bugün

insanların ne kadar vizyonsuz ve hakkaniyetten uzak, nanemolla, içi boş ve hazımsız hatta hain ve dahi nankör olduklarının göstergesi olan durumdur. yediniz mi? ben yemedim. tipik kemalistler böyle düşünüyor işte. eleştiriyi hakaret sayıyor. recep tayyip erdoğan'a galiz küfürler edip kendi önemsedikleri lideri kutsuyorlar. çelişki. kemalistler sonuçta. evet.
suçtur ve hep öyle kalmalıdır. halk arasında diğer sevilen insanlar gibi.
teröristten farkı olmayan şakirt eylemidir.
kimse sevmek zorunda değil ama bu devleti kurtarmış adama da saygı göstermek gerek hakaret tamamı ile yanlış bir olay.
Sevmeyebilirsin. Zorunda da değilsin zaten. Cumhuriyetçilik sana göre olmayabilir. Mustafa kemal hakkında bilinen çok yanlış şeyler var bir kere. Nitekim ilk mecliste muhalif bir dünya mebus vardı. Kimisi saltanatı savunuyordu kimisi komünizmi. Tek ortak noktaları milli egemenlikti ama. Hatta ittihat ve terakkiden iki mebus suikast yapmaya kalktılar ama planları suya düşünce idam edildiler. Diyeceğim şudur ki, mustafa kemale(aslında kendisine gazi paşa denmesini isterdi) hakaret etmek yerine, ölçüyü kaçırmadan eleştiri yapılabilse eyvallah ona lafım yok. Ki mustafa kemalin de hataları olmuştur. Misaki milliden ilk taviz olan batumun verilmesi mustafa kemal dönemindedir. Özetle, hakaret hic kimseye yapılmamalıdır. Apo ve köpekleri hariç. Seviyeli eleştiriler yapılırsa bilgi alışverişine şahsen ben hazırım.
prim yapmaya çalışmak olarak da düşünülebilir belki adamın ihtiyacı var başkan. olamaz mi yani?
bölücülüktür. mustafa kemal bu ülkenin kurucusudur. padişahın kulu olmaktan özgür olmaya geçiştir mustafa kemal. sevmeyen tiplere bakarsanız zaten bellidir
1)bölücülük yapan kürtler.
2)dini kullanarak insanları elinde tutmak isteyen gerici yobazlar.
Atatürk'e laf edenlere bakın mutlaka bu iki özellikten birine sahiptir.
istiklal mahkemelerini tekrar kurduracak eylemdir.evet.*
Ne konuştuğunun farkında olmayan insandır. bir ülkenin milli değerlerine hakaret etmek son derece yanlış olduğu gibi aynı zamanda bir suçtur. sevmeye bilirsin fakat hakaret etmek olayı bambaşka bir seviyeye götürür. bir başka deyişle insan kendine hakaret etmiş olur.
istiklal mahkemelerini yeniden kurmanın gerekliliğini gösteren durumdur. asın bu itleri. evet.
hakaret gerçekten edilmemelidir. onlar gibi olmaya götürür.
tarafı belli olandır. ülkenin din ile yönetilmesini isteyenlerdir.
herşeyi geçtim ölüye de saygı'nın olmadığını avaz avaz bağıran hakarettir.suçu stratejiler üretip kendisini ülkesine adaması mıydı sorusunu akıllara getirendir.
rte'ye edilen küfürler münferittir. yüzlerce görüntü içinden seçilmiştir. yine de yanlıştır, küfretmek basitliktir, diyecek laf bulamadğınızda küfredersiniz. oysa "gezi" boyunca onlarca üsturuplu laf sokulmuştur, küfre gereksinim yoktur.

aynısı atatürk için de geçerlidir, hatta herkes için geçerlidir. küfretmeyin, hiç hoş değil, yakışmıyor.
güncel Önemli Başlıklar