bugün

Baslik, 'ataturke benzeyen adami gozaltina almak' habere giriyorsunuz, 'Göksel Kaya ilçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından bir davada ifade vermediği için hakkında çıkarılan yakalama kararı gereğince gözaltına alındı.

Kaya, söz konusu davada ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.'

Ne yani ataturke benziyor diye mahkemeden mi kacacak amk? Tabi iyi alistiniz, her gotu sikisan, 'ataturk, izmir marsi'
--spoiler--
bir davada ifade vermediği için hakkında çıkarılan yakalama kararı gereğince gözaltına alındı.
--spoiler--

Gayet normal olaydır. Savcılık tebliğ eder, kişi hala davaya katılmıyorsa savcılık hakkında yakalama kararı çıkartarak ifade vermeye getirtebilir.

Yani atatürk'e dış görünüş olarak benzemesi ifade vermemesini mi gerektirir?
Size bir gerçeği itiraf etmek istiyorum: bu adam atatürke benzemiyor ki amk.
(bkz: kral çıplak)
valla dolandırıcılıktan tutuklandığını duydum. az götü doğrultan hemen üçkağıta dönüyor. ülkemin kötü talihi
Şimdi bu yapılanın akit tarzı habercilikten ne farkı var amk. Başlık baska bir dünya haberin içeriği baska bir dünya. Şu türk solu kimseden cekmedi kendi comarlarindan çektiği kadar.
Bir salağın sıçtığı başlık. Amk ne var bunda. Atatürk'e benzemek ifade vermemeyi haklı kılacak bir ayrıcalık mı ?
ifadesini alıp siktiretmişler.
niye gözaltına alındığı belli değil gaza gelmeyin.
görsel

Düşürmüşsün.
Valla değil Atatürk'e istersen Allah'a benze yine de ifade için götürürler.
Bunu böyle bir başlıkla haber yapan zihniyeti de sikeyim.
Bunlar hep evet zihniyetinin ekmeğine yağ süren şeyler işte.

Öte yandan hukuk herkese eşit olmalı.
Atatürk'e benzeyen adama da, bilal Erdoğan'a da eşit davranmalı.

Sıradan bir vatandaşı ifade için gözaltına alıyorsunuz.
Ama bilal erdoğan'ı ifade için gözaltı kararı olmasına rağmen alamıyorsunuz.
Hatırlıyoruz birkaç sene önce tayyip Erdoğan, oğlunu ifadeye götürmesinler diye yanında gezdiriyordu.
Şu ülkede de bir tarafımız düzgün çalışsın be dedirtmiştir.

Sol'cusu ayrı, sağ'cısı ayrı salak amk.
ilgi çekmek için bütün haber sitelerinin kullandığı bir metoda başvurmuşlar. haber detayına indiğimizde de durumun oldukça normal olduğunu ve haber değeri taşımadığını da görüyoruz.

üstte bir arkadaşın da dikkat çektiği gibi "atatürk'e benzediği için gözaltına alındı." gibi bir ibare yok.

bu başlık altında genelleme yaparak kemalist kişilik bozukluğu, solcu çomarı, hayır oyları azaldı galiba ehe ehe diye düşük zeka seviyesi örneği yorumlar yapanları anlayamıyorum.

başlığı açan vatandaşın aldığı eksi oylara bakarak entrysinin kimseyi memnun ve temsil etmediği de gayet aşikar.

atatürk'e düşmanlığınız, yetersizliğiniz ve temizlenmesi gereken boklarınızın miktarı o kadar fazla ki; bir açık bulup saldırdığınızı zannettiğiniz şeyler çok çiğ kalıyor ve milleti bir bütün kabul eden insanları bile kendinizden nefret ettirecek hale düşürüyorsunuz.
napalım şimdi ataya mı küselim bla bla bla.
amma güldüm ha.

" her kim olursa olsun ifade vermek zorunda " demiş değerli bir yazarımız. çokta haklı.

ama bilmediği şey şu: o dediğin demokratik hukuk devletinde olur. beştaş olmuz muz cumhuriyetinde değil.
bi sucu varsa cezasını ceksın otekı turlu art nıyet varsa bılemem.
güncel Önemli Başlıklar