bugün

abdullah gül tarafından Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Prof. Dr. Mümtazer Türköne nin atatürk hakkındaki görüşlerine giriş cümlesi.
aması yok.

edit: atatürk ü seviyorum kısmından sonra ama olmaması gerekir. yazmak istediğim budur.

(bkz: beni bir sen anladın sende yanlış anladın)
(bkz: #10581605)
benim de önyargı ile görüp bir hiddetle açıp okuduğum haberdir. fakat söylediklerine hak verdim. atatürkçülük istismarını engellemek lazım.

--spoiler--
atatürk bu ülkenin ortak değeri. atatürk’ü o saygın yerinde muhafaza etmemiz lazım. atatürkçülüğün atatürk’le uzaktan yakından ilgisi olmayan farklı versiyonları var. atatürk üzerinden siyasi avantaj etmek isteyen atatürkçülük var. mevcut haliyle atatürkçülük fikrinin atatürk’ün ticari, siyasi ve ideolojik olarak istismarına dayandırıldığını düşünüyorum. bir tür yobazlık ve bağnazlık olduğunu düşünüyorum. atatürk bize dogma değil akıl ve bilimi bıraktı. atatürk’ün bu yükten kurtarılması gerekiyor.”
--spoiler--

detaylar için editi: http://siyaset.milliyet.c....2011/1479355/default.htm

not: eğer daha uzun bir hali yoksa bu konuşmanın, benim gördüğüm kadarı ile atatürk'ü seviyorum ama ile başlayan bir ifade yok. atatürk' ü seviyorum ancak ile başlayan bir ifade var. takdir edersiniz ki ama ile ancak aynı anlama gelmemektedir.

son not: bu şahsı tanımıyorum fakat durduk yere de linç etmeye çalışmanın gereği yok diye düşünüyorum.
atatürk ü seviyorum ama, ülkeyi soyup soğana çeviren, bölücü bir vatan haline getirip, milleti birbirine düşüren, soysuz ve şerefsizlere prim yaptıranları sevmiyorum! şeklinde devam eden cümle.
güncel Önemli Başlıklar