bugün

şimdi herşey bir yana buna inanıyorsa bari şöyle desin '' atatürk olmasaydı piç olurduk '' ... ulan hem kendin buna inanıyorsun , hemde kendini koymuyorsun. nıç nıç nıç .

gelelim meseleye.

( böyle bir zihniyete cevap verdiğim için kendime gülüyorum ama gençlik işte , çılgınlıklar zamanı )

arkadaşım bunu söyleyen zaten dinsizdir. kendini müslüman sanıyorsa, sanmasın. kesinlikle söylüyorum dinsizdir.

hiiç din allah ile kur arasında mavallarıda okumasın. o ayrı bir konu.

sen allah a inanmıyorsun ki zaten onun kaderine inanasın.

ama biz müslümanız. onun için bütün bunları kader olarak görüyor ve sebebini allah a bağlıyoruz. o herşeyin hayırlısını bilendir .

haa gelelim bu zihniyete.

o zaman şöyle söylim bende '' fatih sultan olmasaydı sen piç oğlu piç olurdun.'' çünkü fatih sultan mehmet ülkeyi idare etmiştir. eğer o batırsaydı , yıkılsaydı.

senin taaaa dedelerin piç olacaktı.

ama şuanda piç olmadın çünkü fatih sultan mehmet memleketi çok iyi idare etti.

hatta diğer padişahlar ve ilk insan a kadar götürebiliriz bunu.

hatta aralarınızda darwinci varsa onun içinde şöyle söyleyeylim '' maymunlar olmasaydı siz piç torunu piç olurudunuz ''.

(bkz: shw)

ama tabi bunlar sadece cevabendir. yoksa bir müslüman olarak herşeyi allah ın elinde biliriz. kulun değil.

onun istemeyeceği hiçbirşey meydana gelmez gelemez.
(bkz: bu ülkeyi atatürk ten başka kimse kurtaramazdı)
piç i falan bilmemde türk olmazdık büyuk ıhtımalle.eee o zamanda müslüman olmayabilirdik müslüman olmasaydıkta sen şimdi buraya bu başlıgı açmayabilirdin gibi bi tezde ortaya cıkıyor baya karıştı ama hersey mumkun.hayat işte ne yaparsın.
Doğru söyleyen kişidir.
haklıdır.
zübeyde hanım olmasaydı diye devam edip, ademle havvaya kadar gidecek saçma sapan tezin sahibidir.
haklıdır. ne demiş neyzen teyfik.

"işgaldeki hali sakin unutma

atatürk'e dil uzatma sebepsiz

sen anandan yine çıkardın da

baban kim bilemezdin şerefsiz.."

edit: eksi veren arkadaşıma gelsin özellikle son dize.
be hey dürzü

ne ararsin tanri ile aramda!...
sen kimsin ki orucumu sorarsin?
hakikaten gözün yoksa haramda
basi açiga niye türban sorarsin?

raki, sarap içiyorsam sana ne.
yoksa sana bir zararim, içerim.
ikimiz de gelsek kildan köprüye,
ben dürüstsem sarhosken de geçerim

esir iken mümkün müdür ibadet?
yatip kalkip atatürk'e dua et.
senin gibi dürzülerin yüzünden,
dininden de soguyacak bu millet

isgaldeki hali sakin unutma.
atatürk'e dil uzatma sebepsiz.
`sen anandan yine çikardin amma
baban kimdi bilemezdin serefsiz.`

neyzen tevfik
tereddütsüz inci sözlük yazarıdır..
en azından neyzen tevfik için doğru olabilecek saptamadır. diğerlerini bilemem.
yine bir şakirt ve yine bir "dinsizsin" diyen şakirt.. ulan bi öğrenemediniz dinimizde kim olursa olsun dinsiz diyemeyeceğinizi.. ulan siz de müslümansınız dimi? hassie later lan.

ayrıca,

(bkz: nıç nıç nıç) *
--spoiler--
arkadaşım bunu söyleyen zaten dinsizdir. kendini müslüman sanıyorsa, sanmasın. kesinlikle söylüyorum dinsizdir.

hiiç din allah ile kur arasında mavallarıda okumasın. o ayrı bir konu.

sen allah a inanmıyorsun ki zaten onun kaderine inanasın.

