bugün

daral gelen, genişliğe alışmış genişleri rahatsız eden hadisedir.
Kişiye göre değişen esir alma yargısıdır.

O posterler seni esir almasa , ananeleri bir zaman birileri samanlıkta esir alacaktı , ve hepimizin böe bir derdi olmayacaktı.

george washington heykelleri ve resimleri tüm amerikada heryerde vardır , çünkü onlar devlet bilincine sahip olmuş haini az insanlardan oluşur , bizim hainimizde yobazımızda bol olduğu için bu tip başlıklarla karşı karşıya bolca kalırız.

mollaların fotoğraflarını koysalardı kötü olunmazdı herhalde.

ülke kurucularına saygılı olmayı öğrenemediniz , ancak internette sanal olarak pskolojinizi onarır durursunuz.
bilirsinki birisi o porterinin çerçevesi bir yerine monte edebilir .
sözlük orospularının her başlığı esir alması kadar doğaldır.

insana insan olduğunu hatırlatır.
yediği kaba tüküren orospuçocuklarının varlığından milyarlarca kat haıyrlıdır.
sözlükte yeniyim ama birşey öğrendim: al hadji varsa mantık aramıyorum.
atatürk'ün bu ülke için neler ifade ettiğini anlayamamış insanların yakındığı olgu. bundan bıkanlara neyzen'den mesaj var

işgaldeki hali sakın unutma,
atatürk'e dil uzatma sebepsiz....

şeklinde devam eder.
resminden haz duymayanların diyeceği şeydir.
ne ki kim ki atatürk ne yapmıştır bizim için. yavrum atatürk hükümet değildir. gelip geçmez tarihe adını yazdırmıştır. fatih gibi kanuni gibi.
edit: eksileyen yazar eksileyeceğine mesaj at demek istediğin birşey varsa sonra eksile gocunmam.
Atatürk aynı zamanda devletin otoritesini temsil eder bu ülkede. Belli başlı yerlerde bulunması normaldir. Fakat otoritenin bu kadar hatırlatılması bir nevi korku psikolojisi oluşturur. Sabit kafa yaratır da yaratır, bu böyle gider de babam gider. Her boş bulunan meydana Atatürk heykeli konması ve bu heykellerin çoğunda atatürkün üniformayla resmedilmesi de aynı kafanın ürünüdür. Ve şöyle bir şey vardır ki ülkemizde atatürk heykellerinin tahrip edilmesi* yasak olduğundan bu heykellerin ortadan kaldırılması istenildiği takdirde bile imkansızdır.*
o resmin, o heykelin ordan inmesini isteyen insanın ne ülkesine nede milletine bir faydası kalmamıştır.Bu ülkenin onun gibilerine ihtiyacı yoktur.
sen esaret görmemişsin zibidi dememe sebeb olan fikri kusmuk.
özgürlüğünü borçlu olduğu insanın resmine tahammülü olmayan adamın, kıçına süngüsünü sokmaya niyetli düşmanı karşısında dimdik duracağını ummak ne kadar da büyük aymazlık.
atatürk olmadığı gibi atatürk ü sırtında taşıyan milletinde artık yaşamadığı bir gerçek diye düşünüyorum.
her geçen gün sırtımızdaki yük artıyor ama vatan, türklük ve atatürk sevgimizle sırtımızdaki yükü hafifletmesini biliyoruz diyorum başka da bir şey demiyorum.
bir çok insanın, bir çok işyeri sahibinin zorunlu olmamalarına rağmen astıkları fotoğraflardır. genelde yanıbaşlarında bir karınca duası, bir ayet-el kürsi, bir besmele yeralır.

