1. 1.
  atatürk olmasaydı olacak olan olaylardır.ben öyle baban tom anan mary olurdu diyecek kadar malımsı konuşmayacağım.adam akıllı yazıyorum.kaybedilen 1.dünya savaşı sonrası imzalanan sevr antlaşması yürürlükte olacaktı.bunu atatürk ten başka kim durdurabilirdi?
  sevrin maddelerini hepimiz biliyoruz zaten.türkiye sadece iç anadoluyla sınırlı kalacak filan... yunanlar izmir çıkartmasında hiçbir güç durduramayacaktı ve yunanlılar 1-2 ufak direnişi başarıyla atlatıp kayseriye hatta malatya ya kadar gelecekti.zaten ermenistan ve kürdistan serv e göre kurulacaktı bildiğiniz gibi.türkiyenin asker sayısı 40 bini geçemeyecekti.yani o zamanın hain vahdettin hükümeti emperyalistlerle çatı çatır vatan topraklarını paylaşacaktı.kapitülasyonlar kaldırılamayacaktı.ve elin ingilizi yunanı fransızı çok ucuza mal alabilecekti.kısacası türk milleti için cehennem gibi bir hayat olacaktı.allahtan atatürk vardı ve biz şidmi çağdaş dünyada diğer milletler gibi hür , bağımsız ve çağdaş yaşayabiliyoruz.
  tüm bu yazılanları bir sinema filminde izlemek için (bkz: osmanlı cumhuriyeti)
  edit:atatürk müslümanmış ateistmiş bana ne ? ben onun ülke için yaptıklarına bakarım.
  4 ... tachyon
 2. 2.
  (bkz: osmanlı cumhuriyeti)
  2 ... tachyon
 3. 3.
  türk milleti mutlaka bir başbuğ çıkartırdı enver paşa vardı, sakallı nurettin paşa vardı birileri illaki olacaktı! özgürlük ve bağımsızlık bizim karakterimizdir türk anası elbet kurt doğuracaktı! bu kutsal hizmet atatürk ve silah arkadaşlarına nasip oldu.
  1 -1 ... kurtcebe noyan
 4. 4.
  başka bir ata olurdu. zira kuklacılar olduktan sonra kukla bulmak kolaydır, mesele kuklacıyı görmek.
  3 -2 ... omowale
 5. 5.
  ismim mr george olurdu. pazarları kiliseye felan giderdik.
  ... baygoktan
 6. 6.
  bazı insanlar bir yerlerine kına yakardı...
  -1 ... benbircevizagaciyim
 7. 7.
  daha bugün sahilde gezinir iken,atatürk büstüne bakarken aklımdan geçen düşüncedir. sonra da şu çok klişe,ama güzel cümle geçiverdi aklımdan.
  "babanın adı yorgo,kardeşinin adı dimitri olurdu."
  ... lahanalimuffin
 8. 8.
  Acık ve net; hepimiz gavur dölüydük.
  ... pembe daktilo
 9. 9.
  dünya tarihinde herhangi bir insanın varlığı ya da yokluğu herhangi bir milletin kaderini değiştirmesi mümkün olmadığından bu durumda da aşağı yukarı bu günlerdeki hayatımı yaşardım.
  -1 ... ben demistim demeyi seven adam
 10. 10.
  http://tinyurl.com/ct9bmmo olabilirdik.
  edit: bu arada her lider atatürk gibi olmayıp kendini sultan ilan edebilirdi.*
  ... jahrakal