bugün

Ben gerizekalıyım demenin farklı bir yolunu bulmuşsun tebrik ederim.
atatürk düşmanlarından birini kendi gözümle gördüm, ilkokul mezunu zır cahil ama dolandırıcılık hırsızlıkta kitabını yazan, uyuşturucu kullanmaktan çükü kalkmayan bu yüzden karısını hergün döven, sokaktan geçen kadınlara laf atan, ezebileceği birini görünce sataşan, uzak durulması gereken baş belası bir tip.
bu yazarları okuyunca aklıma o pislik geliyor.
götlerine mısır piramitleri girse hissetmezler, engelleyin kurtulun.
keşke atatürk ile tanışma fırsatım olsaydı, insanlık tarihini düşünürsek az farkla ıskalamışım, türk milletinin evladı olmaktan gurur duyuyorum, bu asalaklar elbet bitecektir.
çoğu insanı üzen bir durumdur.
atatürkün nasıl yıldırım orduları grup kumandanı olduğunu bilmeyen zerzervatların uydurması. aynı savaştaki taktikleri ve öngörüsü sayesinde türkiye cumhuriyeti misak-ı milli sınırlarını koruyabilmiş, sonradan tekrar bir devlet olabilmiştir.
300 kişilik köy dövüşlerini savaş, oradaki okçularına lafını bile dinletemeyenleri de komutan diye yedirmeye çalışan meczupların "maraşel" gazi Atatürk hakkında yorum yapma cüreti bulması durumudur. Askerin gayretiyle kazanılmış, doğrudur gayretliydi asker. Gayret etti, öyle bir kuş sürüsü gelip düşmanın üstüne taş atsın diye beklemedi.
Gerçek savaş yönetmeyi, total warda ordu basıp şehir fethetmek sanan, ergen beyanı.
Kesinlikle doğru. Askeri açıdan mükemmel olsaydı, başlığı açan angutun dedeleri gibi yobazları sağ bırakmaz, bizide bu boklarla aynı bok çukurunda yaşamak zorunda bırakmazdı.
I-ıh... Olmamış...
sakarya meydan savaşı'nda kurt kapanı planı ile ilgili Atatürk'ün tüm itirazlara karşı ettiği şu laf ve aldığımız zafer:
"kimse korkmasın, tarihe ve millete karşı bütün sorumluluk bana aittir."

tarih bilmeyenler tarihçi bile olmayanların laflarını sözlerini bırakıp, yorumsuz gerçek tarih okusunlar biraz.

ve işte böyle bir tarihe, böyle bir stratejiye rağmen Atatürk'e laf etmeyi bir şey sanan bir güruhun üremesine engel olacak stratejileri kuramadığı için zayıf kaldığı stratejiler vardır elbet. ama o zayıflık askeri stratejide değil.
“Şu anda mağlubiyeti bütün damarlarımda hissetmekteyim. Çok üzgünüm!.. Oldukça mutluydum, umutluydum. Daha düne kadar Çanakkale bizimdir! diyordum. Çünkü bu savaşı kazanmak için; askeri, parayı, cephaneyi, her şeyi hesaplamıştım. Hepsinde çok
üstündük. Mutlaka yenecektik.
Yalnız bir şeyi hesabı katmamışız...
MUSTAFA KEMAL’i...
Bağrımda ingiliz gururu olmasa,
TÜRKLERi alnından öpmek,
onları ayakta alkışlamak isterdim.”

Winston Churchill
Çanakkale savaş'ında alman general düşmanın çıkartma yapacağı yerlerin bir tanesini bile doğru tahmin edemezken binbaşı mustafa kemal çıkartmaların hepsinin nereye olacağını bilmiştir. Daha sonra bu ve birkaç cesur hareketi kısa sürede rütbesinin albaylığa ve tuğgeneralliğe yükseltilmesini sağlamıştır.
Atatürk'ün dehasını savaştığı adamlar bile kabul ederken, uğruna savaştığı milletin torunlarının bir kısmının hala kabul edememesi sindirememesi durumudur. Normaldir. Herkesin beyni olacak diye bir kural yok. Kimisi tek böbrekle doğar kimisi üç böbrekle. Bazılarıda böyle beyinsiz doğar.
Aç iki tane tarih kitabı oku evladım.
BUNU SÖYLEYEN ADAMIN REiS DEDiĞi CAHiL iSE mediterranean YERiNE WHiTE SEA DEMiŞTi SANIRIM. RESMEN MiLLi UTANCIMIZ.
ulan gerizekalı, git oku, 1920'lerde alan savunması mı vardı!

sakarya savaşı'nda çal dağından cephe yarılınca dünya alem türk ordusunun polatlı-haymana hattına çekilmesini bekliyordu. bütün askeri uzmanlar. ama başkomutan gazi mustafa kemal atatürk, bu ünlü emri vererek askerlik tarihinde çığır açmıştır. kahraman türk ordusu, önce yunanlıların saldırı gücünü beklenmedik bir şekilde eritmiş, sonra saldırarak yunanlıları sakarya'dan batıya atmıştır.

trollüğünüz batsın!
kemalistlerin goremedigi gerceklerden biri.

ataturk'un taktik bilgisinin yeterli oldugunu dusunmuyorum. bence askeri costurarak, amiyane tabirle gaz vererek kazanmis savaslari.

hatti mudafaa yoktur sathi mudafaa vardir. o satih butun vatandir.
ordular ilk hedefiniz akdenizdir ileri.

gibi sozler yeterince aciklayicidir umarim. mehmetcigin canini disine takmasiyla kazanildi o savaslar. taktik beceri ile degil.
güncel Önemli Başlıklar