1. 1.
  Hadi kendi halkımızı anladım, biz komutanlarımızı sever ve de överiz. Ama neden ingilizler, japonlar, amerikalılar Atatürk'ü övüyor? Bir türlü anlayamıyorum bunu. Zaten onu öven yabancıların halkları değil. Atatürk'ü övenler üst kademe insanlar.
  Mesela Vietnam lideri ho chi minh, japonya lideri hirohito neden övülmezler?

  Hakaret etmeyi bırakın da bir düşünelim. Mesela kapılarına kadar gelmiş fatih Sultan Mehmet'i ve kanuni Sultan Süleyman'ı neden övmemişler bu kadar? Diğer bir soru daha, içlerine kadar girmiş hitler'i bırak övmeyi neden tarihe "pislik" olarak kazımışlar?
  Cevapsız bir sürü soru..

  Edit: yani ülkeler, işgale yolladığı askerini öldüren liderleri severler ve överler öyle mi? Madem öyle Amerika neden saddam'ı astı? Madem öyle kaddafi neden halkına katlettirildi? Neden mursi'yi astılar? Neden kimse japonya lideri ve Vietnam liderini bilmez?
  Madem bu insanlar askerlerini öldürenleri seviyor o halde hitler neden tarihe "pislik" olarak kazındı.

  Sizin işgale gelmiş düşman askerini öldürmeniniz tabiki de kahramanlık ve zaferdir ama düşman bundan hoşlanmaz. Bunu anlatmak istemiştim. Mesela fatih Sultan Mehmet Bizans imparatorunu neden övmemiş? Çok örnek veririm de anlamıyorsunuz be..
  6 -13 ... konyali heidegger
 2. 2.
  liderlik denilen şeyin hakkını verdiği için liderler tarafından övülmesinden doğal ne var?
  8 -3 ... hicbirzamantamolmayan
 3. 3.
  en basiti aynı anda hem iç savaşı hem de dış savaşı kazandığı için. bunu yapabilen dünyada başka bir lider yoktur.
  10 -2 ... kara atli prens
 4. 4.
  Düşmanlarına saygı duyduracak kadarı büyük başarılara imza atması.
  9 ... bay efendi
 5. 5.
  Bir soru. Çalışkan olmasından ve devrimci olmasından ötürü övülüyor.
  Bir lider düşünün; kendi hayatını heba ediyor, çalışıyor, çabalıyor, Türkiye cumhuriyetini yoktan var ediyor. Zekası cabası..
  Yenilikçi olmak, Savaş kazanmak, çağdaş ve modern bir ülke kurmak şu anda her yiğidin harcı değil.

  Emeği ve emekçiyi herkes sever.
  11 -1 ... queenn of darkness
 6. 6.
  Adamın 1900 lerde yaptıklarının yüzde 1 ini bile 2000 lerde yapan bir insan evladı daha çıkmadığı için. Hayır bare yapmıyorsunuz olanı satıp üzerine yatmayın.
  8 ... okunmusbarbunya08
 7. 7.
  Yav ben de onu diyorum emekçiler, komutanlar, kahramanlar seviliyorsa neden ho chi minh, hirohito, hitler, kaddafi, mursi sevilmiyor? Birisi beni bi aydınlatsın. Neden mesela fatihe, kanuni'ye methiler dizilmiyor?
  1 -12 ... konyali heidegger
 8. 8.
  Atatürk her cephede döneminin en gelişmiş donanımlı silahlarıyla gelmiş devletleri, özellikle Avrupa devletleri ve Doğu bloku Rusya onlara bağlı Ermenistan ile sürekli muharebe içindeydi ve hepsinden de büyük başarılar kazandı. Bunu da yıkılmış bir hanedan imparatorluğunun içinde her yere el atmış işgal güçlerine rağmen inancını kaybetmemiş ve halkın inancını yükselterek bağımsızlık ateşini tekrar yaktı.
  2 ... bay efendi
 9. 9.
  (bkz: sakin ol liseli)
  2 -1 ... usualsuspects
 10. 10.
  rahmetli kemal sunal ağabeyin bombacı mülayim filminden bir sahneyi akla getirmiş sorudur. hani ayı abbas adamlarını mülayimi öldürsünler diye gönderiyordu. hamdi tam mülayimin işini bitirecekken arkadan gaddar kerim gelip hamdiye vurup surdan aşağı atıyordu. abbas ın karşısına çıktıklarında şöyle bir diyalog geçiyordu

  ayı abbas : ne oldu hamdi anlat
  gerzek hamdi : abi adama arkadan yaklaştım. tam işini bitirecekken arkamdan vurup o benim işimi bitirdi. nasıl oldu anlamadım..
  ayı abbas : anlasan zaten adın gerzek hamdi olmazdı...

  yani mesele tam olarak bu. bu soruyu soranlar nedenini anlayabilseler zaten lakapları farklı olurdu. o yüzden o güzel yumoş yumoş kafalarını onlar için böylesine karmaşık ama diğer insanlar için çok açık çok bariz ve cevabı çok basit olan konularla yormasınlar..
  3 -1 ... mel mel bakan gibson