bugün

M.K hakkında ben çıkıp Mustafa desem ya da Kemal desem, niye atatürk demiyorsun derler, ama çoğu kişi islam peygamberi'nden bahsederken muhammed diye, askerlik arkadaşıymış gibi bahsediyor, hazreti kelimesini kullanmıyor bile.

Atatürkçülerin ateist olduğunu biliyordukta, yönetimin buna hoşgörü tanıması biraz garip.
Başka başlıklarda atatürk ile tayyip'i kıyaslıyorsunuz. Sonuçta dolaylı olarak tayyip ile hz muhammed'i kıyaslamış oluyorsunuz beyinsiz yobazlar sizi.
Pegaberimi de seviyorum, Atatürk'ü de.
birincisi şahıslar terim ifadesiyle adlandırılmazlar bir defa bunu öğren... ikincisi o senin için islam peygamberi herkes onun peygamberliğine inanıyor değil, bu yüzden inanmayanlar muhammed der... üçüncüsü kuranda peygamberlere adlarıyla hitap etme sonucu çıkar, hazreti demek huzurda demektir ve osmanlı tarafından uydurulmuştur... lanet olsun cehaletinize iğrendiriyorsunuz beni bazen !
ateistlerin atatürk düşmanı olup, her gün bıkmadan atatürk'ü kötüleyen bir başlık açmasıyla farkı olmayan durumdur. kaldı ki okuyup araştırmayan neslin bir örneğini daha görmekteyiz. ismin önüne gelen hazreti kelimesi, hazır olan anlamına gelmektedir. hz. muhammed. yani hazır, yardıma hazır, allah yolunda hizmete hazır anlamındadır. bunu kutsal bir şeymiş gibi yıllardır dikte edenler önce anlamını okuyup araştırıp öğrensinler. illa ki kutsal bir anlamı olan ek istiyorsanız, muhammed'in yaşadığı dönemde de kendisine "ya muhammed" dendiğini bilmeniz gerekir.

baştan da söyleyim, nasıl olsa bunu da görüp eksileyen güruh olacaktır. sizin yaptıklarınız umrumda değil. amacım duyar kasmak vs. de değil. kafanıza birkaç faydalı bilgi sokabiliyorsam ne mutlu bana.

ve

ne mutlu türküm diyene !!!

edit: unutmadan, RTE için bu milletin başına gelmiş peygamber benzetmesi yapanlar, burda gelip "hz. muhammed mi demeliyiz, muhammed mi desek, muhammet mi olsa yoksa, t mi olsun d mi olsun hz mi gelsin, sadece adını söylesek günah mı?" diye sorgulayan insanlar.