bugün

yazarların söyleyecekleridir.

paşama bir kadeh daha konuşacak çok şey var.
ahh keşke 1938'de değil de savaşları kazandıktan sonra ölseydin...
nerelisin?
cidden merak ediyorum.
bir gerizekalı yunan diyor, yok öbürü ingiliz diyor, bir tane şovenist yalayıcısı türkmen kökenli diyor..
çünkü adamın soyu üzerinden o kadar oyun oynanıyor, o kadar alkış alınıyor ya da kafalara domates atılıyor ki, bıktım artık.
gerçi nereli olursa oldun banane de, bazı godoşların oylarını artırmak adına yaptığı oyunları gördükçe insanın midesi bulanıyor.
not: burada tek bir parti değil, bütün siyasi partiler kastedilmiştir.
biri farklı da diğeri çok mu iyi, hepsi de aynı bokun soyu.
paşam ne olacak bu memleketin hali ?
bir başkan ve onun adamları seni o kadar kıskıyorlar ki, kendisine ikinci atatürk diyorlar. hatta kurduğun türkiye'yi beğenmeyip sözüm ona yeni bir türkiye kurmaya çalışıyorlarmış.senin kurduğun türkiye'yi tersyüz etmeye uğraşıyorlar. yapılmış olanı bozmak, ekleyip çıkartmak nasılsa kolay. inşallah kötü emellerine ulaşamazlar.
Paşam soyağacını çıkarabilme özelliğin var mı.
Sana söyleyecek hiçbir şeyim kalmadı.
ali şükrü bey ve topal osman'ı neden öldürttün ?
paşam gözler lens mi?
Struma için gerçekten hiçbir şey yapmadınız mı?
abdurrahim tuncak Öz oğlunuz mu?
Latife hanım ın Ölümünün yaveriniz kılıç Ali ile ilgisi var mı?
Ismet inönü nün size ihanet ettiğini hiç farketmediniz mi?
5 yıl daha sağlıkla yaşayıp yeni Türkiye devleti için çalışsaydınız şimdi Bambaşka olacaktı. Keşke size alkol ile yapılan tuzaktan uzak durabilseydiniz.
Şükrü saraçoğlunun karısını gerçekten yatağınıza istediniz mi?
boluluların kusuruna bakma atam.

--spoiler--
bolu'da iki tane meydan ve iki heykel var. bir tanesi atatürk parkındaki atatürk heykeli, diğeri de belediyenin önündeki meydanda şaha kalkmış atına binen ve bir elinde saz olan köroğlu heykeli.
iki bolulu telefonda randevulaşmışlar tam saat 2 de atatürk heykelinin önünde olacaklar. biri diğerine telefon etmiş;
- ben tam heykelin önündeyim sen neredesin ?
+ ben da tam heykelin önündeyim.
- allah allah neden birbirimizi göremiyoruz ki ?
+ oğlum tam elinde saz olan atatürk heykelinin önündeyim.
- allah belanı versin !
--spoiler--
Sen bu ülkenin başına gelmiş en büyük lidersin. Biz bugün rahatsak bukadar ve özgürlük denen şey bu ülke de varsa senin sayendedir.

Alıntı:

"işittim ki bazı arkadaşlar yoksulluğumuzu bahane ederek memleketlerine dönmek istiyorlarmış. Ben kimseyi zorla Milli Meclise davet etmedim. Herkes kararında hürdür, bunlara başkaları da katılabilirler. Ben bu kutsal davaya inanmış bir insan sıfatıyla buradan bir yere gitmemeye karar verdim. Hatta hepiniz gidebilirsiniz. Asker Mustafa Kemal mavzerini eline alır, fişeklerini göğsüne dizer, bir eline de bayrağı alır, bu şekilde Elmadağı’na çıkar, orada tek kurşunum kalana kadar vatanı müdafaa ederim. Kurşunlarım bitince bu aciz vücudumu bayrağıma sarar, düşman kurşunlarıyla yaralanır, temiz kanımı, kutsal bayrağıma içire içire tek başıma can veririm. Ben buna and içtim.”

(bkz: Olmasaydın olmazdık)
“geldikleri gibi giderler” dedin atam, geldikleri gibi gitmediler.

kimi itini bıraktı, kimi piçini.
Sana ihtiyacımız var. Her alanda.