ama biz müslümanız. onun için bütün bunları kader olarak görüyor ve sebebini allah a bağlıyoruz. o herşeyin hayırlısını bilendir .
--spoiler--
başkasına dinsizdir diyebilen bir insan demekki kendini tanrı olarak görüyor ki kimin dinli kimin dinsiz olduğuna karar verebiliyor demektir. *
evet hepimiz müslümanız ama önce tarih okuyun biraz, italyanlarla, fransızlarla, yunanlılarda nerde savaşılmış neden savaşılmış da ülkemizden kovulmuş onları öğrenin de sonra fatih olmasaydı piç olurdun cümlesini kurun. fatih 1453te istanbulu aldı ama sonra ne oldu? 1453ten 1920lere kadar bu topraklar neler gördü de 1900 küsürlü yıllarda hristiyanlar bizim ülkemize turizm için mi girdi varmı bunun cevabı? şuan müslümanlığı savunan zibidi bende müslümanım ama o küçümsediğin atatürk olmasaydı acaba sen müslüman olur muydun onu bi düşün...

gelelim kadere, kader dediğin olay doğru doğumunda alnına işlenir öleceğin gün öldükten sonra cennet yada cehennem hangisine gideceğin kaderine işlenir, buraya kadar hemfikir olduğumuza inanıyorum, ama her zaman 2 yol vardır tanrı adam öldürmeyi intiharı yapanları kul hakkı yiyenleri direk cehenneme gönderecek değil mi? kitapta yazan bu peki allah bunu bile bile affetmeyeceği kulunu yaratırmı? bana öğretilen yaratıcı bağışlayıcıysa bağışlamayacağı kulunu da yaratmaz, yani insanların 2 yolu vardır ya intihar edersin cehenneme gidersin arkasından kaderi buymuş derler (ismi öyle kalır) yada kaderini çizer yoluna devam edersin. demekki herşeyin hayırlısını bilirse tanrı, senin için hayırlı olan atatürkü sırf sen müslüman ol diye sana hayır için yolladı... sen tarihini kaderini küçümsemeye devam et...

edit: silah arkadaşları ve yüzbinlerce şehidimiz de bu entrynin içindedir... *
atatürk' ün annesiyle cinsel ilişkiye öyle veya böyle girdiği, dolayısıyla da herkesin durumunu da öyle sanan kişidir. başka bir açıklaması yok.
doğruluk payı vardır. atatürk büyük önderdir. dahada önemlisi iyi bir siyaset adamıdır ama unutulmamalıdır ki fevzi çakmak ve en önemlisi kazım karabekir paşa olmasaydı kurtuluş mücadelesi hiç başlamayabilirdi. bu memleketi sadece atatürk tek başına kurtardı demek mücadelede büyük öneme sahip nice kahramanlara haksızlık olur.
fazla söze gerek yok.çok doğru söylemiştir efendim
evrim sadece maymun ve insan dönüşümünden ibaret değildir, hüküm vermek de allah a mahsustur. başlığın içerdiği konuyu ilkokulda tartışırdık biz.
(bkz: ben piç değilim)
sen piç olmazdın belki ama baban piç olurdu diyebileceğim durumdur. ha bide köle olurdu kısmını atladım.
seküler çizginin derinliklerinde kaybolmuş,
hür fikirlerine tecavüz edilmesine razı gelmiş,
onurunu çok kez zedelemiş kişidir.
piç olmazdım belki ama dedemin yada babamın fransız olmasını da hiç istemezdim.

(bkz: bizim buraları fransızlar sahiplenmeye çalışmış)
işgaldeki hali sakın unutma,
atatürk'e dil uzatma sebepsiz,
sen anandan yine çıkardın amma,
baban kimdi bilemezdin şerefsiz.

neyzen tevfik.

Her şeyi özetliyor derim.
varoş ağızlı, terbiyesiz, aynı milletten olmaya utanılacak kişimsidir.
haklıdır.Ataturk olmasaydı yunan tohumu olurdun.
Edit:ii yanından bakacak olursan ABye girme derdin olmazdı şimdi.
atadan asırlar öncede türk ulusunun varlığından bihaber olan tiptir.
Doğru söze ne denir?