bugün

Altı ok'u kabullenemeyen insandır.
Zihniyetleri şöyledir.

laiklik onlara göre değildir, din ve devlet işleri birbirine karıştırılmalı, şeyhler, şıhlar ülke yönetiminde söz sahibi olmalı
milliyetçilik onlara göre değildir, her etnik grup kendi özerk bölgesini, ana dilini kullanmalı, ulus bilinci olmamalı
halkçılık onlara göre değildir, halk ne bok yaparsa yapsın, halk sosyal yardımlar ve hizmetler almamalı.
devrimcilik onlara göre değildir, sürekli gerici,yobaz modunda yaşanılmalı, değişim ve çağdaşlaşmak olmamalı.
cumhuriyetçilik onlara göre değildir, babadan oğla geçen bir sistem olmalı, astığı astık kestiği kestik olan adamları istemeleri
devletçilik onlara göre değildir, özel teşebbüsler her şeyi yapmalı, devlet yatırım yapmamalı, ticaret yapmamalı, bağımsız ekonomi olmamalı.
açıkça vatan hainidir.
irana gidebilir mesela...
(bkz: ahmet altan)
benim. vatan haini de değilim!..

laiklik? değilim.. birey laik olmaz devlet laik olur.
milliyetçilik? değilim.. amerika bu işi çözmüş, sonuçta insanların mutlu olduğu bir sistemde, bir beldenin başına o beldeden birilerini getirerek olayı halletmiş. tıpkı osmanlı gibi.. "ne mutlu türküm diyene" diyerek ve haksızca dedirterek insanların yüreğine korku salmak sizin demek istediğiniz. ama ben demiyorum da dedirtmiyorum da!..

halkçılık? halkçıyım.. ama atatürk halkçı diye değil. halka kömür dağıtanları da eleştirdiğinizi hatırlatırım gençler.
- ama onlar oy için yapıyoooo...
+ kes!..

devrimcilik? ya benim yaşadığım doğru ise? bu devrimcilik çok yönlü düşünülmelidir hele hele kamalcıların değişim ve çağdaşlaşmaktan bahsetmeleri güldürür ancak. lan irandaki islam devrimini de devrim mi sayıyorsunuz? ya da komünist devrim de devrimcilik olmuyor mu?

cumhuriyetçilik? evet cumhuriyetçiyim ama atatürk ilkesi diye değil. cumhuriyetçilik atatürk ile başlayan birşey değil!..

hele hele devletçilik hiiç değilim..
beyler kaçıncı çağda yaşıyoruz? liberal ekonomilerin ve serbest piyasanın, özelleştirmenin mümkün olduğu değil, "olması gereken" olduğu bir dünyadayız.

geçti artık devletin tembel yetiştirdiği adam. komünizmin beyinleri vodka ile suladığı adam. tekelde boş depo bekleyip 3 milyar alan adam devri kapandı. devletin görevi vatandaşının güvenliğini sağlamaktır fazlası değil.
herkes ne kadar çalışırsa o kadar!..
hala insandır.
yoldan geçen herhangi birine çevirip bir sorun..
say lan bana 6 ilkeyi deyin...

karşılaşacağınız her yüz kişiden en az 80 i sayamayacaktır...

ilkelerini sayamayan insanlar nasıl kabullensin sorarım size..
hala tartışılan insandır. sanki kabullenmek zorundaymış gibi...
mao tipi insanlar günümüzde var oldugunun kanıtı.

not: Atatürkten sonra gelenlerin Diktadörlük sisteminden çkmak istememelerinin kanıtı.
Son günlerde hızla türeyen insan modeli. Sivil diktayı kabul etmiş; ve an itibarı ile Atatürk'e ve orduya saldırmaya ant içmiş bireylerin oluşturduğu topluluk.
tahminimce 50 yıl sonra çok olağan çok sıradan bir insan olacaktır.
altı okun beşi kendi kendini imha etmiş, kemalistler bile inanmıyor artık. bir tek laiklik kaldı onun da atatürk ile alakası yok, dış kaynaklı bir mevhum.

edit:
1 Cumhuriyetçilik
2 Milliyetçilik
3 Halkçılık
4 Laiklik
5 Devletçilik
6 inkılapçılık (Devrimcilik)

şimdi bir daha baktım da bunların hiçbiri zaten atatürk'e ait değil. sağdan soldan derlemeyi iyi yutturmuşlar ilke diye.
garip bir şekilde kendisini atatürk'ün silah arkadaşı gibi gören dallamaların içerisinde bulunduğu hadisedir. "bunlar, atatürk'e ait değil ki ama..." ulan sen, kendine ait misin ki? utanmasa "tanırım atatürk'ü, yapmaz öyle şeyler..." diyecek. gene de oklara karşı yakinen gösterdikleri ilgi, durumu açıklıyor gibi.

hayır çıkıp da "atatürk'ü sevmiyorum, hümeyni'yi seviyorum" diyen türbanlı, etekli hatunlar bile daha delikanlı geliyor şahsıma. hani şu çok sevip de sayın başbakana her fırsat bulduğunuzda yapıştırıp da övündüğünüz "delikanlılık" var ya... heh işte ondan. neymiş, "atatürk ilkesi değil" imiş. sen de insan değilsin zaten, iyi yutturmuşlar hayvanat bahçesinden, balta girmemiş ormandan...
Hayvanat bahçelerine kapatılmalıdır.
güncel Önemli Başlıklar