1. 1.
    Olmazdı ama ne kadar türk gibi yaşardık bilmem Afganistan vari ingiliz ve Yunanların beslediği hacı hoca'nın müridi olur yine emperyalistlerin amacı uğruna mefta olurduk.
    1 ... total blackness
  2. 2.
    Yadsınamaz gerçek. Atatürk tarihte türk ismiyle devlet kuran üçüncü kişidir.

Bugün türk diye bildiğimiz azeriler, özbekler, kazaklar, tatarlar vb. Kendilerine "tÜrk" demezler. Türk ismini yaşatan atatürk'ün kurduğu ülkedir.

Eğer atatürk ülkeyi işgalcilerden temizleyip türk üst kimliği üzerine yeniden kurup "türkiye türklerindir" demeseydi türkler belki de bugün asimile olmuş olacaktı.
    10 -2 ... kemalist teorisyen
  3. 3.
    1. Göktürk. 2. Göktürk. Memlük. Türkiye Türkmenistan.

5 saydım ben de.

Bu arada Anadolu'nun adı türkiyye diye anıldığı için türkiye olduk.

Şu an Neo ottomanist zırvaları gibi konuştuğumun farkındayım da şunu demeye geldim. Türküz ne güzel adımız türk ne güzel. Ne mutlu türküm diyene demekten gurur duyuyoruz o başımın üstünde.

Fakat neden Atatürk'ün bilimsel endüstriyel ve gelişmeye yönelik fikirleri için savaşmak yerine kozmetik detaylara bu kadar takılıyoruz.

Atatürk'ü sadece Türklük ile ön plana çıkarmak ona saygısızlıktır.

Ülkenin adı Botsvana olsa ulusumuzun adı botsvan olsa Atatürk kursa o ülkeyi gene de yaşatırdı. Çünkü kozmetikten fazlası vardı.
    2 -3 ... uzay muhtari
  4. 4.
    Atatürk türk milletini özüne döndürmüştür.
    4 ... kafam hafif dumanli