bugün

hasan cemal in köşe yazısı.

http://www.gazeteciler.co...degilse-nedir-50398h.html
adamdır. net.

edit: madamlar rahatsız. niye eksiliyorsun güzel kardeşim. bir derdin varsa eğer mesaj kadar yakınım.

seovi üzerine zorunlu edit: günün en kötü entrysine adaydır. durduramıyoruz eksileri kardeşim.
hain, arkadan vuran, kindar müslümanların dahi rahat rahat, ibadet etmesini sağlamış, ulu önder.
diktatör değilse, bir liderdir, bir medeniyet göstergesidir, bir zekidir, bir askerdir, bir vatanseverdir ve en önemlisi gerçek bir insandır.
ot beyinlilerin anlayamadığı güçtür. işte bir kısmın mal kafaları bu güç denilen olayı farklı yere çekmesinden ötürü bugün tayipi büyük bir lider olarak görmek... yazıyı okudum mu okumadım.. ama gündemimiz ülkenin şuan ki iç huzuru olmasına rağmen hala Atatürk hakkında konuşmak amacın ne olduğunu gösterir. bende sizin amacınıza hizmet etmem.
diktatör değildir efenim. baş diktatördür.
o lanet kıçını devirerek google da "atatürk diktatördü" yazıp aratabilecek kadar özgür olmanı sağlamış adamdır. sana bu bile çok. atamız, kurtarıcımızdır.
kahin olabilir. her şeyi birebir bilmiştir ve görevimizi açıklamıştır.
adamdır adam.
--spoiler--
EY TÜRK GENÇLiĞi! Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafa etmektir
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur.
Bu temel, senin en kıymetli hazinendir.
istikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici bedhahların olacaktır.
Bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşenmeyeceksin.
Bu imkan ve şerait çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir.
istiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.
Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.
Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler.
Millet fakrü zarüret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evladı! işte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen;
Türk istiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
--spoiler--
(bkz: Hasan cemal provokator degilse nedir)
(bkz: bunu anana sorsana delikanlı)

http://inciswf.com/1304375737.swf
halen dehası çözülemediğindwn eylemleri dikta zannedilen halktan senelerce ilerde bir entellektüeldir. geçen seksen seneye rağmen bazılarından daha seksen sene ilerde olduğundan fikirleri o bazılarınca anlaşılamamış adamdır.
Atatürk, Trablusgarp'ta bedevi, Çanakkale'de hızır, Samsun'a çıkarken umut, istiklal harbinde Önder, meclisi acarken demokratik, cumhuriyeti kurarken lider, inkılaplar yaparken yenilikçi, okuduklariyla kitap kurdu, ogrettikleriyle Başöğretmen, kadinlara bir cok hakki dunyada ilk kez verirken eşitlikçi, arabistanda hz. Muhammed sav.ın mezarını suudi krali yıkacakken buna karşı çıktığında inançlı olmuştur. 57 yıllık hayatında Atatürk birçok şey olmustur ancak hic bir zaman diktatör olmamıstır.

Dipnot: zorunuza mı gitti
fotoğraf makinelerinin onca kişi içinden adam diye yüzünü algıladığı önderdir.
tabiki dııd dür. ama zorunluluktan. edit: hakaret sayılıyormuş. sansürledim.
Yazısını bir okuyayım dedim ama yarısında vazgeçtim, gevelemiş gevelemiş durmuş. Neymiş efendim bu ülkede atatürke diktatör demek suçmuş. Sanki atatürk o zaman ya ben bir yasa çıkarayımda bana diktatör demek suç olsun demedi ya.
zamanın koşullarına göre diktatör sayılmasa da despot olduğu görüşü hakimdir.
şimdikinden beter bir kaos ortamında halkın içinden doğan kahramandır.

