bugün

cunku oyle bir ailede yetistin.
çünkü osmanlı çocuğusun ya da topsun.
Vatan hainliği başlangıç Paketinin başında bu var çünkü. Bu adama saygısı sevgisi olmayanlar bu ülkeden sürülmeli.
Çünkü bomboş bir zatım.
Çünkü beynin yok.
keşke yunan galip gelseydi .

bu şekilde bazılarının nineleri sünnetsiz yunan siki deneyimi yaşardı. esas sebep bu.
çünkü arap götü yalattırmadı.
pkkcılar rumlar ermeniler ve bil umum türklük düşmanı soysuzlar ile aynı özelliğe sahip olanların beyanıdır.
Atatürk’ü sevmeyenlerin sebebini bilmem ama kanlarını bilirim, damarlarında Türk kanı akmayanlar Atatürk’ü sevmezler.
Ne olur sev...
Atatürk'ün de senin sevgine o kadar ihtiyacı var ki...
Bi kere namaz kılmıyordu, oruç tutmuyordu, millete zorla şapka giydirdi, alfabeyi değişip bir gecede dedelerimizi cahil bıraktı, şeyh Sait ve iskilipli atıf efendi gibi kanaat önderi muhterem din adamlarını idam ettirdi ve son olarak milletin parasıyla yat alıp rakı alemi yaptı, şimdilik bu kadar.
--spoiler--
kendi adıma cevaplıyorum; çünkü tek suçu dinini özgürce yaşamak isteyen dedelerimizi idam etti, evet bence fazlasıyla yeterli bir neden.
--spoiler--

Yani bu adam bir din düşmanıydı, dinini yaşamak isteyenleri öldüren bir katildi, doğru mu anlıyorum?
E peki kardeş, eğer bu adam dinini yaşamak isteyenleri öldürdüyse, ülkenin geri kalanı dinsiz miydi?
Bir emriyle canını vermeye hazır olan, Allah Allah sesleriyle hücuma geçen o askerler bir din düşmanının emriyle mi hareket ediyorlardı?
Senin o dedelerinin benzerleri bugün kandilde,cudide nasıl dedelerin "din" için (yersen) sallandırıldılarsa, onlarda "vatan-millet" için(yersen) sallandırılacakları günü bekliyorlar.
Dedesi şeyh Sait olması büyük olasılık olan yazar beyanı.
Dini özgürce yaşamak isteyen dedeleri idam mı etti? Kimi mesela ?
Senin sevmene ihtiyacı yok zaten.
Bazı beyinsizlere göre Atatürk’ü sevmemek orospu çocukluğuymuş evet bu çıkarımdan hareket ederek ben de Tayyip Erdoğan’ı sevmemek genelev çocukluğudur diyorum, evet.
put derecesinde ilah görülmesinden dolayı sevmiyorum. evet...
Senin dedelerin dinini hiç özgürce yasamadı cumhuriyet'ten önce. Neden mi? Çünkü senin dedelerin bilerek isteyerek cahil bırakılmıştı. Okur yazar oranı o kadar düşüktü ki bunların çoğu da istanbul'da saray çevresinde bulunuyordu. Senin dedelerin sakallı sarıklı her bir meczup ne diyorsa ona inanırdı. Bilmezdi orda ne yazılıyor ne anlatılıyor. Matbaa neden geç geldi sanıyorsun bu ülkeye? O alçak din tüccarlarının ipliği pazara çıkmasın diye... Yalan yanlış hurafelerle, düzmece hadislerle iliğine kadar sömürdüler inançlarını. Eğer tek sebebin buysa şimdi otur iyice bir daha düşün.
Cunku babam Yunan'di.
idrak yollarında yol çalışması vardır da ondan.
geçersiz bir sebeptir.

dini kullanarak insanların inançlarını sömüren ve devrime baş kaldıran dedeleri idam edilmiştir, dini özgürce yaşayan dedeleri değil.

şehy sait mesela ne kadar da nur yüzlü bir dededir. idam kararını da istiklal mahkemeleri vermiştir.
kimsenin umrunda olmayan nedenlerdir. atatürk benim tanrımdır.
Atatürk’ü sevmeyen bir insanın kendisine sorduğu soru.

Kendi adıma cevaplıyorum; çünkü tek suçu dinini özgürce yaşamak isteyen dedelerimizi idam etti, evet bence fazlasıyla yeterli bir neden.