1. 1.
  belki de doğrudur, tüm tanrılar yunanistandan çıkmıştır.
  52 -44 ... susarsam konusmam
 2. 2.
  atatürk yunan degil yunanistanlıdır. yani dogrudur. gerçi yunan olsa ne yazar olmasa ne yazar. minnettarız...

  Edit: arkadaslar atatürk yunanistanlıdır. bu dogru di mi yunan degil bu da dogru minnetarız bu da dogru yoksa eksileyen arkadaslar siz minnettar degil misiniz? nedir bunun eksilenme sebebi cidden anlayamadım.
  16 -12 ... damdaki deli
 3. 3.
  dogdugu yer, dini gorusu, ırkı hic onemli degildir. yaptıklarına bakınız yeter. ha turk degil diyenlere ya da musluman degildi diyenlere, yunanistanlı diyenlere de e sen turksun o degil ama senden milyonlarca daha fazla is yapmıs bu vatan icin utan demek de farzdır.
  4 ... hakem kalk dedi
 4. 4.
  kendini osamanlı torunu diye nitelendiren ama işine geldiği gibi toprakları parselleyip ona göre yorum yapan yazarın şahsi tespitidir.

  deden o zaman nerede yaşıyorsu acaba sorusunun da direkt muhatabıdır.

  arapları türk sanıp gerçek türkleri dışlayan zihniyet geçmişte olduğu gibi ilk kazığı arap kardeşlerinden yiyecekttir.
  6 -1 ... sahibinden satilik karakter
 5. 5.
  Tarih bilgisinden yoksun insancıl varlık söylemi olabilir.
  (bkz: Sözlüğe yön verme çabası).
  1 ... burajk
 6. 6.
  hatta bir sözünde "ne mutlu helenim diyene" diyerek ayrıntılara yer vermeden yunan olduğunu kanıtlamıştır.
  6 -2 ... densenblood
 7. 7.
  Yunanistan, Zimbabwe, Fransa yada neresi olursa artık doğum yeri.Önemli olan sonuç değil midir? Kendisi, Türkiye'nin en büyük devrimcisi değil midir ? Che, küba devriminin önderi değil midir? Ernesto, Arjantin doğumlu olduğu için, sorun mu olmuştur? Lawrence ingiliz iken, araplara önderlik yapmamış mıdır? Zırvalamanın alemi yok.Bu başlığın amacı;
  (bkz: Atatürk e saldırmanın dayanılmaz hafifliği)
  4 ... bilent
 8. 8.
  iddia sahibinin patagonyalı olmasıyla eşdeğer iddiadır.
  3 ... dervisabdi
 9. 9.
  yanlış bir önermedir, bunu öneren arkadaşın ağzının üstüne çotanaaak diye vurulması haktır, belli ki, sırf ibneliğine söylemiştir, sırf laf olsun, insalar üzerine konuşsun diye, her neyse, mevzuya geçelim; atatürk yunanistanlı olamaz, çünkü 1881 yılında selanik, osmanlı'ya dahil idi, hiçbir şey bilmiyorsun diyelim, elveda rumeli de mi izlemiyorsun a.q...

  edit: ayrıca, yunanistanlı ne lan?

  (bkz: bsg)
  5 ... saipsiz
 10. 10.
  Ataturk dogdugunda yunanistan diye bir ulke olmadigindan dolayi yanlis bir cumledir. ataturk osmanli imparatorlugu'nda dogmustur. ayrica yunanistanli diye bir sey yoktur, yunan vardir. yunanistanli diye birsey olsa bile baslik "...yunanistanli dir" olarak yazilmalidir.

  ayrica bu tip zorlamalar kabizlik yapar. ayni mantikla gidersek, muhammed musluman olmayan bir ailenin cocugudur. ya da marx'in babasi marksist degildir..... goruldugu gibi sacmalamakta sinir yoktur.

  (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
  7 -1 ... isla morada