bugün

köydekiler eğitimli insanalr oldukları için atatürk kim iyi bilirler.

kimse sevmez.
gittiğim ege köylerinde hep atatürkün resmi, o zamanlarda okula giden küçük kızların ( şimdi nene olmuşlardır) , gezen yakınlarının resimleri olduğunu gördüğümden sevilir derim. diğer köylerde daha çok şeyh, şıh doldurmasına kolaylıkla gelenler sevmez. dünyadan haberi yoktur, kurandan başka bir şey bilmez, ki onu da zaten bilmez.
Karadeniz bilirim ben bir tek. Atam sevilir sayılır her karışında. Sevmeyenlerin bile saygısızlık yaptığına ömrüm boyunca şahit olmadım.
Köylerdeki yaşlı insanlar sever ancak yeni nesil kendini bilmez cahil insanlar sevmez benim çocukluğum köylerde geçti.
maalesef ankara'nın doğusunda, hemen hemen hiçbir köyde sevilmez.

sistem köylüyü cahil olmaya zorlar, bu konuda köylüyü suçlayamayız. neden okuyup öğrenmedin, neden tarih bilgin yok diyemeyiz.

köylü, ona kim gelirse, kim ne anlatırsa onu bilir. araştırıp öğrenmez.

mesela ilginçtir; atatürk'ün anadoluya yaptığı ziyaretlere bakın. nereye giderse gitsin miting alanları hep tıklım tıklım. insanların sevgileri gözlerinden okunuyor.

peki ne değişti de 80 yılda bu sevgi nefrete dönüştü?

atatürk'ün adını ve mirasını taşıyan "cehape" atatürk'ten sonra köylüye burun kıvıran elitist bir parti oldu da ondan.

buna inönü de dahil.

sen köylüyü önemseyip, ona kendini anlatmaz, onun dertlerini dinlemezsen o da hacının, hocanın. erdoğan'ın, erbakan'ın anlattığıyla bilir atatürk'ü de türklüğü de.

acı ama gerçek.
Köylü milletin efendisidir diyerek avrupalılara rezil oluyoruz diye anlaradn köylüyü kovduran adamı köylü neden sevsin ki?
Biraz kabuğunuzdan çıkıp bakın köylü şehirli meselesi yok türkiyenin en az bak en az diyorum %50 nefret ediyor %70 i sevmiyor.
güncel Önemli Başlıklar