1. 1.
  (bkz: susun deli konusuyor konus deli)

  abim, ama adam diktatordu, vaktinde tum yetkiler ondaydi, yonetimde en baskin olan oydu hatta resmen tek adamdi, ama diyorum ki iste diktator var diktator var, bu kotu - kaka diktator degil.
  8 -6 ... arxaggelou
 2. 2.
  O dönemin şartlarının gerektirdiği kadar diktatördü . Tam anlamıyla , kendisi de benimsememiştir . Benimsemiş olsa , neden ülkenin cumhuriyet rejimiyle yönetilmesini istesin ki ?
  2 ... ahmetgonulx
 3. 3.
  Ya o bu değil de, ispanya'nın, almanya'nin, italya'nin, rusya'nin diktatörlukle yonetildigi bir dönemde turkiye'de de bir müsfik bir diktatör vardi veya yoktu diyelim.

  Bu konu; 33 yil boyunca gazete okutmamis bir despotun takunyasini yalayan osmanli evlatlarinin ahkam kesecegi bir sey degil.

  Bu konu; demokratlar, liberaller ve ataturkculer arasinda konusulur.

  Ek; ehehe onun yaptigini hitler misliyle yapti denmis. Ayni hitler senin sikindirik cadir medeniyetinin 600 yilda yaptigini da 100 misliyle 20 yilda yapti. Almanyadaki tarih ve sosyoloji farkli burdaki farkli. Herseyden once ordaki adam alman anadolulu degil.
  6 -1 ... gaspirali
 4. 4.
  zamanında kendi koca burnundan bahsedildiği hüsnü kuruntusu yüzünden basında burun sözcüğünü dahi sansürleten abdülhamite hayrandır.
  9 -2 ... strawberry blonde
 5. 5.
  Hakaretamiz konuşup bayağılık yapan köpürmüş kamalist zırvası.

  Kamal Atatürk saf ve vazifeli bir siyasi dehaydı. Vazifesini hakkıyla ifa edip 1000 yıldan fazla bir süre islam sancaktarlığı yapmış memleketin torunlarının mazisiyle oynadı ve 1938’de öldü. Bu cihetten bakılırsa kağıt üzerinde en başarılı siyasi olduğu söylenebilir.

  Fen ve teknoloji namına da hiçbir şey yapmamıştır. Aynı dönemden olduğu adolf hitler porsche, volkswagen gibi otomobil sanayisinin öncü markalarını oluştururken kamal atatürk milletin kafasına zorla serpuşt takmakla meşguldü.

  Edit; bir üstte ki giriyi şöyle bir inceledim kamal atatürk 1944 yılında itü’yü kurmuş. Maşallah, eksik noktalar var bence. Osmanlı’yı da kamal’ın kurduğu söylenebilir. Hatta büyük selçuklu’yu bile o kurmuştur.

  Alıntıladığı şeylerin yarısı yanlış, diğer yarısı da kağıt üzerinde. Türkiye tek partili 25 yıllık dönemde almanya’nın 10 yılda gösterdiği terakkinin %1’ni bile yapamamıştır. Sallamayın.
  3 -4 ... lightsaber
 6. 5.
  uludağ çöplük'te ara ara beliren orospu çocuklarıdır.
  3 ... diskapininmandali