bugün

türk'Ü ; muhammed'in sakalına, arapların ay tanrısına ve bilimum arap objelerine tapmakla zorlayan çöl bedevilerine söylenmesi gereken söz. sabah atatürk heykeli önünde secdeye durdum, her kasım'da da hac vazifemi görmek için anıtkabir'in yolunu tutuyorum, yatmadan önce de nutuktan bir bölüm okuyorum... ne olacak ?

ek; putperest olduğum gibi çok tanrılıyım. mete, attila, kür şad, timur bunlarda türk tanrıları. tapıyorum hepsine; ne olacak?
bunca yaldır bir sikim olmadığı ortada, hiç bir sikim olmayacak dedirten tanrısal yaklaşım ölen tanrı buda güzel *.
din ve vicdan özgürlüğü var bu ülkede isteyen stediğini kendine tanrı olarak seçebilir. yadırgamıyoruz.
saygı duyuyoruz.
bunu benimseyenlerin yaptığı öyle bir şarlatanlıktır ki ulu önderimiz yerinden kalksa ilk bunların suratına tükürür.
(bkz: ulusalcıdan geç gelen itiraflar) * **
Mecazi bir tanımlama olarak görüyorum. Aynı yaklaşımla ''ayı yavrusunu severken öldürmüş'' diyorum.

Yapmayın lütfen,
''seviyorum abi yaaa'' diyerek, karısını 32 yerinden bıçaklayan-kulağını kesen (davardan) ne farkımız kalacak. En büyük kötülüğü yapıyoruz, bu söylemle.

Ütfen, biraz insaf-izan.
türk'ün de atatürk'ün de yahudi'nin de tanrısı şanı yüce Allahtır.
atatürk;
başarılı bir askerdir.
güçlü ve idealist bir yöneticidir.
demokrasiye ve çağdaşlaşmanın önemine inanan biridir.
dahi olarak nitelendirilebilecek denli bir gözlem yetisine sahiptir.

ama "tanrı" diye niteleyenler var ise en kıytırık tanrılardan biri olduğunu da kabul etmiş demektir.

ne özelliği var? ne yapmış?

sıradan insanların pek çoğunun yaptığı gibi bir devlet mi kurmuş? eee nasıl tanrı olabiliyor o zaman?
supernatural deki çakma tanrıların bile daha çok yeteneği varken insan en azından desteki uydurur.
koca bir güneşin akşam olmadan
dağların ardında sönüşü gibi
millete can veren, vatan yaratan
tanrının göklere dönüşü gibi.
her zaman ırkıma büyük baş atam
tanrılaş gönlümde, tanrılaş atam!

nurettin artam

mustafa kemal in tanrılaştırılması yukarıdaki örneklerden de anlaşıldığı gibi kanıtlanmış bir olgudur. yani kişilerin şaka yaptığını falan sanmayınız. Bildiğiniz tapıyorlar bu fani adama...
türk'ün tanrı'ya ihtiyacı yoktur...
işte bu sebepten dolayı yüzyıllar boyunca dünyaya hükmetmiştir. türkler için tanrı alp er tunga'dır, oğuz kağan'dır, fatih'tir, atatürk'tür...
canı sıkılanın atatürk ile ilgili başlık açmasından başka birşey değildir.
bir rahat bırakın ata yı.
inat uğruna yapılan bir önermedir.

sabah x heykeli önünde takla attım, her kasım'da da hac vazifemi görmek için irfan abinin kahvesinin yolunu tutuyorum, yatmadan önce de kafamı götüme sokuyorum... ne olacak ?

+ hiç bir şey olmayacak. kafanı götüne sokmaya ve bu uğurda vaat edilen güzellikler için o bok kokusunun mükemmelliği üzerine kafa yorup, başkalarının kafasını s.keceksin. kendinden olmayanlara eksi verip, hard takılan götoğlanları ile beraber kafasını ağzına sokanlara karşı canlı bomba olacaksın. çünkü baban ve annen seni böyle yetiştirdi. ya da böyle bir toplumda büyüdün. öpüyorum kalçalarından.

liri liri lera. *
atatürkün geldiği son noktadır. daha da nereye gider bilmiyorum.. bir tanecik atamız vardı onu da şekilden şekile soktunuz ya helal olsun.. bir şeylere inat atatürkü tanrı yapmak da nedir.. mezarında rahat bırakın adamı..

