bugün

eminim şimdi dış güçler seni çok sevmiştir.atatürk yedi düvele meydan okuyan,emperyalistlerin korkulu rüyası dünyaya gelmiş en büyük türktür
(bkz: tayyip dış güçlerin bir kahramanıdır) pardon

(bkz: tayyip dış güçlerin bir yalakasıdır)
(bkz: afferin çok iyi düşünmüşsün)

buna karşı kullanabileceğim bir dünya argüman var ancak cahille sohbeti kesmiştim. tövbemi bozmayacağım.
canı sıkıldı mı atatürk e bok atmayı felsefe haline getirenlerim anlamsız düşüncelerinden biri.
kimi haysiyetsizlerin, atatürk'e dil uzatmak için ortaya attığı iftira amacındaki soru. ne sorusu lan, ne tartışması hasta etmeyin adamı. o kadar onursuz, o kadar haysiyetsiz adamlarsınız ki ulu önder gazi'yi yabancı düşlerin kahramanı sorularıyla aşağılamaya çalışacak kadar insanlıktan çıkmışsınız. ulan kimin kahramanı olsun adam? ingiliz kontrolündeki yunan'a siktiri çeken kim? aynı zamanda yeni ekonomik düzenle sovyet uşağı olmayı reddeden kim? sri lanka'nın mı kahramanı lan bu adam?! defolun gidin haysiyetsiz herifler. az biraz şerefiniz olsun. ama merak etmeyin, gün gelecek devran dönecek. bu ülkenin kurucusuna bile iftira atmaktan geri kalmayan herkes cezasını bulacak. internetten olsa bile bu kişiler.
(bkz: sözlüğün kalitesini düşürmek)
(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
oldukça derin bir mevzu olması sebebi ile bir çok bileşenin birlikte analiz edilmesini gerektirir.

bunların başında;

- ı.dünya savaşı yenilgisinin osmanlı devleti üzerinde yarattığı hasarlar,
- özellikle ingiltere, italya ve almanya ile ticari ve siyasi ilişkiler,
- ittihat ve terakki cemiyeti ve bu cemiyetin ekonomik ve siyasi bağlantıları,
- mason locaları ve tanzimat dönemi osmanlı devleti üzerine etkileri,
- ıslahat hareketlerinde, yabancı devletlerin rolü,

gibi son derece önemli konular gelir. bu konular hakkında, yalnızca temel bilgiler edinmek ve o dönemi biraz olsun tanıyabilmek adına (#5694230) okunmasını şiddetle tavsiye ederim.

(bkz: büyük osmanlı locası)
ben kemalistim, o zaman ajanım. neyim lan ben.
(bkz: başlık sıçmada rekora gitmek)
güncel Önemli Başlıklar