bugün

eşsiz zekaların sorgulaması gereken sorunsal.
Vatanı geri kazanması yeterlidir. Kahramanların senin benim gibi adamlardan alacağı oylara ihtiyacı yoktur.
atatürk'ü ne bir eksik ne bir fazla, 17 milyon seçmiştir.
tipik ergen zekası: atatürk ile ilgili bi başık açıyımda benim de bi başlığımın altı dolsun.
atatürk ile yarışacak kadar başka büyük lider olmaması.
üstüne bastığın vatanı kazandı yetmez mi diye sorarlar adama.
insanların seçim yapabileceği bir ülke için çalışmıştır. yetmez mi?
küfür etmek için geldim ama düşününce ve araştırınca doğru olduğu ortaya çıktı.
atatürk hiç seçime girmiş midir? sorrusunu akla getirir.
seçim yapılabilecek bir benzerinin daha olmadıgı önderimiz olmasından dolayıdır.
saçmalıktır atatürk yaşadığı dönemde islam dünyasından halife bile ilan edilmesi için teklif almaktaydı. bunu yabancı devletlerin yazışmalarında dahi görüyoruz. kaldı ki önce atatürk türk halkını sonra da türk halkı atatürkü bağrına basmıştır.
atatürk yaşamını yitirmeseydi ve seçimlerde adaylığını koysaydı yine kaybederdi. bugün gelsin adaylığını koysun en fazla koalisyon kurulur.
atatürk'ün tek suçu, akp gibilerin bile başa gelebileceği kadar demokratik ve özgür bir sistem kurmuş olmasıdır.
evet, atatürk seçim kazanmamıştır. ama atatürk seçilmiştir; hem türklerin kurtarıcısı ve islamın anadolu topraklarında devam edebilmesini sağlaması için allah tarafından, hem de kanıyla vatan toprağını sulayanların ardında kalan kanından olanlar tarafından ülkeyi yönetmesi için;
seçilmiştir.
(bkz: amerika nın ırak a demokrasi getirmesi)
KAZANAMAMIŞ MIDIR YOKSA KAZANDIĞI ONCA ŞEY VARKEN GEREK Mi DUYMAMIŞTIR DiYE DÜŞÜNDÜREN BAŞLIK.
-ATATÜRK VATANI KAZANDI
-EŞiTLiĞi DEMOKRASiYi KAZANDI.
-CUMHURiYETi KAZANDI. VS.VS.VS.
-BiR GERiCi ZiHNiYETi KAZANAMADI ONA DA ÖMRÜ YETMEDi.
iZiNDEYiZ.
(bkz: sazan avi)
Atatürk seçim kazanamamıştır yazdığımı hatırlamıyorum
(bkz: kazanmamıştır)
Son Osmanlı mebusan meclisine Erzurum milletvekili, B.M.M'ne de Ankara milletvekili olarak halk tarafından seçilerek katılmıştır.
kendisiyle askeri okul yıllarından beri arkadaş olan kazım karabekir in partisi ne oldu da bir anda irticai faaliyetlerin odağı haline geliverdi ve hakkında kapatılma kararı verildi? sakın halkın atatürk ün yerine kazım karabekir in yanında konumlanmak istemesinden olmasın ilerleyen süreçte? ondan sonra nasıl anlatacaksın sonraki nesillere, bu ülkenin kurucusu girdiği ilk serbest seçimi kaybedip muhalefete düştü diye? neyse, boşverin siz bunları, yormayın güzel kafanızı. hem atamız olmasaydı, babamız kimdi bilemezdik şerefsiz. daha neyine senin seçimden söz etmek, değil mi ya?
yanlış bilgidir.
mecliste yapılan;
1923 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi
1927 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi
1931 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi
1935 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi
kazandığı seçimlerdir.

ed; ekşide tartışıldığı için buraya yazdım. uluda da tartışılsın. bizim başımız kelmi.
Deli zırvası.

Halk seçimini Anafartalar'da yapmıştı oysaki.
Yeteri kadar savaş kazanmıştır ama.
rabbimin bir hikmeti olarak 36 tane osmanlı padişahı da hiç seçim kazanmamışlardır. heeee ama cumhuriyet demi. hani şu beğenmediğiniz "şeriat isterük" deyip değiştirmeye çalıştığınız cumhuriyet sisteminde seçim var..

biz buna halk arasında "marula gelince kıtır kıtır işe gelince meeeeee" sendromu diyoruz. hem cumhuriyeti sevmiyorsunuz hemde atatürke saldırmak için "cumhuriyette seçim var" diyerek oradan vurmaya çalışıyorsunuz. siz yok musunuz lan siz.. şeytan tövbe eder imana gelirde sizden beklenmez böyle şeyler.