bugün

atatürk'ün postalını öpen tiplerin cevap veremediği soru.

sizin o halkın adamı atatürkünüz yatlarda ve saraylarda gününü gün ederken, ülkeyi kurtarmış olan halk açlıkla boğuşuyordu. yazık. bir de halkın adamı, halktan biri vs. derler. 1500 cumhuriyet altını değerinde maaş alırken halkın adamı olunuyormuş. helal olsun. atatürk maşallah örtülü ödeneği değil ülkeyi kendine bağlamış. tabi kemocanlar ülkeyi o kurtardı istediğini yapabilir falan derler hemen bu konuda. ülkeyi tek başına kurtardı zaten. utanmasalar anıtkabir'in önünde secdeye varacaklar.
bunu yapıyordu;
(bkz: onuncu yıl marşı)

ha, pardon. bir de osmanlının yaptığı borçları ödüyordu.

son olarak; onun postalına bile kurban oluruz.
Niye sikayet ediyorsun? Neyin tatavasini yapiyorsun? Varsayalim bu dediklerin dogru itibardan tasarruf olmaz diye bin kusur odali sarayi yaptiranlari alkislayan sen değil misin? Bu da yetmez bir kac yuz odali yazlik saray yapilmasina oh oh ne iyi diyen sen degil misin? Ya o devrik liderin milyonluk ucaginin alinmasina susan sen degil misin? Ataturk o fakir halk kalkinsin diye fabrikalar acti, senin osmanli atalarinin borcunu odedi bu fakir halk hem de 30 koca yil boyunca. Ve atatürk sana bana ozgur bir ulke bıraktı. Halk su anda cok mu zengin? O sovdugun adamin zamaninda 1 dolar 0.85 kurustu yani bizim paramiz daha kiymetliydi. Simdi? 1 dolar 5.10 turk lirasi. Gerci sana ne degil mi bundan? Asfalti yenilebilir bir sey saniyorsunuz nasilsa.
Abi adam koskocaman cumhuriyeti kurdu siz şükür etmiyorsunuz hala bir yerden bişeyler çıkarmaya çalışıyorsunuz. Sizi kör edecek ama ne zaman bakalım bi.
şu dingil gavadın girisine gelen oylamaya bakalım.

artı oy 1
eksi oy 18

sözlükteki akpartililer bile basmış eksiyi. sen daha neyin davasını yaparsın be pezevenk.
bazılarının cevap veremediği soru. benim cevabım ise şu anda ona taparcasına bağlı olan kişiler ne yapıyorsa onu yapıyorlardı. kimi sorgulamayı hiç bırakmaz kimi ise sorgulamaktan korktuğu için kendini dogmalara hapseder.
(bkz: ananı)
Patatesi soğanı bile 10 liraya alırken koku saçan ağzınla saraylıları destekleyip "böyük türkiye öhehe yol yabdı" diyen sensin. Sakın kendini kurtuluş savaşı kazanmış o yüce nesille karıştırma.

Zirvede olduğunu sandığın orospu çocukluğunda çığır açarsın istemeden.
1000 odalı gecekondusu, altın varaklı tuvaleti olmayan tek liderime tüm yatlar helal olsun.

bunu sorgulayan gerzeklerede oradan çıkan atık lağım artıklarını bile takmam.
Aptülhamit saraylarında bilmem kaç karısı ve cariyesi ile keyif çatarken ne yapıyorlarsa onu yapıyorlardır muhtemelen.
ilber Ortaylı yı izle. Sana en güzel cevapları o verecektir emin ol.
Nasıl bir babanın evladısınız anlamak istemiyorum. istenmeyen sevişmelerin davetsiz misafirlerisiniz belli.
sefaletten, açlıktan, hastalıktan kırılan halk cumhuriyetle birlikte insan olmanın onurunu yaşamaya başlıyordu.

anadolu halkı, eğitim alıyor, tarımı hayvancılığı büyütüyor, ve sanayileşen ülkede üretime dahil oluyordu...