1. 1.
  Arapça ve Farsça karışımı harf kombinasyonun 500 harften oluştuğu bir osmanlıca'da, kadınlarda 1000 kişiden sadece 4 kişi, erkeklerde ise 1000 kişiden sadece 30 kişi okuma yazma biliyor diğerleri dünyadan habersiz yaşıyordu.

  ittihat ve terakki ruhuna sahip, mustafa kemal'in evladı olarak, Turan idealizmi için yaşayan milyonlarca gençten sadece biri olarak osmanlı imparatorluğuna düşman değilim. Benim atalarımdır. dünyanın en pis milletleri olan Fransız, ingiliz, Rus'lara kök söktürmüş, en karışık coğrafya olan orta doğu'ya yıllarca tek başına hükmetmiş, devasa bir imparatorluk, bir altın çağdan, çağ açıp kapatan devletten bahsediyoruz.

  Osmanlı imparatorluğunda temel sorun, Türklere arapça, farsça, osmanlıca dayatması olmuştur. halk, saray dilini anlamamış, cahil kalmıştır. osmanlı uleması çağ atlarken, halk geriye gitmiştir.

  Örneğin çelik nitratlama teknolojisini bulan ilk devlet, osmanlıdır. bu günkü çelikten 3 kat güçlü çeliği hayal edin. osmanlı sadece çeliği at sidiğine yatırarak bu teknolojiyi kullanmıştır. osmanlı bir bilim devletidir. ama halk bu bilimden yararlanamamış, devlet ulema sınıfında bu bilgiler geçerli olmuştur.

  atatürk'in yaptığı, bilimi halka açmaktır. dili sadeleştirmek, kolaylaştırmaktır. böylece okuma yazma oranları 1000 kişiden 980 kişiye çıkmıştır.

  Atatürk mecbur kalmıştır. ayrıca bir türk devletinin dili türkçe olmalıdır.

  osmanlı'lı ecdadımdır. koskoca imparatorluktur. elbette bilimsel çalışmaları olmuştur. harf devrimi bu çalışmaların izini silmiştir ama bu bir kayıp değildir. osmanlı'da bilim ulema sınıfının işi olduğu için halk zaten dünyadan bir haber yaşıyordu.

  o sebeple imparatorluk bir anda çökmüştür.

  islam sanatının geçerli aracı arap alfabesi öğrencilere akıl almaz güçlükler çıkarmış bu nedenle türk halkı inanılmaz geride kalmıştır.

  osmanlıca'daki 500 harf kombinasyonun, yıllar boyunca türk işçi ve köylü sınıfının gözünü korkutmuş olmasından yılmamak gerekir.

  Ben osmanlıca'yı savunupta osmanlıca bileni görmedim.

  Şunu da yazalım. bu ülkenin gerçek sahipleri bizleriz. Diğerleri sadece konuşur. Bizler milliyetçiliği ayaklar altına alan adama bile bozkurt işareti yaptırdık. artık değerlerimizle uğraşmaya kalkmayın.

  türk alfabesine düşman olanlar aslında türklüğe düşmandır. Bunu da yazalım.
  ... bay josef k