bugün

atatürk'ü sevmeyen insanlar ararsanız, atatürk'ü sevmeyen insanlar bulursunuz.
bu kişileri değil, bu konuyu gündeme getirenleri suçlamanız gerekir.
atatürkü sevmeme modası gerçektende doğru bir tabir olmuş.çünkü moda zamanla değişir belki de yok olur.ben her ne kadar atatürke ve fikirlerine bağlı kalmaya çalışan biri olsamda,atatürkün kitap önyüzlerinde,duvarlarda,bitsin diye dua edilen öğretmenlerin bile takmadığı törenlerde eskitildiğini,sıradanlaştığını düşünüyorum.ülkemizin en büyük sorunlarından biri olduğunu düşündüğüm şekilcilik anlayışının kurbanı olan atatürk ilkeleri de bu sebeple toplumdaki karşıt görüşlerin ortaya çıkmasını hızlandırmıştır.insanlara atatürk hep din düşmanı olarak gösterildi.her zaman içki ve sigaraya düşkün koltuk sevdalısı adam olarak gösterildi.hiçbir zaman içindeki vatan ve millet sevgisi doğru şekilde anlatılamadı.sonucunda da insanlar atatürkü yanlış tanıyıp onu sevmemenin ona saygı duymamanın bir ayrıcalık olduğunu düşündüler.atatürk kusursuz bir insan değildir elbette.ama burdan ona saygı duymamamız gerektiğini çıkaramayız.çünkü şuan onun aleyhine atıp tutanlar varsa da bu ülkede onun sayesinde bunu yapabiliyorlar.unutmasınlar bu özgürlük bile onlara atatürk sayesinde verildi.tayyip erdoğan sayesinde değil.demek istediğim insanlara atatürkü anlatmanın farklı yolları olması gerektiğidir.aksi takdirde modayı takip etmekte bir hayli zorlanacağımız söylenebilir.
ne yapsak da marjinal olsak düşüncesinin sıçtığı sonuçlardan biridir. çok önemliyse marjinallik masayı ters çevirip ayaklarına oturun. başarı sağlayacağınızdan şüpheniz olmasın.
olaylarin;

-annneeeeee, bugun kimi sevmiyiiiiiiiiim????
+bagirma oyle odandan, gel mutfaga insan gibi sor!
-anne ya, bugun kimi sevmiyim diyorum? abdulhamit'i yeterince sevmemezlik yaptim...
+aa, kizim, moda ataturk'te su siralar, hadi git oinu sevme sen.
-ay sag ol anne yaaaa.

seklinde falan gelistigini sanan insanlarin anlayamayacagi modadir tabi lan.

yani diyorum ki; arsivler aciliyor, tartisma alani genisliyor, yeni siyasetler doguyor falan. dogal diyorum.
insanlar işi gücü bıraktı, ATATÜRK'e sardı. bu insanlara anlam veremiyorum. nasıl bi zihniyettir bu. atatürk'ü malzeme olarak kullanmaya çalışan, yobaz insanlar. sorsan hepsi özgürlükçüdür. özgürlüğü getirmiş bi insana da bu kadar laf atmak ayıptır, hainliktir. haddinizi bilin.
biliyorsan konuş ibret alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar atasözünün üzerine düşmesi gereken kişilerin uyduğu modadır.

insanlar bilmediği şeyi reddeder veya kötü bilir. bilmiyorsan sus ya da bilmediğin modaya hiç uyma diye uyarılması gerekir.
(bkz: old-fashioned)
herkes istedigi kişiyi sevip sevmemede hürdür .
global dünyada vatan alınır satılır bir meta olunca vatan hainliği de popüler olabiliyor.
bu zamanda her devrin adamı olunması gerektiğinin en büyük göstergesidir.
kürtinküle hayvancıklarının başını çektiği beyinsiz insanlarımızın devamını getirdiği moda akımıdır geçecektir zamanla bahçemize ektik umutu efenim
atatürk ölmedi kabimizde yaşıyor.
rahatın batması sonucu ortaya çıkan marjinal olmak istemenin verdiği heyecanla yapılan bir eylemdir. adama sormazlar mı sana ne yaptı da sevmiyorsun arkadaş diye? tanışmışlığın bile yok derdin ne senin acaba? sevmiyorsan demek ki anlamamışsın bile adamı yoksa bütün dünyada kabul görmüş bir lideri 'bunun fotoğrafları neden her yerde yaaa' diyerek saçma sapan bir mantık gütmek ya bir tetikçinin görevidir ya da bir zekasızın. yine de sevmeyebilirsin senin için bir şey yapamam ama yanıma gelipte yok kemoşlar yok fotoğrafları kaldırın yok istiklal marşı okunmasın yok bu adam ne yaptı ki gibi gereksiz cümleler sarf ederek sinirlerimi bozamazsın.
her şey başıma bir iş gelmeyecekse atatürk ü sevmiyorum ile başladı. abuk sabuk konuştu başınada birşey gelmedi dikkatte çekti sonra herkes dikkat çekme çabasına girdi.
harici yardakçı çakma neo-liberallerin yarattığı modadır.
"moda o kadar iyi bir şey olsaydı her yıl değişir miydi" diye sorar moda eleştirmenlerinin eleştirdiklerine eleştiri getirenler.
bu aralar gerek tvlerde gerekse halk arasında böyle bi moda var. Kafasına türbanı takan chp yi sevmiyorum atatürkü de sevmiyorum diyor, doğudan gelen bizi yıllarca ihmal ettiler o yüzden benim önderim apo diyor komunisti mustafa suphiyi karadenizde boğdurttu diyor ondan sevmiyor sosyalisti ilk bankayı kurdurttu ondan sevmiyorum diyor demokratı kemalizm tek parti saltanatıdır diyor sevmiyor. ne ayak lan bu.
güncel Önemli Başlıklar