1. 1.
  inönü üniversitesi merkez kütüphanesinin üstünde yazan sözdür..
  4 ... of anam nalan
 2. 2.
  türkiye atatürk' ün eseridir ( bugünkü durumu hariç ) şeklinde düzeltilecek sözdür.
  1 -1 ... aspergillus
 3. 3.
  işgüzar demokrat(!) rektörün yok ettiği yazı. ülke atatürk'ten rahatsızlık duyan akp'li rektörlerin cirit attığı bir yere doğru gidiyor allahım sen bizi koru..
  1 -2 ... temkin
 4. 4.
  3. ergenekon iddanamesi kapsamında yargılanmakta olan ve "cumhuriyet mitingi" adıyla pazarlanan "ordu göreve" temalı ulusalcı-faşist gösterilerin organizatörlerinden eski inönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu tarafından kütüphanenin tepesine yazdırılan meşhur nazi sloganının Türkiye versiyonudur.

  Hitler ist Deutschland, und Deutschland ist Hitler!

  Söz konusu nazi kopyası slogan görevdeki inönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından, Atatürk'e ait olan ve bir üniversiteye yakışan "Benim manevi mirasım, bilim ve akıldır." ifadesi ile değiştirilmiştir.

  bu da ulusalcı-faşist zihniyeti rahatsız etmiştir. normaldir. Lakin anlayamadığım nokta Malatya ülkü ocaklarının neden rahatsız olduğudur. nazi kopyası faşist zihniyete ait bir sloganın kaldırılması neden bir ülkücüyü rahatsız eder ki? hele hilmioğlu gibi bir adamla aynı safta yer almak milliyetçi-mukaddesatçı olduğunu söyleyen bir gruba yakışır mı? yoksa yapılan sadece anayasa değişikliği referandumunda olduğu üzere içerği her ne kadar siyasi çizgisine uygun olsa da değişime değiştirenin şahsı üzerinden karı çıkma basitliği midir?

  http://www.cnnturk.com/20...smasi/586878.0/index.html
  2 ... ozgurluk
 5. 5.
  inönü üniversitesi yerleşkesi'ndeki kütüphane binasının üstünde bulunan, prof. dr. fatih hilmioğlu'nun rektörlüğü döneminde yazdırılan, yeni rektör prof. dr. cemil çelik tarafından da nazizmi çağrıştırdığı gerekçesiyle kaldırılan yazıdır.

  bizlere bugüne dek nazizmi değil de atatürk'ün eseri çağdaş türkiye'yi ve o türkiye'nin her daim atatürk'ün ışığında ilerleyeceğini anımsatmış yazıdır ve kaldırılması inönü üniversitesi öğrencilerinde büyük tepki uyandırmıştır.
  ... hazircevap
 6. 6.
  bu herşeyden öte devletin varlığının semboller üzerinden sorgulanması ve imgelem bir kriz çıkarma teşebbüsüdür.
  ... temkin
 7. 7.
  mükemmel bir sözdür. çok doğrudur. ama yine birilerine batmıştır. zaten yazıyı yazdıran rektör tutuklandıktan sonra yazı kaldırılmıştır.
  1 -1 ... aglaya ivanovna
 8. 8.
  atatürk atatürk'tür. türkiye türkiye'dir. fonksiyonel olarak ilk cumhurbaşkanımızdır.
  -2 ... hakli
 9. 9.
  12 eylül döneminde kullanılmış olması muhtemel söz öbeği. bu basitlik anca onların atatürk algısında olabilir.
  1 ... yafesibninuh
 10. 10.
  inönü üniversitesi merkez kütüphanesinin üstünde yazan sözdü..

  not: kaldırıldı.

  yadsınamaz gerçektir. Atatürk turkiye dir ulan.
  2 ... kafam bir milyon