetilmeye, koyun gibi yaşamaya, odun olmaya, çobansız hareket edememeye alışmış..
e atatürk zeki adam tabi, sen atatürk ün yerinde olsan kalkıp doğrucu davut gibi pattadanak söyler miydin?

peşinen edit : eksilemeniz ve hatta aranızda abartıp da özelden eleştirmeye kalkanlar olur diye söylüyorum mesaj atmanız yazar kişisinin tamamen umru dışıdır.. dikkate alınmayacaktır.. diğer yazar arkadaşların bilgisine..
(bkz: gökten inildiği sanılan derken)
[null http://www.youtube.com/wa...fAULI&feature=related]
atatürk ün ateist olma ihtimali %11 dir. *
kendi fikrime gelince de atatürk deisttir kardeşim. ister deist olsun ister ateist ister budist isterse de pastafaryan olsun sonuç olarak o mustafa kemal atatürk tür. ülkemizi kurtaran büyük şahsiyettir.

biz de hala rte gibi tükürdüğünü yalayan adamlarla uğraşalım o da güzel tabi.
(bkz: alın bu provokatörü aramızdan)
ihtimal olmaktan çıkmış, tarihte apaçık gerçekliğiyle yerini almış durumdur.
hayatında hiç nutuk okumamış insanların hala tartıştığı ihtimal. ata'mız pozitivistti.
(bkz: bsg) lütfen.
bunu diyen kişinin dinden çıkma ihtimali birdir. Evet evet o olasılıktaki bir.
"Şeytan ayetleri" isimli saçma kitabı yazan Selman Rüştü'nün aslında müslüman olma olasılığı kadar bile mümkün görünmeyen, Atatürk'ü hiç tanımamış, Nutuk adlı eseri hiç okumamış, elmalılı tefsirinin yazılması emrini verdiğinden bile haberi olmayan kişilerin üzerinde durduğu bir varsayımcık.
çok gereksiz bulduğum başlık ateist olsa nolur olmasa nolur. biliyorum ki sonuc yine ayni olucaktı o yine ileri görüslü o yine beyefendi o yine zeki o yine akıllı o yine karizmatik o yine hep kendini yineleyen o yine hep yenilikçi üstüne basarak vurguluyorum o yine bizlere bugunleri birakan kişi lider olacakti. değişen birşey olmazdi.

ama şöyle birşey olabilir egerki atatürk ateist olsaydi şu aralar memleket te ciddi bir kına yetmezliği olabilirdi. bu durumun akabin de (bkz: göte kına yakmak)
babın'da facebook ta bir milyon insan bulurum. konulu başlıklar olabilirdi.

bir de şöyle birşey var. isim vermeden anlatmak gerekirse okuldayım baktım şöyle bir ilerde küçük
böyle on onbir yaşların da ufak cocuklar ellerinde bir keğat var onları yırtıyorlar.bayada eyleniyorlar merak ettim acaba nedir gittim yanlarina bir de baktım ki vesikalık olarak atatürk'ün fotografları.durum böyle yeni nesillere aktarılan. ebeveynler böyle iken düşünüyorum da atatürk ü her kılıfa sokarlar suçu sadece o kişiler de bulmak dogrumudur yanlışmıdır buda tartışılır.
güncel Önemli Başlıklar