yurdum insanı inandığı dini ve minnet duyduğu adamı sadece işyerinde, evinde değil gönlünde de birarada tutmayı başarır. atatürk'e saldırmak al hadji tarzı yeni nesil islamcıların işidir. dertleri, inançları doğrultusunda yaşamak falan değil herkes benim gibi olsun dayatmasıyla sağa sola saldırmaktır.
atatürk gibi bir liderin yüzünü görüp de rahatsız olmak için hakikaten orospuçocuğu olmak gerekir galiba. rahatsız olacak kişiler bellidir olmayacak kişiler bellidir zaten ama o seni rahatsız eden adam sadece bizim değil dünyanın tanıdığı en büyük liderdir. liderimizdir.
(bkz: bir allaha taptım bir tayyibe)
(bkz: troller yüzünden sözlüğün mordora dönmesi)
posterler olmadan,dayatmalı heykeller olmadan bir insanı sevmeyi öğrenemezsek olacağı bu olur.
eksi sevenler derneği üyesi yazarlar.
atatürk'ün heykeli resimi kendisi, batmıştır bazılarına.
ciddi anlamda sıkıntılıdır.
(bkz: rahat bırak ulan atamı)
türkçesi yetersiz yazar sıçması.
-abi duydunmu posterler her yeri esir almış
-yapma yahu ne istiyolarmış salıvermek için ?
-şey abi yani orda esir almak işgal etmek gibi heryere yerleştirilmek anlamında
-b.s.g fetoş , yerleştirmeyi de uygulayarak anlattırma bana.

Bitmez efenim bu diyaloglar güzel vatanımızın belli gürühunda.anlatılmazsınız yahu yaşanırsınız maalesef. yeter !
Ben anlamıyorum bu sözlük yazarlarının ata'mızla alıp veremedikleri nedir? Ne bu atatürk düşmanlığı? insan oğlu nankör gerçekten! bu kadar şey yapmış büyük bir lidere en önemlisi kendi liderimiz bütün ülkelerin gıpta ettiği o lidere bu kadar laf söylemenizi kaldıramıyorum artık! Bir bayan olarakta ağzımı bozmak istemiyorum ama yeter artık! biraz tarihinize bakında öyle konuşun. ata'mızıda bırakında mezarında kemikleri sızlamasın artık. o posterler biz olduğumuz sürece inmicek her yerde olucak! hee gocunan ve beğenmeyip şikayet edenler o zaman defolup gidin bu ülkeden. bu ülkenin her bir karış toprağında atatürk ve silah arkadaşlarının kanı vardır. istiklal marşı'mızda da dediği gibi bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı! sanırım bu kafidir sizin için. sizede tayip gibi bir lider lazım hakettiğiniz liderlesiniz papucumun liderii!
thailand'da sinemada bile bir film baslamadan once kralin hayati ile ilgili kisa bir fragman gosterilir. tum thailand'lilar (hatta salondaki herkes) bu 5 dakikalik filmi ayaga kalkarak seyreder. bu o insani ilahlastirma veya totem gibi gorme degil, ulkesi icin yaptiklarina karsilik bir tesekkur ifadesidir. ama mutesekkir olmak icin acip kitap okumak, tarihi ogrenmek ve vefakar olmak gerekir. bu ozelliklere sahip olmayan tipler de boyle sozlukte tuhaf basliklar acar.
mustafa kemal'i kalplere sokmak yerine, zorla gözlere sokmanın neticesi olsa gerek dedirten uygulamadır. oysaki insanlar hasret duyduklarını daha çok sever, daha çok özler, daha çok arar. bu uygulama bu hasreti bitirdiği gibi, posterdeki şahsa olan sevgininde yitirilmesine vesile olur vesselam.
atatürk posterlerinin her yeri esir aldığı bir ortamda ifade özgürlüğünün olmaması tabii ki normal.
gölgesinden korkan moderasyon sana sesleniyorum, önce entry oku sonra sil.
zira böyle komik oluyorsun.
gereklidir.
(bkz: modern putperestlik) adam yaşasa istemeyecek eminim.
http://www.facebook.com/v...deo.php?v=102230266453751

böyle duyarlı vatandaşlarımız sayesinde sahip olduğumuz durumdur.

edit:şakirtler burdaymış.
güncel Önemli Başlıklar