1. 1.
  Sırat nerede sorunsalı?

  Giderken sağda dönerken solda.
  -5 ... nothingmust
 2. 2.
  hazreti atatürk'ün allah'ın izni ile sırat köprüsünü şimşek gibi geçeceği resul'i ekrem efendimiz tarafından müjdelenmiştir inşallah.

  Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
  (Kıyamette, dünyadayken belâya maruz kalmış kimseler için divan ve mizan kurulmaz, Sırat köprüsü engel olmaz, üzerlerine ecir, dökülür de dökülür.) [i. Neccar]

  (Bir kimse, din kardeşinin rahata kavuşması veya sıkıntıdan kurtulması için sultana [devlet dairesine] gidip uğraşırsa, kıyamet günü Sırat köprüsünden, herkesin ayakları kaydığı zaman, Allahü teâlâ onun süratle geçmesi için yardım eder.) [Taberani]

  (Nice kimseler Sırattan geçtiğini bilmeyip, meleklere derler ki: “Sırat ve Cehennem nerede kaldı, biz onlardan geçtik mi?” Melekler de şöyle cevap verirler: “Siz Cehennem üstündeki Sırattan geçtiniz, fakat Cehennem ateşi sizin nurunuzdan çekilip, örtülmüştü.”) [Cami-us-sagir]

  *hadis inkarcısı kafirler eksiliyor. vallahi de billahi de size küfür etmemden efendimizin yüzü suyu hürmeti koruyor.
  -4 ... caranthir
 3. 3.
  Munzevi saçmalama onun geçip geçemeyeceği belli önemli olan sen kendini düşün.
  4 -1 ... haylaz sirin
 4. 4.
  çalıp çırpanlar, ölülerin arkasından iftiralar atanlar, soysuzlar, kansızlar, karaktersizler, haysiyetsizler, ahlaksızlar, din sömürücüleri, arap götü yalayan dalkavuklar kendi dertlerine yanmalı bence.
  3 -1 ... serdarsl06
 5. 5.
  Kardeşim anlamıyorum bu adamın dini sizi neden bu kadar ilgilendiriyor. Sor bakalım kendine sen müslümanım dediğin halde gerektirdiği şeyleri yapabiliyor musun. Atatürkü taşlayan dincilerin %80i faizin haram olduğunu bile bile bankaların kapısından ayrılmaz namaz desen yok zinayı sadece seks sanarlar onun dışında her boku yerler. Kendinizi düzeltip sonrasında insanları düşünün ki düşünmek haddinize değil.

  “Hiç kimse, başka bir kişiye fasık (yoldan çıkmış sapmış) diye söz atamaz, kafir diyemez. Eğer fasık dediği kimse fasık, kafir dediği kimse de kafir değilse, bu sıfatlar muhakkak onları söyleyen kimseye döner.” (Buhari,Edeb,44)

  "Ey iman edenler! Zannın çoğundan sakının. Zira zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırıp tecessüs etmeyin, kimse kimseyi gıybet etmesin. Hanginiz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır...?"
  ... altinkalpliadam
 6. 6.
  Sıratı geçmeyi bırak muhtemelen şu an cennetin en güzel köşesinde hak ettiği şekilde bulunuyordur. Siz kendiniz için telaşlanın.
  1 -4 ... mor kadife
 7. 7.
  Kendimi bilir kendimi düşünürüm.
  Bilemiyorum fakat iyiliği kötülüğünden oldukça fazladır.
  Allah iyiyi sevmez mi ?
  -1 ... endless pain
 8. 8.
  --spoiler--
  Sıratı geçmeyi bırak muhtemelen şu an cennetin en güzel köşesinde hak ettiği şekilde bulunuyordur. Siz kendiniz için telaşlanın.
  --spoiler--

  daha cennet ve cehennem aktif değil yalnız.
  2 ... soguk iklim adami