geziden doğup tüm ülkeye yayılan bu kaos da kendi kahramanını doğurmalıdır.
liderdir, açık ve net...
atatürk mü diktatör güldürmeyin peeh. dünyanın gördüğü gelmiş geçmiş en iyi liderlerdendir.
aynı şahsa seyid rızaları, şeyh saitleri, bilimum gerici toprak ağası kürt feodallerini sorsan, kem küm edip saçma sapan bir iki zırva geveleyecektir. geçiniz efendim. bu kürtçü, pragmatist insanları fazla hesaba almayın.

ben çıkıp sorarım sayın cemal'e, abdullah öcalan nedir? bugün hep birlikte arkasında durduğunuz terör örgütünün kaypak lideri öcalan kimdir?

diktatör müdür değil midir? pkk içindeki en ufak farklı sesi ölümle cezalandıran abdullah öcalan nedir? yıllar yılı kaçak göçek bir kavgaya tutuşmuş. kah kemalist olmuş, kah marksist-leninist, kah da islam paydacısı olmuş pragmatist bir diktacıdan başka bir şey midir öcalan? kürt halkını kullanan, sömüren, evlatlarını dağa çıkarıp psikolojik ve fiziksel işkencelere, ölümlere sürükleyen çok sevgili apo nedir?

hasan cemal gibi kürtçü kalemler, tarihi tek bir açıdan değerlendiren, tarihsellik nedir bilmeyen paracı liberaller mi öğretecek bize atatürk'ü?

kürt haklarına, kürt kimliğine, kürtçe'ye böyle sahip çıkılmaz kardeşim. faşizan bir ifade anlayışı bizi hiçbir yere götürmez. atatürk'ü diktatörlükle, faşistlikle, ajanlıkla suçlayan bir kürt nesli yetiştirdiniz ve yetiştirmeye de devam ediyorsunuz.

tek partinin tek lideri hasebiyle diktatörlük sıfatı yüklediğiniz atatürk, hiç ihtiyacı yokken, hiç konusu yokken çok partili siyasi hayat düşüncesindeydi. düşüncede de kalmadı ve bunun denemelerini yaptı. bu mu lan diktatör? yahu bir diktatör, kendini denetleyen, eleştiren, çürüten bir muhalefeti neden istesin? sayın cemal, neden istesin? böyle diktatöre can kurban vallahi.

bu maraba zihniyetinden vazgeçin artık. siz atatürk'e değil de sizi asıl sömüren aşiret reislerinize isyan edin, onları suçlayın. feodalizme kafa tutmadan, feodallerinizle birlikle atatürk'e, cumhuriyet'e saldırmanız hiç etik değil.

paralı aydınımsılar sizi.
Cevabı kendi sözündedir,

--spoiler--
Efendiler !

Eğer bu Millet, Bu memleket parçalanacak olursa genel şerefsizliğin enkazı altında şunun bunun şahsi şerefi de parça parça olur.

Biz O GeneL Şerefi kurtarabilmek için harekete geçen Millete Ruhumuzla katıldık. Katılmamıza mani olabilecek Şahsi Rütbeleri, Mevkileri de Genel Şerefi kurtarmaya yönelik bir gaye uğrunda feda ettik …
Bunu anlamayıp da , Milleti hala kendi kafalarının keyfine göre idare etmeye kalkışan kuvvetler artık birer beladır.. bela çekmeye de Bu milletin artık tahammülü Kalmamıştır.

Mustafa KemaL ATATÜRK
--spoiler--

Keşke hasan cemal'in şerefini düşünmeseymiş. Malum onda olmadığı açıkça belli.
hasan cemali kendine kılavuz edinenlerin yeni yumurtası.
Siyaset Bilimcidir
Toplum Mühendisidir
Askerdir
Strateji uzmanıdır
Öğretmendir
Matematikçidir
Edebiyatçıdır
Liderdir
Tabii ki etten kemikten varlıktır. Türk milletine hak için ve Hak tarafından gönderilmiş bir lütuftur.
adamdır. Atamızdır. Babamızdır.
şimdikiler gibi liderin olmadığı yerde lider olma gibi bir özelliği olmayan

l-i-d-e-r-d-i-r.