bugün

olmayan nedenlerdir.

ben bu yobazlar neden atatürk'ten nefret eder anlamış degilim. bir insan kendini kurtaran bir kahramandan neden nefret ederki. çaresizlige gömülmüş bir milleti resmen ayaga kaldırdı. yok olup gidecek bir devleti yeniden yeşertti. toprak agalarına dur dedi, ülkenin her anlamda kalkınmasına yardımcı oldu.

insan tüm bunları yapan birine karşı neden nefret besler ki neden neden. düşünüyorum düşünüyorum ama bulamıyorum. bu kadar kahraman bir insandan kim nefret eder. dünya bile adamın önünde diz çöküp secde ederken yobazlar bu adamdan neden nefret ederki. sütçü imama verilen degerin onda biri bu adama verilse keşke. ah keşke bu adamın ideallerini ilkelerini tüm millet iyice bir anlayabilse, anlayabilsede ülke istedigi refah düzeyine ulaşsa.
http://www.samanyoluhaber...AutoDetectCookieSupport=1
atatürk ü sevmeyenlerin yunan milliyetçisi olup gocunmaktan kaynaklanan sevmeme durumu.
(bkz: kuyruk acısı)
(bkz: CEHALET)
(bkz: sofuluk)
(bkz: yobazlık)
rte yandaşı olmak yeterli.
eğitimsiz bağnaz biat etmeyi temel ilke edinmiş ailede doğmak. üzüm üzüme baka baka...

edit: eksileyen arkadaşlar nası da ailesini iyi biliyor. isim vermedim oğlum niye üstünüze alındınız şimdi. demek ki sizde ailenizin eğitimsiz ve bağnaz olduğunu kabul ediyorsunuz iyi bari bir şeyleri farketmeniz güzel.

edit 2: bakıyorum bayağa sazan varmış ağlarım doldu. ahaha piçirik şakirtler sizi.
(bkz: atam ne soktuysan hala çıkaramamışlar)
gerzek olmak...
(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bunlar)
aslını inkar etmek.
temel sebep şeriatçi olmaktır. atatürk dinin önemli bir yer tuttuğu anlayışın yerine laik bir anlayışa yer vermiş, islamcıların sembolü halifeliği de kaldırmıştı.

oysa bu yobaz arkadaşlar, halifeye rağmen arapların osmanlı'ya karşı kimleri tuttuğunu, yani halifeliğin sembolden öte zaten bir anlamının kalmadığını görebilirlerdi isteseler.
en büyük neden cahilliktir.
cahillikten sonra ise vicdan muhakemesi eksikliği.
chp li olmak yeterlidir.
cahil yurttaş olmak yeterlidir.
babasının dedesinin dedesinin babasının kim olduğunun belli olmasına önem vermeyen geniş insancıkların başka nedene ihtiyaç duymamasıdır.
- biat kültürüne şeyh, şıh düzenine bağlı olmak.

- sığ düşünceli, yobaz olmak.

- türk düşmanı, cumhuriyet düşmanı olmak.

gibi uzatılacak bir sürü nedeni vardır. *
(bkz: annesi kötü olmak)

bir insan, bu ülkede refah içinde dilediğince yaşayıp atatürk'ü sevmiyorsa bildiğin su katılmamış orospu çocuğudur. hatta level atlayıp orostopan evladı da olabilir.
Ayasofya'yı müzeye çevirmesi tek kızdığım hatasıdır. Ama sevmemek için bir neden bulamadım...
Dedesinin Atatürk tarafından istiklal mahkemelerinde idam edilmiş olması.
bir neden olarak düşünüldüğünde "dede atatürk tarafından mı idam edilir yoksa istiklal mahkemelerince mi?" sorunsalı karşımıza çıkar burda.
benim dedem de idam edilmiştir. çapanoğlu isyanını duymayanınız yoktur. çerkez ethem benim ana tarafımda neredeyse erkek bırakmamış vaktiyle.
ama koyuyorum şapkamı önüme. düşünüyorum.
"ulan yavşak dede. padişahçılığın sırası mıydı! yunan yürüyüşü başlamış, bi de adamlar sizin yüzünüzden uğraşmış bi sürü. kaybol!" diyorum ben açıkçası.
atatürk ün bir zamanlar yaşamış olması zoruna gidiyorsa o kişi atarürk ten nefret eder.
olmayan nedendir diyerek insanı seveceği varsada nefrete sürükleyen gereksizler yüzündendir...
Sevmek farklıdır, tapmak farklıdır.. Hayat görüşü hiç bir liderin izinden gitmemek, öncülere bağlı kalmamak, onları ilah yapmamak olan birinin Atatürk vb insanlara sempati duymaması gayet doğaldır..
taharatesiz arap poposunu yalamayı çok sevmek.
çünkü eşeğin s*kinden dolayı. Manyak mısınız be ahali... Sevilmez mi mavi gözlü sarışın dev.. Dünyaya gelmiş en son Türk Dahisi o..
atatürk'ü sevmemek için bahane arayacak kadar düşmüş olmak.