1. 1.
    başlığın olması gereken hali, "atatürk kiracı ben sana asıl mal sahibini söyleyeyim" şeklindedir.

kadir mısıroğlu ile yolda ağız dalaşına girdiği bir kadınla arasında geçen diyalogtan bir kesit.

tamamı ise şu şekildedir, mısıroğlu' nun anlatımıyla.

--spoiler--
    Bir gün Cağaloğlu'ndan aşağı, başımda fesle yürüyordum... Dudakları boyalı, başı açık, kıçında kot pantolon, tırnakları ojeli, ciğer yalamış gibi bir kadın; başını salladı da "Atatürk seni görseydi" dedi. Kahırlı bir şekilde...

"Ne günlere kaldık? Atatürk olsaydı da, seni görseydi."

Dedim ki; "Atatürk kiracı!. Ben sana asıl mal sahibini söyleyeyim! Fatih seni görseydi hangi milletten olduğuna hükmederdi?"
    --spoiler--

aslında bu tür tartışmalar hoş değil. kutuplaşmaya yol açması açısından ama, n'apalım. olmuş bir kere.

izlemek isterseniz; https://www.youtube.com/watch?v=lxTAr8GoEr4+

alkışlar falan, ne kadan yapmacık ya.
    10 -22 ... frktmz krds frktmz
  2. 2.
    he bu matığa göre osmanlı selçuklu roma alayı kiracı hammurabi sizi göreydi amınıza koyardı.
    19 -2 ... faso aga
  3. 3.
    fatihin döneminde fes diye bir şey yoktu fatih öldükten yüzyıllar sonra kullanılmaya başlandı bu sebeple esas fatih feslinin hangi milleten olduğunu anlamaz muhtemelen yahudi sanardı.
    13 -1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  4. 4.
    Fatih kiracı asıl mal sahibi Mete Han.
    9 -1 ... kentswich
  5. 5.
    kapak isteyen varsa üzerine alabilir.

Atatürk; Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
    2 ... drummersirius
  6. 6.
    hay kadir mısıroğlu seni mısırlılar sikesin dedirten kadir mısıroğlu anlatımıdır.
    ... nicke lan jello
  7. 7.
    https://www.youtube.com/watch?v=otZY15vie_0+
    2 ... timur cengiz hulagu
  8. 8.
    Peki kadın devamında ne demiş?
    "Mal sahibinin mirasçıları malını ingilizlere ipotek verince kiracı atatürk o malı kurtardı" dememiş mi?
    Demiştir elbet ama fesli piç bunu anlatmaz tabi...

Amina kodugum yavşakları.
    O kiracı diye beğenmediğiniz atatürk sayesinde özgür bir ülkede yaşıyorsunuz.
    7 -2 ... tengir budun
  9. 9.
    atatürk kiracıysa osmanlı da kiracıdır, selçuklu da kiracıdır. buraların ev sahibi roma imparatorluğu'dur.

yok buranın tapusu savaşarak alınıyorsa da kurtuluş savaşı'nda mustafa kemal sizi de yendi ve tapuyu sizden aldı.
    1 ... tacettin limoncuoglu
  10. 10.
    Fatih görse amk arabi deyip senin fesini götüne sokardi amk.
    5 ... karton toplayan cocuk