1. 1.
  yadsınamaz gerçek. Biraz irdeleyince aslında türklüğe olan alerjilerinden dolayı atatürk düşmanı olduklarını anlıyorsunuz.

  Zira kemalizm türklüğün şahlanışıdır.
  3 -3 ... kemalist teorisyen
 2. 2.
  Atatürk osmanlı hanedanını kovmuştur ve kurduğu devletin adını Türkiye koymuştur. Türkler artık bir reaya değil bir millettir.
  3 ... kara atli prens
 3. 3.
  Şüphesiz ki atatürkü sevip gibi görünüp aslında sevmeyenlerdir.
  Atatürkçüyüm diyip Akp'ye sempati besleyenlerdir.
  1 -5 ... proleterlerin manifestosu
 4. 4.
  Türkler hanedanlık çatısı altında yönetebilecek bir millet değil. Osmanlı ailesi Türk milletini yıllarca saraylarında ellerinde tutmaya çalıştılar, yenilikçiliğe karşı koydular, batı geliştikçe zayıf düştüler yıkılma sürecinde öyle bir yiğit çıktı ki milleti özgürleştirdi. Halkın hiç bir kula biat etmemesi için bağımsız demokratik laik türkiye cumhuriyetini hediye etmiştir.
  1 ... bay efendi
 5. 5.
  Bir millet, hiçbir şahısa ve o şahısın fikirlerine bağlı kalarak milliyetciliğini koruyamaz eğer bir şahısa bağlı kaldıklarında kendilerini milliyetci zannediyorlarsa yanılıyorlardır. Milletler 500 yıl öncede vardı, 500 yıl sonra da olacak ama şahıslar gelir geçer. Ben veyahut herhangi birisi sırf Fsm'yi, kanuni'yi veya Atatürk'ü kendi şahıslarını ve fikirlerini sevmiyor diye milliyet düşmanı olmaz.

  Eğer toplumda tam tersi bir fikir hakimse o toplum fikren geri kalmıştır. Fikren geri kalan toplumlarda bağlı kalmaya razı olacaklardır.

  Orjinal fikri olmayan insanlar, bütünleşmiş saçma fikirlerini bırakmadan da bu toplum ileri gitmez.
  -2 ... the champion for us