bugün

hepimizin ortak isteği.
dünyanın isteği.
bazılarının abarttığı benzetmedir..

http://takvim.com.tr/2007/02/15/gnb117.html

(bkz: ya neyse lan ben bir şey demiyorum)
var zaten ama siz göremiyorsunuz. halk gördüde siz göremiyorsunuz. türü cevaplar alacak istektir.
turkiyede ya$ayan herkesin du$u.
ataturk gibi bir lider,gunumuz $artlarinin gerektirdigi gibi goreve gecip yonetimi eline alan bir ordu ile turkiye uzerinde oynanan karanlik oyunlar aydinlikla yok olacaktir.
dini her ortamda siyasete alet eden zihniyettekilerin atatürk ün yerine bülent arınç ı tavsiye edenlerle aynı zihniyet olduklarının yüzlerine vurulması sonucu isyan ettikleri önerme...onlar atatürk gibi lider değil bülent arınç gibi .... istiyorlar...
bir takım gerçekleri yüze vurunlara eşşek diyen asalakların işlerine gelinceki temennileri.
başlığa polemik olan eşşeklerin aslında hiç de istemedikleri temenni.
sahan gökbakar'ın girdiği baslıktır.

benimlen polemiğine girme arkadasım.
savunduğu siyasi düşüncede zaten atatürk e karşı bir cephe olan, atatürkün hakimiyet milletindir sözünü bile hakimiyet allahındır şeklinde değiştiren ve ona karşı olduğunu açıkça gösteren bir siyasi partisi sempazitanının sırf polemik konusu haline getirdiği, düşüncelerini olsaydı keşke dediğimiz ince fikiriyle değil de hakaret ederek savunmaya çalışan, kendisine yapılan ithamları hazmedemeyip hala hakaret etmeye devam eden, içi boş, kurtuluş savaşında yunanlılara casusluk eden ama kurtuluş savaşı zaferi sonrası en büyük kahraman kesilen asalaklar vari temennilerde bulunan zavallıcığın bence gereksiz entryleri ile doldurduğu caanım başlıktır.

edit: silmiş mi kendini ne
anlaşılmış olmama sevinmekle beraber, atatürk ü aşağılayan, atatürkün varlığından rahatsız olmuş ve vakti zamanında ona karşı isyan çıkarmış vatan hainlerinin ve mollalarının torunlarının kurduğu, cemaatçi, şeriat yanlısı ya da ılımlı şeriat taraftarı olan hiç bir partinin destekçisi bu başlığa yazamaz, yazarsa çelişkiye düşer. yok çelişkiye düşmüyorum derse aklından bir zoru vardır demektir. bir de cesur olup yazdıklarının arkasında duramayan, saçmaladığının farkına varıp entrylerini silen asalaklar yazmazlar.

diğer taraftan edit: madem soruyorsun neden siliyorsun bre mel-un dediğim zaman forum tarzına gireceğim için demiyeceğim.
(bkz: sozlukle ilgisiz istekler)
aynısını bulmak malesef imkansızdır. elde ki liderlerden kendisine en yakın görüleni tercih edilmelidir. kişiden kişiye değişir ancak tayyip bu kategoride değildir. zira onun seçmeni atatürk gibi değil, biraz şeyh sait biraz abdülhamit biraz vahdettin biraz erbakan tadında lider aramaktadır.
dolaylı olarak ingiliz, rus, italyan, fransız işgaciler istemektir. onlara karşı topyekun gerçekleştirilen mücadeleden doğmuş bir lider değil miydi kendileri? valla şahsen ben, ne ingiliz, ne fr.etc. ne de yeni bir m.kemal isterim. şimdi işin yoksa yeni bir m.kemal'le; cumhuriyet bu millete uymamış merkezli düşünceden yollu yeni bir yönetim şekli, yeni yasa, yeni parlamento, belki de parlamento bile değil monarşi, oligarşi, militarizm vd. denenmesi, yargıtay, danıştay, sayıştay...ohooo...aman kalsın.

3 dediğimizde topluca eksiliyoruz. senkronizasyonu beceremeyenler çürük yumurta.
bırakın atatürk gibi olmasını, atatürk ün 10 da biri kadar yeteneğe, karaktere, zekaya ve siyasi anlamda güç ve kapasiteye sahip olan biri bile çıksa öpüp başımın üstüne koyacağım hayaldir.
Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.

Mustafa Kemal Ataturk .

Askerlik yatma yeri degildir diyen zihniyete 70 yil evvel gereken cevaplari veren yeri asla dolmayacak cok buyuk lider .
ataturk'un buna cevabı şu şekildedir;

"muhtaç olduğunuz kudret, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur"
(bkz: ey ruh geldiysen üç kere vur)