bugün

Tarih hocasına bağlanıyorum. Cevabı verdi Atatürk müslümanmış.
Ata kök börüdür Bir türklük ateşi atıp gitmiştir dünyaya,
Dininden önce neler yaptığına sana bu alfabede yazma şansı yarattıgına üçgeni dikdörtgeni açıyı bulmasıyla,
Cumhuriyeti kurarak dünyaya bir rol model olmamızı sağladıgıyla ilgilensen inan bana daha gururla onurla ve imanla yaşardın.
Herkesin dini kendine seni ilgilendirmez. Beni de ilgilendirmez.
Sana ne amk?!?!? Bir cevap
sana ne şeklinde basitçe cevaplanması gerekir.
çok merak edene annesinin babasıyla ilişkiye girmeden önce başka biri ile çatır çatır düzüşüp, düzüşmediği de sorulmalıdır.
o soruysa buda soru amk malı.
Sana ne aq diye cevap verilesi soru öbeği.
size ne müslüman olup olmadığı? sizin ilgileneceğiniz ve bilmeniz gereken tek şey o'nun sayesinde özgür bir müslüman birey olarak özgür bir ülkede yaşadığındır.
Bilemiyorum, bilinsede kimin umrunda atamızın dini değil yaptığı icraatları göz önüne almalıyız. Laiklik, demokrasi vb. Envai çeşit muhteşem yenilik.
Bizden müslümandır emin olun.
Atatürk öyle bir müslümandır ki insanları şirke iten ve islamdan uzaklaştıran cemaat yapılanmalarına, liderlerine ve fanatiklerine ölümden başka bir şeyi hak görmemiştir.

Onların tohumları iftira atıyor diye de atatürkün imanını sorgulayacak değiliz.
Adamın özeli niye bu kadar merak ediliyor? Mesela ben RTE kırmızı donmu giyiyor, yoksa pembemi, hiç merak etmiyorum. Niye? Çünkü o onun özeli. Bizi ilgilendiren icraatlarıdır, yaptığı işlerdir. Aynı şekilde Atatürk'ün de icraatlarına bakın, özeline değil.
Herkes kıyamet gününde Allahın huzurunda boynu aşağıda olacaktır.

O gün sadece allah için yapılan ameller kabul görecek veya zalimler ise dehşetli cehennem ateşine bakıyor olacaktır.
Bizim insanımız için bu kadar iyilik yapan, çağ atlatan, kurtuluşumuzu sağlayan şahsiyet için sorgulanmaması gereken durumdur. Elin gavuru para verse dinini değiştirecek insanların memleketinde en son sorgulanması gereken hadisedir.
ben müslüman olduğuna inanmıyorum. bunu zaten gökten indiği sanılan kitap diyerek anlayabiliriz sanırım. ama burda kanaat getirmek biraz sakıncalı olabilir.
Sorgulayan lavuklardan daha müslüman olduğu kesin.
kimlerin cennete kimlerin cehenneme gideceğine karar verebileceğini zannedip şirk koşan ama hala kendisini müslüman zannedenlerin sorguladığı şeydir.

(bkz: ama oruç tutarken fotoğrafı yok) *
sorunun cevabını bilmem de değildi yazınca neden eksi alıyor? bunu neden sorduk şu yüzden sordum, değildi entrysini eksileyen adamlar sözlükte zaten bütün gün dine söven dinsizlik öven tipler ekseriyetle. e tamam işte değilmiş ne güzel neden eksiliyorsunuz?

yoksa dinsizliğin kötü bir şey olduğu konusu mu içinizi içinizi kemiriyor sinsice?
Bunu soranlar müslüman mı? Her koyun kendi bacağından asılır. Siz kendi g..tünüzü düşünün Çomarlar.
kirletilmiş ve basmakalıp dogmaları din belleyenlerden olmadığı kesin. dini gerçekliğine kavuşturmak için verdiği çaba ortada. bunu yaparken yer yer çok katı bir tutum sergilemiş olmasıyla, masum insanların inançlarıyla oynayanlara ve bu inançları kullananlara karşı duyduğu kin bariz. gördüklerine kayıtsız kalmayışı ve dönemin din adamlarının tutumları aşikar.

şimdi yıllar sonra hala bu tartışmaların sürekli ısıtılıp ısıtılıp dile getirildiği ülkesinde* yapabildikleri bizlere en azından şunu göstermeli. katranı kaynatsan olur mu şeker, cinsini siktiğim cinsine çeker.

tavsiyem müslümanların önce kendi içindeki sorunları çözmeleri. müslümanıp diyip ona göre davranmayanları kendi içlerinden eleyebildiklerinde, hakiki müslüman davranışlarını müslüman olup olmadığını iddia etmeyen kişilerde görüp göremeyeceklerine bakmaları gerekiyor.

ama dediğim gibi. safi katrandan şeker beklemekte yersiz.
Müslüman değildir ama islam düşmanı asla değildir.
islamı, insanları kullanmak için kullanan yavsaklara düşmandır, hatta sallandirarak düşman olmakla kalmamış alayinin amina koymuştur. Herkes istedigine inansin, devlet yönetmek başka bir şeydir düşüncesi ile laik sistemi getirmiştir.

Ancak beyinsiz bir toplum herhangi bir dini kullanmadan bu vatan topraklarında insanına özgürlük vermiş bir adamın dinini sorgular.
Si ze ne a da mın di nin den.
müslüman veya değil müslümanım diyerek devletin malını mülkünü har vurup harman savurandan daha çok ülkesini düşünmüştür.
Abi niye inkar ediyorsunuz ki. Bu gün tarihçiler diyor müslüman olmadığını kaldı ki yaptığı inkılaplar, gökten indiği sanılan falan yeterli.

Ama siz islamiyeti bilmediğinizden onun müslüman olduğunua inat ediyorsunuz.
Atatürk bir deha, bir insan ve büyük bir kahraman...

Bizi ilgilendiren kısmı bu...

Yaptıklarını da 1 milyar müslüman bir araya gelse yapamaz.
Sana ne abicim. Başkasının inancı seni niye ilgilendirir?