1. 1.
  millete sordu ve onaylandı. karşı gelen sarıklı hainler asıldı.
  halk saltanatla yönetilirken toprakların persel parsel ingilizlere, fransızlara, ve düğün hediyesi olarak yunanlılara verildiğini gördü.
  4 -4 ... kafam bir milyon
 2. 2.
  o kadar kongre boşuna mı yapıldı lan. halktan izin aldı tabi. ha yobazlara sormamış olabilir. yobaza su bile vermeyecen zaten.
  3 ... uzay muhtari
 3. 3.
  izin soran kim olursa doğrudan dedeme yönlendiriliyor idi.

  (bkz: topal Osman)

  Senin gibiler iyi tanır onu.
  1 -1 ... alpertunna
 4. 4.
  sadece gerici zihniyet saltanatı savunur.
  servetini galata bankerlerine teslim edip faize yatıran padişah abtülamit'in giriti yunan general konstantinin düğünü nedeniyle hediye ettiğini bilmeyen yok.
  aynı keza vahdettin'in ingilizlerle işbirliği yapıp istanbul'u savaşmadan teslim etmiş, damat ferit kocaeliye kadar ingiliz askerleriyle yürümüş atatürk için idam kararı çıkarmıştır.
  -1 ... kafam bir milyon
 5. 5.
  Ulan ne merakliymissiniz kula kulluk etmeye be. Saltanat devam etse padisahin ahirindaki atin boku kadar kıymeti olmayacak reaya surusu kimden izin aldi diye soruyor!! Mide bulandiriyorsunuz.
  4 -1 ... abaninaltindakisopa
 6. 6.
  kimseye sormasına gerek yok. atatürk kendi kararlarını alacak kadar bilgili ve donanımlı bir devlet adamıdır. sen kimsin ki bunu sorguluyorsun bre densiz.
  2 -1 ... bay efendi
 7. 7.
  gerek yoktur zaten.

  (bkz: kurucu iktidar)
  2 -1 ... ibni maymun
 8. 8.
  saltanat kurulurken kimden izin alındıysa.
  sahi binlerce kadın ve hadım erkekler hareme kendi istekleriyle mi giriyorlardı?
  5 -3 ... strawberry blonde
 9. 9.
  zorla kaldırdı. ki kendisi de saltanattan farksız bir hayat sürdü ölene kadar tek parti vardı demokrasi seçim falan tek parti olduğu için bir halta yaramadı. sözde demokrasi getirecekti. o da yalan oldu. aynı zamanda önüne gelenin kellesini vurdurdu. padişahlardan çok daha gaddarcaydı bu. saltanat bin kat iyiydi o zamanki sisteme göre.
  -1 ... kazangap
 10. 10.
  Senden mi izin alacaktı gavat.
  1 -1 ... skip 61 kenara