çok zeki arkadaşlarımızın şu inanç sistemini anlayamıyorum. sanırım buradaki insanların üstün zekası beni aşıyor, atatürk koruma kalkanı olmuş, gelen her saldırıya karşı o geriliyor.. oynadığınız oyunun ölümsüzlük şifresi sanki, her şeye karşı bir atatürk kozu.. galatasarayın uefa kupası gibi, gelen her lafa karşılık o gösteriliyor..

o hepimizin atası, eminim ki yaşasaydı tanrı yerine konmak hoşuna gitmezdi.. atatürk türk milleti zeki, ahlaklı derken birilerini gözardı etmiş olsa gerek..

çünkü görüyorum ki, atatürke en büyük saygısızlığı yapanlar atatürkçü geçinenler oluyor.. seveyim derken öldürüyorsunuz adamı haberiniz yok..
ölünce görürsün tanrını tersten diyilesi iddia sahibi türktür.
cehenneme de insan lazım. orası da dolmalı.
(bkz: mustafa kemal gerçeği)
atatürk tanrılık taslayan bir adam olmadığı için, "nutuk" gibi bir kitap yazıp o kitapta yaptığı herşeyi en ince ayrıntısına kadar anlattığı, bir başka deyişle halkı önünde "hesap" verdiği için, yanlış bir önermedir.

türk´e tanrı olabilecek karakter de çok türk vardır ona bakarsan, yavuz´undan, alparslan´ına mete han´ından nehir yatağı değiştirttiren atilla´sına kadar hepsi türk büyükleridir. ama hiçbiri tanrılık taslamamış, insan olarak yaşamış ve ölmüşlerdir.

işte bak bu da kutuplaştırma amacıyla açılmış bir başlıktır. böyle bir başlık açıp insanları bölmek, düşmanlık yapıp, halkın dolayısıyla da türk yurdunun parçalanmasına yardım ve yataklık edenler, vatan hainidirler. bu şahıslara vatan haini muamelesi yapmak gerekir. ve bu davranıslarıyla sadece ve sadece türk ve türkiye düşmanlarının ekmeklerine bilinçli veya bilinçsiz yağ sürmektedirler. bu bilinçsiz ve cahil vatan hainlerini ülkeyi kutuplaştıran, halk arasına fitne ve fesat sokarak toplumda bölücülük yapan bu insan bile diyemeceğimiz mahlukları, türk halkı birgün gelecek en acı şekilde cezalandıracaktır. ve o gün geldiğinde bu tür başlıkları açanlar kaçacak delik arayacaklardır.
benim adıma konuşma yetkisini kendisinde gören yetkisizin sıçıp sıvadığı başlık.
fethullah gülen'i peygamber, said nursi'yi çağın dahisi olarak görenlerin eline verilen koz.

mustafa kemal atatürk türk'ün son başbuğudur. türk'ün yol göstericisidir. belirli bir kesime kızıp mustafa kemal türk'ün tanrısıdır demek mustafa kemal'e bile ihanet etmek olur.
kıvanç duyuyorum.
bu kutlu günü de görecekmişiz meğersem.
(bkz: bir din olarak türkçülük)
atatürk'ü küçülten bir sözdür.*
(bkz: atatürk türk ün atasıdır)
sıçıp sıvamak bu olsa gerek.
kim kime isterse ona inanır. isteyen istediği kişiyi ilahlaştırır. neden geriliyor bu millet ? inançlarınız başka insanları yargılamayı mı gerektiriyor ? utanmasanız bismillahirrahmanirrahim yazıp cihad çığlıkları atacaksınız.
ya cehaletten,
ya ihanetten.

bu entry'e şak-şak-şak yapanlara acıyamıyorum bile.