1. 1.
  atatürk, ataları gibi türk anlamına gelir. aynı zamanda Yok olduğu düşünülen türklerin, tekrar var olmasını sağladığı için de baba türk veya türklerin babası anlamlarına gelir. ata kelimesi de zaten baba demektir. atatürk türklerin babasıdır. atatürk babamızdır. https://turkmucizesicumhu...ar-gibi-turk-ataturk.html
  4 -5 ... turk mucizesi cumhuriyet
 2. 3.
  Türk devrimini yapmıştır.
  1 -3 ... binickolmaz
 3. 3.
  Atatürk demek halkçılık demektir. Vatandaşı ağır vergilerle ezip işçinin alın terine, üç kuruşluk kıdem tazminatına göz dikmemek demektir.
  2 -2 ... turk mucizesi cumhuriyet
 4. 4.
  Atatürk demek milliyetçilik demektir. Biz Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldık demek değildir. Biz ak parti olarak milliyetçi bir parti değiliz. Kahrolsun türk milliyetçiliği kahrolsun Türkçülük dememektir.
  1 -2 ... turk mucizesi cumhuriyet
 5. 5.
  Atatürk demek kendi halkını düşünmek demektir. Dedeleri ingilizlerle birlikte Türk katleden aşağılık araplara milletin parasını yedirmek demek değildir.
  1 -2 ... turk mucizesi cumhuriyet
 6. 6.
  Atatürk, her geçen gün değeri daha çok anlaşılan demektir.
  1 -2 ... benimhalaumudumvar
 7. 7.
  Atatürk demek, istiklal savaşı sürerken egemenlik kayıtsız şartsız milletindir deyip bütün yetkiyi Türkiye büyük millet meclisine devretmek demektir. Seçilmiş belediye başkanının mazbatasının verilmediği diktatörlük rejiminde demokrasi ve özgürlük diye haykırmaktır.
  -1 ... turk mucizesi cumhuriyet
 8. 8.
  Atatürk demek devrim demektir ileriye dönük olmayı ve hiç durmadan daha iyisi için çabalamak demektir. Ve bunu ayrım olmadan halk ile paylaşmak demektir.
  -2 ... hellenicperson
 9. 9.
  Hain padişah ve Türk düşmanı canavarlar karşısında korkusuzca (bkz: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir) diyebilmektir.
  -2 ... turk mucizesi cumhuriyet
 10. 10.
  türkün atası olarak söylenir lakin türkün
  gerçek atası alparslan fatih sultan mehmet
  yavuz sultan selim olarak bilinir evet..
  2 -1 ... cihaner