1. 2.
  --spoiler--
  tek parti meclislerinde birkaç yalaka dalkavuğun yaptığı icraatın hiçbir kıymeti yoktur. mustafa kemal'e de birkaç dalkavuğunun koyduğu ''atatürk'' ve ''atatürkçülük'' gibi isimleri özellikle kullanmamak müslüman insanların yapabileceği en önemli iştir.
  --spoiler--

  Bunu yazan salakların savunduğu osmanlı sanırsın ki dünyanın en elit, en çoksesli, en dengeli, en parmakla gösterilen demokratik devletiydi de Atatürk o devleti dağıtıp yerine tek parti, tek adam cumhuriyet gibi ne idüğü belirsiz kavramlar getirdi.

  Senin gibiler padişahın, hadi o olmadı, sadrazamın kıçını yalamakla anca var olabiliyordu, tıpkı günümüzdekine benzer şekilde, ama onlara utanmadan atam diyorsun?

  Her zaman söyleniyor artık Atatürk bu salakların doldurduğu ülkeye yirmi gömlek büyük bir adamdı. Bunların sırtına basacaksın sopayı, atacaksın önlerine üç beş ekmek, ömürlerini çürütüp padişahım diye diye geberecekler bunlara layık olan buydu. Neyine senin meclis, Cumhuriyet kadın hakları vs.
  12 -10 ... asuregibisurat
 2. 3.
  mehmete fatih deyince sorun olmuyorsa

  atatürk nasıl da astı o yobazları ama

  mezardan çıkarıp gene asalım.
  12 -4 ... timur cengiz hulagu
 3. 4.
  elbette vardır. atatürk çok daha ulu ve büyük bir unvan olmasına karşın mustafa kemal'i anlatmaktan yine de uzaktır.

  sarayından çıkmaktan korkan delüzyonel bir ruh hastasına, karısını kızını bırakıp kaçacak tıynette haysiyetsiz vatan haini vahdettine kalsaydı türk kimliği diye birşey olmayacaktı. bu ahlaksız organizmalar anadoluyu kaderine terk etmiş, sadece kendi sefahatlarına ve hem kadınlardan hem oğlanlardan oluşan haremlerine kafayı gömüp kendi götlerini kurtarmaktan başka hiçbir şey düşünmedikleri için topu topu sadece 4 fabrikası olan tamamen dışarıya bağımlı ve sadece kendilerinin esenliğine hizmet eden bir zavallı ülke haline getirmişlerdi vatanı. vergi bile toplayamayan devlet, hiçbir şey üretememekteydi.
  kendi otomobiline bile izinsiz binemeyen, benzin harcadığı için bile kendi sarayına nota verilen o pislik vatan hainlerine kalsaydık ne ülkemiz ne kimliğimiz olacaktı.

  atatürk küllerinden yepyeni bir ulus yarattı, ayağa kaldırdı ve tüm dünyanın saygı duyduğu bir konuma getirdi. bu yüzden atatürk sözü bile yetmez. yetmez ama evet.

  tabi arada bu arkadaşların sülaleleri kaynadığı için bu hale geldiler. yunan sevicilikleri ve padişah oğlanı olmak istemeleri de kendilerine emeredileni yapmaları da bu yüzden.
  6 -5 ... noxeca
 4. 5.
  fatih i

  halk koymuş

  halkın yanındamıydın

  timur senin padişaha iyi koydu

  hatta kafese koydu

  hulagu da halifene koydu.

  atatürk ismi halkın rızasıyla oldu.
  5 -6 ... timur cengiz hulagu
 5. 6.
  tarih bilgisizliği ve kurulamayan mantıktan dolayı beyin damarlarım yandı lan. oğlum google dan arayıp buluyorsunuz bir şeyleri ama önce kaynağına falan bir bakın ne olur..

  https://www.yeniakit.com.tr/kimdir/Adolf_Hitler

  kaynak olarak sizin paçavralardan birisini verdim ki itiraz etmeyin.

  Daha sonra partinin ismini değiştirerek Nasyonel Sosyalist Alman işçi Partisi adını verdi. Üyelerine ise kısaca Nazi denildi. Lider olarak kendisine Führer lakabını verdi. Burada aldığı kararlar neticesinde hükümeti devirmek için girişimde bulundu. Fakat bu teşebbüsü başarısızlıkla sonuçlandı. Olayın ardından Adolf Hitler yaklanarak 10 ay hapse mahkum edildi. 1930 Eylül ayında yapılan seçimlerde Nasyonel Sosyalist Alman işçi Partisi seçimleri kazanarak iş başına geldi. Ülke genelinde yaptığı hizmetlerle Almanya büyük bir kalkınma yaşayarak zenginleşti. 1932 yılında Hitler, Şansölye (Cumhurbaşkanı) seçildi. Daha sonra siyasi rakiplerini hızla ortadan kaldırarak ülkenin tek adamı oldu.
  4 -2 ... mel mel bakan gibson
 6. 7.
  führer´in parlamentoyu yaktırması ve atatürk´ün ise parlamentoyu kurdurması arasındaki fark kadardır.
  5 ... paganviodio
 7. 8.
  führer dediğiniz komünistler geliyor bunlar üzerime işeyip meydanda ölümu sergilerler diye önce sevgilisini sonra kendisini vurup cesedini yaktıran birisi. halkını yüzüstü bırakan bir korkak. sonrasında zaten berline kızıl bayrağı dikiyorlar. aradaki farkı düşünmeyi size bırakıyorum azıcık kapasiteniz olduğunu düşünerek.
  1 -1 ... napakyanii
 8. 9.
  isim olarak farkını markını bilmem ben.

  Fakat şu şekilde farkını söyleyeyim ; birisi zırva uğruna dünyanın en büyük dahisinin (einstein) ülkeden kaçmak zorunda bırakmıştır (hitler)

  Bir diğeri de o dahiye mektup yazıp bilim çalışmalarını genç türkiye cumhuriyetinde yapması için mektup yazmıştır en büyük fark bu işte.
  3 ... phileo sophia
 9. 10.
  Atatürk soyadını kendi koymamıştır, Millet tarafından verilmiştir. Zaten soyadı kanunundan önce de Atatürk olarak anılırdı. führer veya il duce'den farkı da Atatürk olmasıdır...
  ... kisininbiri
 10. 11.
  (bkz: başlığı kimse iplemeyince silip silip tekrar yazma)
  2 ... noxeca