bugün

türkiye'de doğan insanlar için geçerli olan gerekliliktir.
istiklal mahkemelerinde hayata geçirilmiş öneridir. 12bin kişi asılmıştır. kurtuluş savaşındaki toplam şehit sayımızdan fazladır bu.
öyle bir gereklilik yoktur. sevmeyenin cehennemin dibine kadar yolu vardır. o düşünceyle yaşasındır, o kadar.
10 kasım 2011 itibari ile gördüğüm kadarıyla bir gereklilikten çok, hakettikleri tek şey bu. umarım devlet, kendilerini haklarından mahrum bırakmayacak bir hale gelir en kısa zamanda.
beyin ölümü gerçekleşmiş birey söylemi.
oha lan!
biri senin sevdiğini sevmiyor diye ölmesi gerek diyebilecek kadar sığ bi insan olduğunu görmek dehşete düşürdü beni. kanım dondu lan!
mantığına tecavüz edeyim senin.
bu şarkının cover edilmemiş versiyonu da mevcuttur. zamanında küçük olan ceylan tarafından söylenmiştir.
(bkz: seni sevmeyen ölsün)
düşünce özgürlüğünden yoksun bir insan söylemidir. Saçma sapan düşüncelerini millete dikta etmeye hakkı olmayanlardır. Saygı ile sevgiyi karıştıranlardır.
Birileri sen seviyorsun diye sevecek onun görüşlerini savunuyorsun diye savunacak değil. Ama saygı bambaşka bir kavramdır. Topluma mâl olmuş bir lideri bir turist sevmeye bilir ama saygısını gösterir. Öyle bir durumdur.

not: kalın kafalardan girsin diye bu kadar uzun oldu.

Luke'nin, Zar Adam adlı eserinden;
" babanıza sinir olursunuz hatta onu öldürmek bile istersiniz. ancak kimse sopayla babasına vuramaz. "
modern hitler ve nazismdir.
Atatürk'ün yaşasaydı bunu söyleyenin yüzüne tüküreceği öneridir.
atatürk'ü sevmeyenlerin beyin ölümünün gerçekleştiğinden ötürü zaten ölü sayılmaları gerektiği ve bu sebeple bedensel ölümlerin şart olmadığı durum.
hemen gidip ölüyorum.
(bkz: fatal error detected) katiyen yanlış önermedir, atatürkü sevmeyenlerin bulunup neden sevmediği sorulduktan sonra onların yanlış bilgilendirildiği onlara anlatılmalıdır.
hiç kimse kimseyi sevmek zorunda değil, sayğı göstermek zorunda!
edit: ne diye eksileyip duruyorsun birader ben senin sevdiğin insanlara kötü konuşuyormuyum beddua ediyormuyum ben nasıl saygı gösteriyorsam sende saygı göstereceksin!!!
(bkz: müslüman olmayanların gerekirse vurulması)
gerek olmayan bir gerekliliktir.

lan seven de sevmeyende ölüyor, hayatını yaşa sen.Karpe diyom.
ananı babanı da o kadar sevip sayıyor musun derler adama..
cahilliğin simgesi
Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. 3.dünya ülkesi değilsek tabi..
ölüyorum sözlük.
müslümanım şarkitim değip içkiyi löp löp götürmekle eş değerdir.

görsel
ölek mi yani?
çizmeyi aşan sözdür. kişiye saygı olmaması durumudur. insan hayatı, insanın Canı bu kadar ucuz değildir. bu başlığı açan bunu düşünüyorsa cahildir !

Not: Atatürkçü düşünce tarzını benimsiyorum.