1. 1.
  artık baydıran, kusturan, lanet okutturan kelime topağıdır. kabızlığın, kısırlığın, zekasızlığın ve suntalığın sembolüdür. kimi 'atatürk yaşasaydı Refah'a oy verirdi' diye başlar, kimi 'yok yaşasaydı Deniz baykal'ı meşe odunuyla kovalardı' diye devam eder, ötekisi, 'oturur şişenini dibine vururduk' diye iç çeker, beriki 'yaşasaydı Fenerli olmaktan vazgeçerdi' diye zırvalar, şurdaki, 'metalci olurdu' diye geviş getirir, burdaki, 'yaşasaydı ne güzel takla atardı' * diye ortaya sıçar... sonu olmayan bir dibe vuruş ve buna bir ülkenin kurtarıcısını alet ediştir bu. Eh bir yerde durmak lazım, ishalin de bir sınırı olmalı.
  3 ... antilopyawrusu
 2. 2.
  (bkz: değerlerin ağızlarda akide şekeri gibi erimesi)
  ... cevapsiz soru
 3. 3.
  ülkedeki bir takım yanlışların farkında olan, ancak bu yanlışları düzeltmeye istekli olmayan ve gen haritasındaki asalıklık kodlarından ötürü sürekli başkalarından birşeyler bekleyenlerin ya da güttüğü ideolojiyi atatürk üzerinden kişilere aktararak menfaat elde etme amacı güden odunların arkasına sığındıkları söz öbeğidir.

  Atatürk yaşasaydı eşşen siki olurdu.

  Tamam mı? tatmin oldun mu?

  Zaten sen ve senin gibiler, halalarının bıyıklı hallerini hayal edip "ulan ne güzel amcam olurdu" diyen terliksi hayvanlardır.

  Atatürk 1938'de öldü.

  Ne yazık ki, Türkiye Cumhuriyeti de onunla birlikte öldü.
  3 ... kizilmaske
 4. 4.
  "ay çok ayııppp atatürk hede hödö olurdu da ne demek? saygısız ayol bu yeni nesil." muhabbetlerine neden olacak söylemdir. hakkikaten de bu yeni nesil terbiyesiz ayol ataya öyle denir mi? taş olursun taş.
  1 ... isi degistirgeci
 5. 5.
  günümüzde atatürk'ü lastik gibi diledikleri yere çekmekte mahir kişilerin "öğğk" getirmesi neticesinde verilen tepki.

  tekvando federasyonu başkanın "atatürk yaşasaydı tekvando şampiyonu olurdu" şeklinde yapacağı bir açıklamayı beklemekteyiz. *
  ... ankarakarakedisi