1. 1.
    bir emir cümlesi. madem ki tapacaksınız, tayyip'e tapacağınıza atatürk'e tapın!
    -4 ... taciturnn
  2. 2.
    Atatürk'ü kendi ifadesiyle fikirlerinin anlaşılmasını ve bilimden ayrı kalmadığı sürece takip edilmesini istemiştir. Tapınma talebi olmayan bir yapıdadır.

Diğerinin takip edilecek fikirleri sizi yarı yolda bırakabilir, çünkü duruma göre durmadan değişmektedir. Ancak kendisinin tapınanları iktidar gücüyle ihya eder.
    3 ... modaikonu
  3. 3.
    kişilerden ve konumlarından bağımsız olarak çok güldüğüm bir şey aklıma geldi, paylaşmak istedim.
    (bkz: serbest çağırşım)
    https://onedio.com/haber/...l-babaanneme-tapin-747905
    ... eksi lahana
  4. 4.
    Öyle bişeye ilk önce paşa kendisi karşı çıkardı.
    ... paganviodio
  5. 5.
    Ben bu hayatta kimseye, hiçbirşeye tapmadım. tapmam da. Lakin atatürk ve ilkelerine ölümüne bağlıyız çok şükür. Kaldı ki kendisinin de kendisine tapınma gibi bir isteği hiçbir zaman olmamıştır. Bir gün sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin diyen bir zihniyet, ömrü yetseydi dünyayı bile düze çıkarır insanların kendisine tapınmasına imkan yaratırdı. Lakin buna ömrü yetseydi yinede böyle bir şeye müsaade etmezdi. Klas adamdır atam. Herkes bilemez kıymetini.
    ... eesrts
  6. 6.
    hiçbir kemalistin hiçbir zaman ve hiçbir yerde söylemediği ve hiçbir zaman ve hiçbir yerde söylemeyeceği başlık.
    2 ... noxeca