1. 1.
  atatürk düşmanı sözü esasında türk düşmanı anlamına da çıkmaktadır. çünkü atatürk türklerin atası demektir ve atatürk bu soyadını sonuna kadar hakkettiği için almıştır. tabii bunu hazmedemeyen atatürk düşmanları olmuştur. ama bilmeden mi yoksa bilerek mi bilemem orasını türk düşmanlığı da yapmıştır. zaten türban gibi bölücü ve amerikan icadı bir hareketi meclisimize sokanlar da bu türk düşmanlarıdır. amerika hedefine bu sümsükler sayesinde erişmiştir. maalesef birkaçı da bu zavallıların başbakan olmuştur. ülkeyi bu zihniyetten temizlememiz çok radikal önlemler almamıza bağlıdır. şayet geçmişteki şeriat yöntemi maalesef osmanlı'da yüzyıllarca sürmüştür. türkiye cumhuriyeti kurulduktan sonra kubilay olayı ile devam etmiştir bu hareket. adnan menderes gericiliği sonuna kadar köklemiştir. sonunda da haklı olarak idam edilmiştir. eğer idam edilmeseydi cumhuriyet daha büyük bir tehdidin altına girecekti. günümüzde de öyle bir duruma getirdiler ki din işini ya laik olacaksın ya müslüman olacaksın denmiştir ve sanki bunu atatürk demiş gibi insanlara empoze etmeyi de başarmışlardır. atatürk dine karşı son derece saygılıydı. bu konuda birçok hitabesi vardır. din ile sadece devlet işlerini birbirinden ayırmıştır. çünkü modern düşünceyi zedelemektedir dinin şu an görülen hali. esasında din kitaplarının hiçbirinde de böyle birşey yazmamaktadır. mesela hristiyanlara şarap içmek serbestken müslümanlara yasaktır. niye sorusunun da cevabı arapların o zamanlar çok içip ayyaş ayyaş gezmeleri sonucunda ortaya çıkmıştır. sevgili peygamberimiz çok akıllı bir adamdır. bu adamları yola getirmiştir bir süre için. ama işin ilginç tarafı 4 kitap da arabistan a inmiştir ama arabistan hala adam olamamıştır. domuz yasak dendi. domuz yasaktı çünkü araplar çok fazla yağlı yiyecekle besleniyorlardı. insanlar da domuz yemenin günahını sadece günah diye açıklamaktalar. kimse sormuyor niye günah diye. zaten sorulsa çok gereksiz olduğu anlaşılacak. din çok güzel birşey ama devlet işlerine girdi mi mahvediyor işleri. bunu osmanlı'dan gördük. şu anda da görmeye başladık. eğer bu zihniyet bizim karşımıza çıkıyorsa bunun suçlusu atatürk düşmanlarıdır. çünkü bu din konusunu onlar bu kadar dolambaçlı hale getirdiler. halbuki din oldukça temizdi. ilerleyin,öğrenin, gelişin diyen kuran birden bire geleneklere bağlı yaşayın, gelişmeyin,domuz yemeyin, türban takın demeye başladı. çok komiktir türbanı da çöllerde millet zarar görmesin diye uygulamışlar fakat biz bunu ibadet gibi kavramışız. çok ilginç. buradan bağlamak istediğim şey şudur:
  aslında atatürk düşmanları sadece türk düşmanı değil din düşmanıdır. bu kadar zarar verdikten sonra müslümanım diye geziniyor hala ortada bu insanlar.

  not: bu entry baslik silindigi icin tekrar girilmistir.
  11 -2 ... hakande84
 2. 2.
  "...
  işgaldeki hali sakın unutma
  atatürk'e dil uzatma sebepsiz
  sen anandan yine çıkardın amma
  baban kimdi bilemezdin şerefsiz."*

  sözlerini hakeden zihniyettir.
  5 -1 ... zygomaticum
 3. 3.
  şuraya yazılan alfabeyi bile okuyarak kendisi ile çelişen insan.
  2 ... eqin
 4. 4.
  gayet de normal zihniyet. her devrimciye düşman zihniyet geldi bu dünyaya. bu da gelir bu da geçer ağlama.
  "istikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici bedhahların olacaktır." dan dahililer.
  -1 ... cunaurg
 5. 5.
  Aşırı derecede sinir olduğum, "madem istemiyosun s.ktir git bu ülkeden" diyesimin geldiği bilinçsiz şerefsiz benliğini kaybetmiş insan topluluğudur.
  1 ... squicy
 6. 6.
  ataturk'un turkiye icin yaptıklarını inkar eden zihniyettir. bu gerizekalı zihniyete sahip insan*lara kufur etmeye gerek yoktur, etrafına bak sen nası bu şekilde yaşıyorsun diyerek gerekeni yuzune vurabiliriz. tabi soylede bir atasozu vardı anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az.

  türkiye'de aklı başında olupta bu zihniyete sahip insanlar genellikle komunizm i sosyalistligi savunun 3-5 çapulcudur.*
  ... rurouni kenshin
 7. 7.
  okuyup bilgilenme zahmetine katlanmadan atatürke lafa atan örümcek beyinler. biraz okuyun ya gerçekten acınıcak durumdasınız.siz önce gidinde kendi dininizi sorgulayın sonra biraz okuyup araştırında dinsiz dediğiniz atatürkün yaptıklarını okudukça utanın tabi eğer utanıcak kadar gururunuz varsa...
  3 ... angel for april
 8. 8.
  etraflıca düşünüldüğünde bu insanların maşa olarak kullanıldıklarını görebiliriz. yok 2. cumhuriyetçiler, yok hümanistler, yok düşünce özgrülükçüleri olarak hep karşımıza çıkarlar. kimiside din elden gidiyor diye çıkar karşımıza. ama temelinde hep aynı insanlar aynı gruplar vardır. unutulmaması gereken şey bunların atatürk' ten önce de var olduğudur. osmanlı döneminde işbirlikçi idi isimleri, şeyhti. şimdi de 2. cumhuriyetçi oldu, efendi oldu. bunlardan kurtulmak imkanı var mı derseniz maalesef organizmada yaşan asalaklar gibi kurtulmak çok zor gibi görünüyor. bölünüp çoğalıyorlar. bir bakıyorsun karşıda bir bakıyorsun yanında. para için, çıkar için memleketini bırak kendisini de satarlar. ulu önder mustafa kemal bunların bir çoğunu istiklal mahkemelerinde asmıştı ama gerekirse bir istiklal mahkemesi daha kurulur bir daha asılırlar. unutmayınız ki önemli olan ülkeyi sevmek değil ülkeniz için ne yaptığınızdır. ülkesini seven insanlar belki de bu sebepten ses çıkarmıyorlar. hatırlanması gereken şey ise çok uzakta değil aslında. çanakkale' de sakarya' da. mustafa kemal atatürk' e olan sevgi bitirilemez bu ülkede. bu satılmışlar ne yaparsa yapsın yine de olmaz.
  2 -2 ... fikrizikri
 9. 9.
  (bkz: insan değil onlar)

  edit: eksiledin de ne oldu evet değilim mi dedin gocundun mu yoksa..
  5 -4 ... glgzli