bugün

nafile bir çabadır. bu sadece normal insanların dinciyle dindarı, vatan hainiyle vatanseveri ayırmaya yarayan, onun ötesinde boş insanların boş meşgalesidir.

şimdi arkadaşım. osmanlı denen devlet fiilen yıkıldı mı, yıkıldı. kağıt parçası kadar hükmü yoktu. peki bu memleketi kim kurtaracaktı? enver paşa mı , çerkez ethem mi veya senin deden veya benim dedem mi memleketi kurtarıyordu da atatürk onların elinden çaldı?

yok böyle bir şey. bu memleket bir gün bile muz cumhuriyeti olmadıysa bu atatürk ve onun kadrosu sayesinde olmadı. inan ki biz bir kaç sene işgal altında yaşasaydık bile bunun travması belki de yüzyıl sürerdi. tüm bunları ona ve kadrosuna borçluyuz. o kadro her ne kadar atatürkle ters düşmüşse bile bu cumhuriyet konusunda olmadı. evrim mi yoksa devrim mi konusunda ayrıştılar.

yani tüm bu tarihsel gerçekler ortadayken adamakıllı eleştirin ya da atatürkle değil, devamı olan zihniyetle sorunun varsa koy ortaya ya. yoksa komik olmaktan başka bir işe yaramıyor yaptıklarınız ve söylemleriniz.
tarihi hiç bilemekten kaynaklı bir durum.
düşman askerinin bağrına ayak bastığı hiç bir saltanat, hiç bir hanedan, hiç bir yönetim ayakta kalamamıştır.
affedersin, götlerini yırtsalar da beceremeyecekler.
bunu ancak; yüreksizler
ancak; bir mm bile gidememiş beyincikler yapar.
başarısızlıkla sonuçlanacak girişimlerdir. ne yapılırsa yapırsın bu hiç bir zaman gerçekleşmeyecektir.
Atatürk'ü gözden cikarma sonucu gerceklestirilebilecek eylem.
bu millet atatürk'ü asla gözden çıkartmayacağı için gerçekleşmeycek.
şuanda ülkeyi yönetenler bunu deli gibi başarmaya çalışıyorlar, ama içinde ne kadar hain de barındırsa bu millet atatürk'ün evlatları, kalplerinde silinmeyecek bir sevgi var, kısacası götlerini de yırtsalar asla olmayacak durumdur efendim.
yapılması gereksiz, bir o kadar da yanlış davranıştır.
o bir liderdir ve kimse mustafa kemal'i sevmek zorunda değildir.
bir insanı eleştirebilirsin ama ona hakaret edemezsin.
işin içinde şöyle gülünç bir durum vardır ki, kemalistler mustafa kemal'e laf söyleme hakkını kimseye tanımazlar. ama islamiyeti, türk toplumunun zeka seviyesini, inancını eleştirme hakkını kendilerinde bulurlar. tuhaf. *
boşa çabadır neyin ne olduğunu bilen zaten bilir bilinçsiz beyni yıkanmaya açıkların da zaten bırakın yıkansın beyinleri kendi okuyup öğrenmiyorsa. yani sonuç olarak mustafa kemal'i gözden düşürmeye çalışmak anlamsız gözden düşürmek imkansızdır.
birazcık akla, mantığa ve saygıya sahip olan bireylerin asla kabul etmeyeceği durumdur.
ben ve benim gibiler var olduğu sürece gerçekleşmeyecek olaydır. çok mu bencil bir yaklaşım oldu.
nafile bir çalışmadır.
hayali bile kötüdür. fakat öyle bir noktaya geldik ki 19 Mayıs ATATÜRK'ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramını kaldıran zihniyet gün gelecek ATATÜRK'ün fotoğraflarının,Genliğe Hitabenin de sınıflardan kaldırılmasını teklif edeceklerdir.
rte'yi destekleyen gençliğin nafile çabasıdır.
çoğunluk türkiye'nin gerçek kurucusunu ve kurtarıcısını unutmaz.
gözden düşürecek bir çabadır.acınır böylelerine.
gün geçtikçe düşünce özgürlüğü adı altında beyinsiz insanlar topluluğu tarafından yürütülen durumdur.
boşa kürek çekmektir.
çok gereksiz bir çabadır. öyle bir akla öyle bir zekaya sahip insana, -ne görüşü savunursa savunsun- insan olan saygı duyar.
düşürmeyi bırak büyütmesi gerekir.
acizlerin düşüncesidir.
boş bir çabadır. asla başarılı olunamayacaktır.
atatürk bir insanın gözündeyse düşer kalbindeyse sıkıntı yok. * *
sevan nişanyan'ın "yanlış cumhuriyet" adlı kitabında güttüğü amaçtır. ancak asla başarılamayacak ütopik bir düşünceden ibarettir sadece. evet budur sadece net.
son zamanlarda moda haline gelmiş eylem. şimdi de atatürk ün gençliğe hitabesine göz dikilmektedir.
they can't stop us, let'em try diyorum efendim, boşa çabadır boşa.
güncel Önemli Başlıklar