bugün

atatürk yok olmak üzere olan bir milletin kurtarılmasında baş rolü oynadı, adeta ülkeyi baştan yarattı.
turgut özal rahmetli bir siyasi lider. başka bir olayını görmedim-duymadım.
atatürk en azından antiemperyalist bir savaş vermiş bir önderdi. cumhuriyet idaresine miras kalan batık osmanlı ekonomisini aldı ve ülkenin ekonomisini nispeten iyi bir hale soktu. atatürk mükemmel bir lider olmasa bile turgut özal dan daha iyi bir lider olduğu söylenebilir.

turgut özal ise darbe mahsulü bir lider. 12 eylül 1980 öncesi adı sanı pek bilinmeyen bir bürokrat iken 12 eylül 1980 darbesi sonrası önce başbakan yardımcısı, sonra başbakan, 1989 yılı itibariyle de cumhurbaşkanı oldu ve ölene kadar cumhurbaşkanı olarak kaldı. turgut özal zamanında başlayan özelleştirmeler çağı ile birçok kamu kurumu özelleştirildi, halk yoksullaşırken turgut özal ve anap etrafında eklemlenen bir grup keselerini doldurdu.
(bkz: mustafa kemal atatürk vs recep tayyip erdoğan)
--spoiler--
hadi şimdi siktirin gidin.
--spoiler--

hacı bunun neresi tanım . buranın neresi sözlük.
gene istiklal mahkemeleri deyip hakkında hiç bir şey bilmedikleri bir oluşum üzerinden ata'ya salya sıvamaya yeltenmiş bazı mantafonlar.

istiklal mahkemeleri; kurtuluş savaşı sırasında cepheden kaçıp eşkiyalık yapanları, asker ailelerinin malına, canına, ırzına tasallut eden yerel suçluları, düşmanla işbirliği yapan hainleri yargılayan bir olağanüstü hal mahkemesiydi.

burada istiklal mahkemesi diye ağlaşanların dedeleri herhalde yukarıda sayılan suçlardan ceza aldı ki sakız gibi çiğneyip duruyorlar. ben olsam kabahati mahkemede değil fili işleyen adamın soysuzluğunda arardım.

ayrıca bu mahkemeler denildiği gibi on binler, yüz binler, milyonlar falan asıp kesmemiştir. 2.000 den az idam hükmü verilmiş bir kısmı da uygulanmamıştır. ağızlarında abilerinki, kulaklarında bir takım kanı bozuk soysuzun masalları ile büyümüş eğitimsiz, görgüsüz dağlılar işte. yemek yemeyi bilmeyen, insan içinde konuşamayacak adamların tarih bilimini de soktukları hal çok parlak olmayacaktı haliyle.

aşağıda linkte verilen yazıyı okuyun söylenenlerin yalan olduğunu anlayacaksınız. çok uzun değil üşenmeyin. bu herifler zırvaladıklarında götünüzle güleceksiniz bundan sonra.

http://tarih-pekmez.blogs...ahkemeleri-gercekler.html
gereksiz kıyaslamadır.
atatürk kendi yüzyılının en büyük lideridir. turgut özal'da kimin lider olduğu malumdur. ankarada reklam panolarında gördük ya muhteşem üçlüyü.
atatürk soktuğunda acı 90 yıl sonra bile taze kalır. isteyen ilk entrye baksın.

turgut özal yiyicinin hırsızın dolandırıcıların adamıydı. hatta kralıydı.
kuranda hırsızlık yasak günah olduğu halde dini bütün cemaat çok sever.

(bkz: hayali ihracat)
(bkz: özal zenginleri)
(bkz: özalın prensleri)
kimin hırsız olduğu ölürken sahip oldukları mal varlıklarından belli olacak karşılaştırmadır.
bir baş komutan ile cumuhurbaşkanının karşılaştırılmasıdır.
ikisini karşılaştırmak çok yanlış bir davranıştır kıyaslanamaz.