bugün

atatürk ü müslüman sanan güruhun yaptığıdır. atatürk ü müslüman sanan ülkücü ya iyi niyetlidir ya salaktır. atatürk ü müslüman zanneden cahil mhp liler bu ülke gençliğine kavram karmaşası yaşatır.
Müslüman yada değil adam bu milletin geleceği için çalışmış ona saygı duyuyorum ben. günümüz bütün teknoloji ürün ve hizmetlerini icad eden müslüman değil kullanma o zaman.
atatürke değil atatürkün insanlar tarafından yanlış da olsa kabullenmesine önem veren garip kişinin işidir.
ibadethanelerin kapısından geçmeyenler, kendi uçkurları ortaya çıkmasın diye çok anlatır böyle. Çok konuşur. isterse müslümandır, istemezse değildir.
Sokağa çıktığında da müslüman olmayan insanlar görüyorsun onlara da tepkin aynı mı yoksa sadece atatürk mü seni rahatsız eden. Ben cevabı vereyim seni rahatsız eden şey atatürk emin ol kimsenin umrunda değil seni rahatsız etmesi biz atatürkle gurur duyuyoruz, sizin tabirinizle tapıyoruz.
Müslüman gibi gösterme kısmına gelirsek o atayla allah arasında olan bir şeydir. Senin kalkıp abidik gubidik bir söylem içinde bulunman da doğru değildir. Hani 'sözde' müslümansın ya allahla kul arasında olan şeye karışman, günah işlemen ve sırf sevmediğin için hakaretler savurman da bu 'sözde' müslümanlığına dahil mi?
Yav başlığı yazana yazıklar olsun, trollük peşinde koşanlara ayrı yazıklar olsun. Çoğu insan zerre hak etmiyor bu kazançları, yapılanları, atatürkü.
https://twitter.com/_Ters.../1039577823609020417?s=19
Bu örnek de olan insanlara bakarak, kimsenin inancı hakkında (inancının ismi ne olursa olsun) yorum yapma hakkım da olmadığını bilerek şunu söyleyebilirim ki; bunlar ile aynı dinden değilim.
Çünkü; benim dinim oku diye başlar bütün öğütleri aklını kullanmak düşünmek ile biter.
Bu gerçek görünen bu durum neticesi rahatça diyebilirsiniz ki "Atatürk, bu insanların dininden değil" ve zaten Allah "kitap yüklü eşekler" diye aşağıladığı bir topluluk var ve bu sözü Allah kimlere neden söylediğini de görünce din bir inanç değil, davranış biçimidir.
güncel Önemli Başlıklar