bugün

görsel
Yeniçerilerin genç Osman'ı Mustafa Kemal'den sonra indirdiğini sanan mal beyanı.
yavuz sultan selim han halk oyuyla secilen ilk padişahtır.
Terkos su içti kafa yaptı herhalde.
ne yani demokratik seçimlere gitmeyip yıllarca devleti halka millete sormadan yöneten abdulhamid in hic mi sucu yok? he hic mi?

bu comarlarla anca boyle anlasılıyor.
(bkz: 30 mayıs 1876 darbesi) darbe geleneğini getiren atatürk'müş. swh
ayrıca bizi yıllarca tek partili sisteme mahkum bıraktılar.
mesela cumhuriyetten önce osmamlıda müthişti.
abdulhamidin yaptıklarını görmeyen adam sorusu. demokrasi diyorsun padişahlık savunuyorsun. darbeyi yapan dindar olsa hemen savunurdunuz kısıtlı beyninizle.
bu meseleyle ilgili bir entry girmiştim. bu başlığı ciddiye alıp entry girmiyorum tabii ki. ama bu başlık aklıma bir şey getirdi onu not düşeyim dedim. hareket ordusu içerisinde atatürk'ün olmasıyla ilgili bir entry girdiğimde bi sözlük sığırı mesaj atıp ''ulan ne cahilsiniz abdülhamit ne zaman yaşadı m.kemal ne zaman onu öğren önce'' yazmıştı. adam abdülhamit'i ortaçağda bir bey felan sanıyor heralde. ama sıkı abdülhamit hayranı olduğunu da sohbetin devamında öğrenmiştim.

özetle: sözlük böyle bir yer işte. uğraşmayın şunlarla artık ve troll zannettiğiniz pek çok kişi aslında gerçekler. gerçekten cahiller.

edit: bak ben bu entryi girdikten sonra baktım sol framedeki en üstteki başlık (bkz: atatürk mü döver tayyip mi sorunsalı) buydu.
aslında bu da özetliyor. neyse ne işte.
Amına koyim zekiler olarak neden azınlığız ya?
Darbe yapacakmışlar. Çok korktuk.

Sende gazi deki yürek varsa yap.

Gezi de denediler. 15 temmuz da da denediler. Ama ne hikmetse hepsi dış kaynaklı çıktı.

Atanın adını ağzına alan ve kullanan satılmış beyinler, kapasite bu işte.
Abdulhamit hana yapılan darbeyi atatürk değil ittihat ve terakki partisi yapmıştır başında talat paşa enver paşa gibi isimleri zikretmek mümkündür.
ulan ananı fransız dölünden kurtaran ulu önderden ne istiyorsun denilecek yazar başlığıdır. az gururunuz olsun be satılmış köpekler dedirtir.
böylesine aptalca bir başlık görmedim.

yavrucuğum tarih hocan kimdi senin?

birincisi, osmanlı'daki en baba darbeyi tapındığın yavuz yapmıştır. hem de kendi babasına.

ikincisi, atatürk 1909'da genç bir subaydır.

üçüncüsü, 1909'da abdülhamid'e darbe falan yapılmamıştır. kendi hazırladığı 31 Mart komplosu kendi başını yemiştir ve tahttan inmesi için ricacılardan oluşan heyet yanına gitmiştir.

sen darbe görmemişsin. darbe dediğin 1917'de bolşeviklerin rus çarına yaptığıdır. sülalesinden bir kişiyi bile sağ bırakmamışlardır.
görsel
atamızın meclise darbe yapan abdülhamit hainini indirmek için uğraşanlarla birlikte çalışmasıdır. üstelik söz konusu çalışmada sait-i kürdi ve elmalılı hamdi de yer almıştır.

ulan seçilmiş meclisi kapatan abdülhamit değil miydi?
Harekat ordusu isyanı bastırdığında Atatürk yüzbaşı rütbesinde bir subaydı. Harekatı ise Mahmut şevket paşa yönetti.

Atatürk ilk kurmay başkanı olsa da harekat ordusuyla birlikte istanbul'a gelmemiş, onun yerine kurmay başkanı binbaşı Enver paşa olmuş, harekata almanya'dan gelip katılmıştır.

Hadi siktir git şimdi.
güncel Önemli Başlıklar